I Wanna Dance With Somebody Yorumları Love Whitney Music But Little Else

İlk Whitney Houston: Biriyle Dans Etmek İstiyorum incelemeler geldi ve oldukça karışık görünüyorlar. İtibaren Harriet yönetmen Kasi Lemmons ve Bohemian Rhapsody senarist Anthony McCarten, yeni müzikal biyografi Whitney Houston’ın hayatını ve kariyerini anlatıyor ve adını Amerikan pop ikonunun 1987’deki hit şarkısından alıyor. filmin özellikleri Star Wars: Skywalker’ın YükselişiNaomi Ackie, Whitney Houston rolünde, yardımcı rollerde ise […]

I Wanna Dance With Somebody Yorumları Love Whitney Music But Little Else

İlk Whitney Houston: Biriyle Dans Etmek İstiyorum incelemeler geldi ve oldukça karışık görünüyorlar. İtibaren Harriet yönetmen Kasi Lemmons ve Bohemian Rhapsody senarist Anthony McCarten, yeni müzikal biyografi Whitney Houston’ın hayatını ve kariyerini anlatıyor ve adını Amerikan pop ikonunun 1987’deki hit şarkısından alıyor. filmin özellikleri Star Wars: Skywalker’ın YükselişiNaomi Ackie, Whitney Houston rolünde, yardımcı rollerde ise Stanley Tucci, Ashton Sanders, Tamara Tunie, Nafessa Williams ve Clarke Peters.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İle birlikte Biriyle dans etmek istiyorumyayınlanmak üzere, eleştirmenler incelemelerini yayınlamaya başlıyor. Yazma sırasında, film, dalgalanacağı kesin olan Rotten Tomatoes’da düşük% 40 aralığında oturuyor. Açık olan şu ki Biriyle dans etmek istiyorumPek çok kişi Whitney Houston’ın müziğini ve Ackie’nin performansını överken, aynı zamanda anlatı ve genel klişe yaklaşımı gibi hemen hemen her şeyi eleştiriyor. Eleştirmenlerin aşağıda neler söylediğine bakın:

Mick LaSalle, San Francisco Chronicle

Muhtemelen bundan zevk alacaksınız. Ve her şeyden hoşlanmasanız bile, muhtemelen onunla tartışmaktan keyif alacaksınız.

Eric Henderson, film/whitney-houston-i-wanna-dance-with-somebody-review/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Eğimli Dergi

Bu yükseliş ve düşüş malzemesinde yalnızca klişeler var, tek ayırt edici kırışıklık, düşüşe karşı yükselişe verilen ağırlık.

K.Austin Collins, Yuvarlanan kaya

Ackie, Mt.’de o efsanevi şarkıları söylemediği zamanlarda bile Houston’ın tekil bir yetenek olarak satılmasına yardımcı oluyor. Everest seviyesindeki mezzo-soprano notaları.

Richard Lawson, Gösteriş Fuarı

Biriyle Dans Etmek İstiyorum, nihayetinde, çok az anlatı şekli veya dokusuyla sunulan, giderek talihsizleşen bir dizi olay olan standart bir biyografik filme dönüşüyor.

Thomas Floyd, Washington Post

Pop şarkıcısının hayat hikayesini izlemek, en az bir anlatı tutarlılığıyla en iyi hit albümlerini dinlemek gibidir.

Matthew Huff, film-review-1849908804″ rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>AV Kulübü

Whitney Houston’ın şarkıları her zamanki gibi akılda kalıcı, ancak Kasi Lemmons’ın filmi, şarkıcının mirasına fazla bir şey katmadan, tanıdık müzik biyografik tuzaklarına yenik düşüyor.

Kevin Mahir, film-review-whitney-houston-naomi-ackie-5bbffkqx0″ rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Times (İngiltere)

Şaka gibi bir durum ve Houston’ın başarısının kalbindeki büyüleyici çelişkilerle, özellikle de (McCarten’in senaryosundan) “tamamen Amerikalı ilk beyaz dostu siyah kız” statüsüyle uğraşmakla hiçbir ilgisi yok.

Kelechi Ehenulo, İmparatorluk Dergisi

Whitney Houston’ın kariyerine kesin bir övgü olabilecek şeyde, yüzey seviyesinde infaz, hikayesinin tam olarak adaletli olmadığı anlamına gelir. Ancak Naomi Ackie’nin performansı her şeyin üzerinde parlıyor.

Charlotte O’Sullivan, film/whitney-houston-i-wanna-dance-with-somebody-movie-review-naomi-ackie-stanley-tucci-robyn-crawford-b1048680.html” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Londra Akşam Standardı

Austin Butler’ın Elvis’i bu mahsulün kralıysa, [Naomi Ackie’s] Whitney tartışmasız kraliçedir.

David Rooney, hollywood muhabiri

Eleştirmenler, her zaman yaptıkları gibi, müzik biyografisinin tanıdık geleneklerini koklayacaklar. Ama I Wanna Dance With Somebody’nin ruhu, bu gelenekleri onlar tarafından ezilmekten çok daha fazla aşar.

Brian Truitt, Bugün Amerika

Anthony McCarten bunu ve en iyi film adayı “Bohemian Rhapsody”yi yazdı ve Houston’ın hikayesi nihayetinde Kraliçe biyografisiyle aynı yolu izliyor: Ekranda orta halli hayata geçiş yapan bir Wikipedia girişi.

David Dürüst, indieWire

Filmin her şeyi içine alan yaklaşımı, “Eve’s Bayou” yönetmeni Lemmons’ın her zamanki kontrolünü sağlamasını veya Houston’ın hayatının en trajik anlarını bile hak ettikleri ciddiyetle demirlemesini imkansız kılıyor.

Peter Bradshaw, film/2022/dec/21/i-wanna-dance-with-somebody-review-whitney-houston-biopic” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Muhafız

Akıcı bir şekilde izlenebilir ve başarılı bir çalışma.

Owen Gleiberman, film/reviews/i-wanna-dance-with-somebody-review-whitney-houston-naomi-ackie-stanley-tucci-1235459751/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

“Birisiyle Dans Etmek İstiyorum”, ya teslim olursun ya da etmezsin, cömertçe ateşli, her şeyi durduran türden bir biyografidir – ve yaparsan, kendini çok duygusallaşırken bulabilirsin bebeğim.

İlgili: Elvis’in Tom Hanks Seçimi Nefret Edilen Bir Müzik Biyopik Hatasından Kaçınıyor


How I Wanna Dance With Somebody İncelemeleri Son Müzikal Biyografilerle Karşılaştırıldı

Tomatometer’daki berbat derecesine bakılırsa, bunu söylemek haksızlık olmaz. Biriyle dans etmek istiyorum eleştirmenlerce beğenilen müzikal biyografilerin son trendine ayak uyduramayabilir. Bu, senarist McCarten’ın önceki müzikal biyografisine kadar uzanıyor. Bohemian RhapsodyBiraz karışık eleştiriler almasına rağmen, En İyi film de dahil olmak üzere beş Akademi Ödülü adaylığı ile onurlandırıldı. Senarist ayrıca Stephen Hawking’in biyografilerini de kaleme aldı (Her Şeyin Teorisi) ve Winston Churchill’in (En karanlık saat), En İyi film dalında da aday gösterildi, bu yüzden şunu söylemek güvenli Biriyle dans etmek istiyorum McCarten’ın en büyük hitlerinden pay alamayacak.

Ondan başka Bohemian Rhapsodyson zamanlarda çok beğenilen müzikal biyografi akışı 2019’ları içeriyor Roket Adam ve Baz Luhrmann’ın Elvis her ikisi de kendi müzik ikonlarını uygun şekilde onurlandırdıkları için övülen film. Roku Kanalı’nın Tuhaf: Al Yankoviç HikayesiCiddi bir müzikal biyografi olmaktan çok uzak olan , konusunun ruhunu yakaladığı için hala büyük ölçüde olumlu eleştiriler aldı. Ancak burası Biriyle dans etmek istiyorum başarılı görünüyor, ancak hikayeden yüzey seviyesindeki uygulamasına kadar her şey yetersiz kaldığı yer.

Elvis Presley gibi, Whitney Houston da, orta düzeydeki eleştirilere rağmen izleyicileri sinemalara gelmeye ve Biriyle dans etmek istiyorum tatil sezonunda iyi bir gişe hasılatı oldu. İkonik şarkıcının sahnedeki varlığını yakalamak, biyografinin büyüdüğü yer gibi göründüğü için, Whitney Houston hayranları kesinlikle olumsuz eleştiriler tarafından cesaretini kırmamalı. İle birlikte Biriyle dans etmek istiyorum 23 Aralık’ta sinemalarda vizyona girecek olan filmi izleyiciler yakında izleyip kararlarını kendileri verebilecek.

Devamı: Austin Butler Elvis’teki Şarkıları Söyledi mi? (Karmaşık)

Kaynak: Çeşitli (yukarıdaki bağlantılara bakın)

Teknory