IGN, oyun kılavuzları için bir AI sohbet botu başlattı

oyun sitesi IGN oyun sorunlarını gidermenize ve yenmenize yardımcı olacağını umduğumuz bir yapay zeka aracı başlatıyor. Bu, çok özel Google aramalarına ve Reddit dizileri aracılığıyla derinlemesine incelemelere elveda diyebileceğiniz anlamına gelebilir. Chatbot şimdilik sadece IGN’ler için kullanıma sunuldu. Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları rehber. Chatbot’a erişmek için sonunda bir IGN hesabına ihtiyacınız olacak, ancak şimdilik herkes […]

IGN, oyun kılavuzları için bir AI sohbet botu başlattı

oyun sitesi IGN oyun sorunlarını gidermenize ve yenmenize yardımcı olacağını umduğumuz bir yapay zeka aracı başlatıyor. Bu, çok özel Google aramalarına ve Reddit dizileri aracılığıyla derinlemesine incelemelere elveda diyebileceğiniz anlamına gelebilir.

Chatbot şimdilik sadece IGN’ler için kullanıma sunuldu. Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları rehber. Chatbot’a erişmek için sonunda bir IGN hesabına ihtiyacınız olacak, ancak şimdilik herkes test edebilir.

IGN, hala alfa sürümü test aşamasında olan sohbet robotu deneyiminin, sitede yazılan kılavuzlara, ipuçlarına ve diğer içeriklere ve ayrıca katkıda bulunanların oyun oynamalarından elde edilen bilgilere dayandığını söylüyor.

AYRICA BAKINIZ:

Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları, cesaret ve aşinalığın hoş bir karışımı

IGN, “Bu kılavuz özelliğinin, zorlu bir soruna hızlı yanıtlar arayanlar için kapsamlı bir arama çözümü olarak işlev görmesini ve birden fazla sayfaya bakmak zorunda kalmadan anında ve uygun şekilde çözümler sunmasını öngörüyoruz.” ilan eden bir yazı sohbet botu.

Spor oyunları dışında bir ton video oyunu oynamıyorum, bu yüzden bota Tears of the Kingdom’ın yeni başlayanlar için uygun olup olmadığını sordum. İlk başta, cevap oldukça sert olduğu için chatbot bozuldu gibi görünüyordu. gecikti, ama sonunda bana oldukça uygun bir yanıt verdi.

Yakın zamanda oynayacağımı sanmıyorum.
Kredi: Ekran Görüntüsü: IGN

Tabii ki, IGN’nin sohbet robotu beni sitenin kapsamının bir kısmına yönlendirmeye çalıştı ki bu mantıklı. Büyük eleştiriler alan oyunu yenmeye çalışan insanlar için ne kadar yararlı olacağını görmek için kalır. Ancak zamanla, belki de tüm oyun cevaplarınız sadece bir cümle ötede olacak.

IGN ve Mashable’ın her ikisi de Ziff Davis’e aittir.

Teknory