‘Indiana Jones 5’ Gişede ‘The Last Crusade’ı Bile Yakalamayacak

Sinemanın şimdiye kadar gördüğü en efsanevi, ikonik, sevilen ve kalıcı olarak popüler karakterlerden birinin kuğu şarkısı bile bunu engellemeye yetmedi. Indiana Jones ve Kader Kadranı gişede düşük performanstan, devam filminin zayıf performansıyla, nostaljinin her zaman garantili bir galibiyet olmadığını her zamankinden daha net hale getiren en son kanıt. En az 295 milyon dolarlık bir bütçeyle […]

‘Indiana Jones 5’ Gişede ‘The Last Crusade’ı Bile Yakalamayacak

Sinemanın şimdiye kadar gördüğü en efsanevi, ikonik, sevilen ve kalıcı olarak popüler karakterlerden birinin kuğu şarkısı bile bunu engellemeye yetmedi. Indiana Jones ve Kader Kadranı gişede düşük performanstan, devam filminin zayıf performansıyla, nostaljinin her zaman garantili bir galibiyet olmadığını her zamankinden daha net hale getiren en son kanıt.

En az 295 milyon dolarlık bir bütçeyle donanmış – tahminen daha da yüksek olabileceği iddia edilse de – Harrison Ford’un kırbaç şaklatan arkeolog olarak son duruşu, toza dönüşene kadar Disney ve Lucasfilm için yüz milyonlarca dolar kaybetme yolunda. efsanevi serinin beşinci bölümü küresel gişede henüz 300 milyon doları aşmışken.

Lucasfilm aracılığıyla fotoğraf

analist başına luiz fernandoDial of Destiny, küresel koşusunu 370-385 milyon $ aralığında bir toplamla bitirmeye hazırlanıyor ki bu yeterince kötü. Ancak, karşılaştırdığınızda daha da kötüleşiyor Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi34 yıl önce yayınlanan ve multiplekslerden çıktığı zamana kadar hala 474 milyon dolar getirmeyi başaran.

Bilet satışlarındaki tutarsızlık, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde üçlemenin kapağının piyasaya sürüldüğü sırada bir sinema koçanının ortalama fiyatının 3,99 $ olduğunu düşündüğünüzde, aydınlatıcıdır. 1989’dan beri yapılacak çok iyi bir tartışma var. Son Haçlı Seferi Başlık kahramanı kelimenin tam anlamıyla gün batımına doğru atını sürdüğünde Indiana Jones IP’nin sonu olmalıydı ve için nefret Kristal Kafatası feci bombalama ile birleştiğinde Kader Kadranı sadece güçlendirir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow