ICE, web sitesinde sığınma arayan binlerce göçmeni suçluyor

Binlerce göçmenin kişisel bilgileri Pazartesi günü ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) tarafından yayınlandı. Çarşamba günü, Los Angeles Times bildirildi menşe ülkelerinde işkence ve zulümden kaçtığını söyleyen 6.252 göçmenin kişisel bilgilerinin ICE tarafından ajansın web sitesinde yayınlandığını söyledi. Rapora göre ICE, “web sitesinde rutin bir güncelleme” yaparken yanlışlıkla verileri kamuya açıkladığını iddia ediyor. bu Los […]

ICE, web sitesinde sığınma arayan binlerce göçmeni suçluyor

Binlerce göçmenin kişisel bilgileri Pazartesi günü ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) tarafından yayınlandı.

Çarşamba günü, Los Angeles Times bildirildi menşe ülkelerinde işkence ve zulümden kaçtığını söyleyen 6.252 göçmenin kişisel bilgilerinin ICE tarafından ajansın web sitesinde yayınlandığını söyledi.

Rapora göre ICE, “web sitesinde rutin bir güncelleme” yaparken yanlışlıkla verileri kamuya açıkladığını iddia ediyor. bu Los Angeles Times verilerin göçmenlerin adlarını, vaka durumlarını ve gözaltı yerlerini içerdiğini söylüyor. Veriler, ICE’nin web sitesinde, teşkilatın normalde gözaltılarla ilgili bilgileri yayınladığı bir sayfaya yüklendi.

AYRICA BAKINIZ:

Göçmenler, onlara lisans vermesi için Maryland’e güvendi. Sonra ICE onlara ihanet etti.

Önce İnsan Hakları adlı insan hakları örgütü, verilerin web sitesinde yayınlandığını fark eder etmez ICE’ye ulaştı ve kurum kısa süre sonra bu verileri silmek için çalıştı. Ancak, veriler yaklaşık beş saat boyunca mevcuttu.

ICE sağlanan Los Angeles Times resmi bir açıklama ile.

Bir ICE sözcüsü, “Kasıtsız olsa da, bu bilgi ifşası bir politika ihlalidir ve teşkilat olayı araştırıyor ve gerekli tüm düzeltici önlemleri alıyor” dedi.

ICE, hem etkilenen göçmenleri hem de verileri indirenleri bilgilendirmek için çalıştığını söylüyor. Ajans ayrıca, verilerin yeniden yüklenme potansiyeli için interneti izlediğini söylüyor.

Bu göçmenlerden bazıları hayatlarına yönelik tehditlerle karşı karşıya kaldıklarından, bu kişilerin kimlikleri son derece gizli tutulmaktadır. Bu olaya dahil olanlar İran, Çin, Rusya gibi ülkelerden sığınma talep ediyor.

İç Güvenlik Departmanından bir yetkiliye göre, Los Angeles Timesolay “utanç vericiydi” ve etkilenenler için muhtemelen tehlikeliydi.

Teknory