Ridley Scott, 10 Yıl Sonra En Eleştirel Paniğe Uğrayan Gerilim Filmini Savunuyor

Özet Ridley Scott savundu Danışman on yıl sonra olumsuz eleştirilere karşı çıkarak bunu “eğlenceli ve alaycı” film. Scott, zamanla klasikleşen diğer filmlerine benzer şekilde, insanların filmi de ancak şimdi takdir etmeye başladıklarına inanıyor. Eleştirel tepkilere rağmen, Danışman mütevazı bir gişe başarısıydı. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Yayınlanmasından on yıl sonra Ridley Scott […]

Ridley Scott, 10 Yıl Sonra En Eleştirel Paniğe Uğrayan Gerilim Filmini Savunuyor

Özet

 • Ridley Scott savundu Danışman on yıl sonra olumsuz eleştirilere karşı çıkarak bunu “eğlenceli ve alaycıfilm.
 • Scott, zamanla klasikleşen diğer filmlerine benzer şekilde, insanların filmi de ancak şimdi takdir etmeye başladıklarına inanıyor.
 • Eleştirel tepkilere rağmen, Danışman mütevazı bir gişe başarısıydı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Yayınlanmasından on yıl sonra Ridley Scott savunuyor Danışman olumsuz eleştirilerine karşı. Baş kahramanı oynayan Penélope Cruz, Brad Pitt, Cameron Diaz, Javier Bardem ve Michael Fassbender’dan oluşan bir kadronun yer aldığı polisiye gerilim filmi, Pulitzer Ödülü sahibi Cormac McCarthy tarafından yazıldı ve Scott tarafından yönetildi. üst düzey uyuşturucu kaçakçılığının yeraltı dünyasına girmek için sert bir karar verir. Bununla birlikte, tarihsel olarak Scott’ın pek çok çalışması büyük övgüler ve kayda değer ödüllerle karşılanmıştır. Danışman Muhtemelen ödüllü film yapımcısının çeşitli nedenlerden dolayı bugüne kadarki en bölücü çalışmasıdır.

Ile konuşmak Yuvarlanan kaya yakın zamanda yapılan bir röportajda Scott bunu şiddetle savunuyor: Danışmanolduğunu hissediyorum”eğlenceli ve alaycı85 yaşındaki film yapımcısı, bugüne kadarki en sevdiği filmlerden biri olmaya devam ediyor. 85 yaşındaki film yapımcısı, genel tepkiden büyük hayal kırıklığına uğradığını açıkladı. Danışman vizyona girdikten sonra, tıpkı ilk başta pek iyi karşılanmayan ancak daha sonra klasik haline gelen diğer filmleri gibi, insanların onu da ancak şimdi anlamaya başladığını ekledi. Aşağıdaki yorumun tamamını okuyun:

Muhtemelen değil. İlk önce Cameron’un yanından geçtim ve “Peki… sen ne düşünüyorsun?” diye sordum. O da “Ne olmuş yani?” dedi. Ben de “Tamam!” dedim. Ben de “Tarif etmeyeceğim, sadece okuyun” dedim. Benim dünyamda Cormac McCarthy muhtemelen şimdiye kadarki en iyi diyalog yazarıdır. Danışman, filmlerim arasında en sevdiğim filmlerden biri ama çok karanlık bir alt metin ve bunun geldiğini ilk dakikadan itibaren hissedebiliyorsunuz. Çok karanlık çünkü belli bir miktar gerçeğe dayanıyor. O kadar hayal kırıklığına uğradım ki kimi suçlayacağımı bilmiyorum çünkü filmin gerçekten çok iyi olduğunu düşünüyorum. Çok eğlenceli ve alaycı. İnsanlar bunu o kadar ciddiye alıyor ki! Artık insanlar bunu alıyor. Bu her zaman can sıkıcıdır çünkü filmlerim daha geç çekiliyor. Bunlardan en ünlüsü, yirmi yıl önce ölü olan ve daha sonra Santa Monica film Festivali’nde tesadüfen yeniden keşfedilen Blade Runner’dır.


Eleştirmenler Danışmana Neden Bu Kadar Sert Davrandı?

Danışman ve Reiner, Danışman'da konuşuyor

Şu anda inceleme toplamı Rotten Tomatoes’da eleştirmenlerden %34’lük bir onay notuyla oturuyor. Danışman Scott’ın bugüne kadar en az eleştiri alan filmlerinden biri olmaya devam ediyor. En kötü eleştiri alan projesi Russell Crowe liderliğindeki romantik komedi olmaya devam ediyor İyi bir yılEleştirmenlere göre %26’lık bir orana sahip olmasına rağmen çok az farkla geride kalıyor Çıkış: Tanrılar ve Krallar Ve 1492: Cennetin Fethi onun ikinci en kötüsü olmaktan kaçındığı için. Öte yandan, 2013 yapımı polisiye gerilim filmi seyirci açısından kariyerinde en kötü %24’lük orana sahip.

Benzer türdeki çalışmaların arkasındaki yazar McCarthy tarafından kaleme alınmış olmasına rağmen Yaşlı insanlar için ülke yok Ve Tanrının çocuğu, Danışman yetersiz hikayesi ve senaryosu nedeniyle büyük ölçüde olumsuz eleştirilerle karşılandı. Gerçek heyecandan çok diyaloğa odaklanan ve ikincisinin eleştirmenler arasında eğlenceyi artırma konusunda hala başarısız olduğu film, büyük ölçüde “”çok geveze“. Her ne kadar oyuncu kadrosu olumlu tepkiler alsa da, yani Cameron Diaz’ın oldukça zıt bir tipine sahip olsa da, onlar bile filmin geri kalanına yardımcı olamadılar.

Kritik başarısızlıklarına rağmen, Danışman 25 milyon dolarlık üretim bütçesine karşılık 71 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek mütevazı bir gişe başarısı elde etti.

Yayınlandığı sırada, Danışman aynı zamanda Scott’ın beyazperdedeki düşüş eğiliminin bir devamı olarak görüldü. Gerçi Yabancı öncesi niteliğinde Prometheus Bir yıl önce mütevazı eleştiriler toplamış ve sağlam bir gişe hasılatı elde etmişti. Robin Hood 2013 yapımı gerilim filminin devamı niteliğindeki filmiyle büyük ölçüde kritik ve ticari bir tekleme olarak değerlendirildi. Çıkış: Tanrılar ve Krallar aynı şekilde başarısızlık olarak kabul edilir. Eleştirmenler filme o kadar olumlu bakmasa da Scott’ın savunması Danışman tutkusunun filmografisinin geri kalanında da aynı derecede hararetli kaldığını gösteriyor.

Kaynak: Yuvarlanan kaya

 • Danışman
  Danışman

  Yayın tarihi:
  2013-11-14

  Müdür:
  Ridley Scott

  Döküm:
  Michael Fassbender, Brad Pitt, Cameron Diaz, Javier Bardem, Penelope Cruz

  Değerlendirme:
  17+

  Çalışma süresi:
  117 dakika

  Türler:
  Gerilim, Dram

  Yazarlar:
  Ridley Scott

  Bütçe:
  25 milyon dolar

  Stüdyo(lar):
  20. yüzyıl

  Distribütör(ler):
  20. yüzyıl

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow