İCloud hesabınıza hangi cihazların giriş yaptığını nasıl öğrenebilirsiniz?

iCloud hesabınıza giriş yapan her cihazı bilmek ister misiniz? Bunu öğrenmek çok kolaydır ve birisinin hesaplarınıza girdiğine dair korkularınızı giderebilir. Bu belirsiz zamanlarda, Mac 911 posta kutusu rutin olarak okuyuculardan bir şeylerin ters gittiğinden endişe eden mesajlar alıyor. Bu iCloud cihaz listesini kontrol ederek en az bir korkuyu dindirebilirsiniz. (Son zamanlarda birisi, bilinmeyen bir tarafın […]

İCloud hesabınıza hangi cihazların giriş yaptığını nasıl öğrenebilirsiniz?

iCloud hesabınıza giriş yapan her cihazı bilmek ister misiniz? Bunu öğrenmek çok kolaydır ve birisinin hesaplarınıza girdiğine dair korkularınızı giderebilir. Bu belirsiz zamanlarda, Mac 911 posta kutusu rutin olarak okuyuculardan bir şeylerin ters gittiğinden endişe eden mesajlar alıyor. Bu iCloud cihaz listesini kontrol ederek en az bir korkuyu dindirebilirsiniz. (Son zamanlarda birisi, bilinmeyen bir tarafın Okuma Listesine girdi ekleyip eklemediğini merak etti.)

Aygıtlarınıza fiziksel erişim olmadan, iCloud.com’da (sınırlı veri türleri için) veya Windows için iCloud’da (daha da sınırlı) hesap bilgilerinizle oturum açmadan veya oturum açmadan hiç kimse iCloud bilgilerinize erişemez. Apple kimliğinizle bir Apple cihazına girin.

Birisi Apple cihazı dışında bir şey kullanarak giriş yaparsa:

  • Apple Kimliğinizde iki faktörlü kimlik doğrulama etkinse (çoğu hesapta bulunur), doğrulama kodunu güvenilir cihazlarınızdan veya telefon numaralarınızdan birinden almaları gerekir.
  • Yeni bir konumda oturum açmayı başarırlarsa Apple, Apple Kimliğiyle ilişkili e-posta adresinize oturum açma ayrıntılarını içeren bir e-posta gönderir.
  • Windows için iCloud, önemli bir güvenlik riski olan iCloud Anahtar Zinciri’ne erişime izin verir, ancak oraya ulaşmak için birkaç doğrulama ve şifreleme aşamasından geçmeniz gerekir. Şifre sahibi olmak o kadar basit değil.

iCloud hesabınıza giriş yapmış tüm Apple cihazları her zaman Apple’ın tuttuğu listede görünecektir. Buna tüm Mac, iPhone, iPad veya Watch’un yanı sıra tüm Apple TV, HomePod/HomePod mini, Windows sistemi veya Apple TV yazılımına sahip üçüncü taraf akıllı TV dahildir. Bu listeye üç yerden ulaşabilirsiniz:

  • Apple Kimliği web sitesi aracılığıyla: appleid.apple.com adresine gidin, Kayıt olmakve kimlik bilgilerinizle oturum açın. Tıklamak Cihazlar soldaki menü çubuğunda.
  • iOS/ıpados’ta: Şuraya gidin: Ayarlar > Hesap adı ve cihazlarınızı görene kadar aşağı kaydırın.
  • MacOS’ta: Git Sistem ayarları > Hesap adı ve ana pencerede aşağı doğru ilerleyin Cihazlar bölüm.
  • Windows için iCloud’da: Tıklayın hesap detayları ve ardından tıklayın Apple kimliğini yönet.

Bu liste, bir aygıtı seçtiğinizde birçok ayrıntıyı gösterir: seri numarası, Bul durumu, son iCloud Yedeklemesi (varsa), güvenilir bir aygıt olarak doğru şekilde kurulup kurulmadığı (ilgili donanım için), ilişkili Apple Pay kartları ve yüklü sürüm. Bu, tüm cihazların size ait olup olmadığını ve erişime sahip olup olmadıklarını belirlemenizi kolaylaştırır.

Dökümhane

Orada olmaması gereken bir cihaz bulursanız dokunabilir veya tıklayabilirsiniz. Hesaptan Kaldır Yukarıdaki görünümlerin tümünde öğesini seçin ve ardından eylemi onaylayın. Bunu kaldırmak, iCloud ile bağlantısını keser, güvenilir bir aygıt olarak kullanımını devre dışı bırakır ve onu listeden siler.

Kaldırmak istediğiniz cihaza erişiminiz varsa bunun yerine doğrudan cihazdan iCloud’dan ve diğer tüm mağazalardan ve hizmetlerden çıkış yapabilirsiniz.

Bu Mac 911 makalesi, anonim bir Macworld okuyucusu tarafından gönderilen bir soruya yanıt olarak yazılmıştır.

Mac 911’e sorun

En sık sorulan soruların bir listesini, yanıtları ve sütun bağlantılarıyla birlikte derledik: Sorunuzun kapsanıp kapsanmadığını görmek için süper SSS bölümümüzü okuyun. Değilse, her zaman çözecek yeni sorunlar arıyoruz! Uygun olduğu şekilde ekran görüntülerini ve tam adınızın kullanılmasını isteyip istemediğinizi de ekleyerek mac911@macworld.com adresine e-posta gönderin. Her soru yanıtlanmayacaktır, e-postalara yanıt vermiyoruz ve doğrudan sorun giderme önerileri sağlayamıyoruz.

İCloud hesabınıza hangi cihazların giriş yaptığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Teknory