İlk Google Pixel 8 kamera sızıntısı büyük bir yükseltmeye işaret ediyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Bir sızıntı, Pixel 8 serisinin kademeli HDR teknolojisi kazanabileceğini iddia etti. Bu özellik, şu anda Pixel 7’nin ana kamerasında bulunandan daha yüksek kaliteli HDR sunar. Bu sızıntı aynı zamanda Pixel 8’in bu nedenle bir sensör yükseltmesi kazanabileceğini gösteriyor. Google’ın telefonları, dinamik aralığı iyileştirmek ve normal fotoğraflar çekerken gölgelenmeyi azaltmak […]

İlk Google Pixel 8 kamera sızıntısı büyük bir yükseltmeye işaret ediyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir sızıntı, Pixel 8 serisinin kademeli HDR teknolojisi kazanabileceğini iddia etti.
  • Bu özellik, şu anda Pixel 7’nin ana kamerasında bulunandan daha yüksek kaliteli HDR sunar.
  • Bu sızıntı aynı zamanda Pixel 8’in bu nedenle bir sensör yükseltmesi kazanabileceğini gösteriyor.

Google’ın telefonları, dinamik aralığı iyileştirmek ve normal fotoğraflar çekerken gölgelenmeyi azaltmak için bu çok çerçeveli HDR çözümünü kullanan hem Nexus hem de Pixel serisi ile uzun süredir bir destek direği modu olarak bir HDR+ fotoğraf özelliği sunuyor.

Şimdi, ihbarcı ve geliştirici Kuba Wojciechowski şu referansları ortaya çıkardı: 2023 Pixels kademeli HDR desteği kazanıyor. Wojciechowski, Google Camera Go uygulamasını araştırdı ve 2023 cihazları için bu özelliğe referanslar buldu.

Tipster, haklı olarak Pixel 6 ve Pixel 7 serilerinde kullanılan Samsung Isocell GN1 ana sensörünün kademeli HDR desteği sağlamadığını da belirtiyor. Bununla birlikte, Isocell GN2 gerçekten de bu yeteneği sunuyor ve Pixel 8 için kartlarda ana kamera yükseltmesinin olabileceğini düşündürüyor.

Bu, Google’ın mevcut teknolojisiyle nasıl karşılaştırılır?

Google’ın orijinal HDR+ çözümü bir dizi kısa poz aldı. Ancak şirket, Pixel 5 ve 4a 5G’den itibaren basamaklama ile HDR+’ya geçti. Bu teknik, deklanşöre basılmadan önce çekilen beş kısa pozu ve deklanşöre dokunulduğunda uzun bir pozu görür.

Bu arada kademeli HDR, Samsung’un HDR fotoğrafçılığına daha modern yaklaşımıdır. Bu teknoloji, arka arkaya çok hızlı bir şekilde üç ayrı poz (kısa, orta ve uzun) yakalar ve son fotoğraf için bunları birleştirir. Bu nedenle, özellikle Google’ın HDR + çözümlerinde orta düzeyde maruz kalma eksik gibi görünüyor.

Basamaklamalı Google HDR Plus ve HDR Plus karşılaştırması

Google’ın orijinal HDR+ çözümü (üstte) ve Basamaklama tekniğiyle HDR+.

Samsung, GN2’nin lansmanı sırasında kademeli HDR’nin GN1’in gerçek zamanlı HDR modundan daha zengin ayrıntılar ve daha canlı renkler getirdiğini ve bunun enerji tüketimini %24’e kadar azalttığını ekledi. Şirket ayrıca onaylanmış kademeli HDR’nin geleneksel HDR çözümlerinden daha hızlı olduğu diğer sensör lansmanlarıyla birlikte, bunun GN1’in moduyla mı yoksa önceki HDR uygulamalarıyla mı karşılaştırıldığından emin değiliz.

Tabii ki, HDR yakalama söz konusu olduğunda hız hayattır. Ve bu nedenle, buradaki herhangi bir hız iyileştirmesi, azaltılmış gölgelenme ve potansiyel olarak korkunç “işleme” ekranına bakmak için daha az zaman harcanması anlamına gelmelidir. Bahsedilen diğer yükseltmeleri ekleyin ve Pixel 8, bu çözüme dayanıyorsa daha verimli, daha yüksek kaliteli HDR çekimler sunabilir.

Bununla birlikte, buradaki daha büyük paket, Google’ın Pixel 8 serisindeki ana kamera sensörünü yükseltebileceği gerçeğidir. Isocell GN2 gibi bir sensöre geçmek, daha büyük pikseller ve Dual Pixel Pro teknolojisi aracılığıyla geliştirilmiş otomatik odaklama sayesinde gelişmiş düşük ışık performansı için kapıyı da açacaktır.


İlk Google Pixel 8 kamera sızıntısı büyük bir yükseltmeye işaret ediyor

Teknory