Indianapolis Motor Yarış Pisti Neden ‘Brickyard’ Olarak Adlandırılıyor?

Fisher ve meslektaşları bir şeylerin değişmesi gerektiğini biliyorlardı. Pist testleri, tuğlaların çakıldan daha fazla çekiş gücü sağladığını ve betondan daha dayanıklı olduğunu gösterdikten sonra, adamlar Indianapolis Motor Yarış Pisti’ni tuğla yüklü bir yola dönüştürmeye karar verdi. Indiana’daki yerel işletmeler, adamlara yeniden döşeme için üç milyondan fazla tuğla sağladı. Otoyol Aralık 1909’da yeniden açıldı ve hemen […]

Indianapolis Motor Yarış Pisti Neden ‘Brickyard’ Olarak Adlandırılıyor?

Fisher ve meslektaşları bir şeylerin değişmesi gerektiğini biliyorlardı. Pist testleri, tuğlaların çakıldan daha fazla çekiş gücü sağladığını ve betondan daha dayanıklı olduğunu gösterdikten sonra, adamlar Indianapolis Motor Yarış Pisti’ni tuğla yüklü bir yola dönüştürmeye karar verdi. Indiana’daki yerel işletmeler, adamlara yeniden döşeme için üç milyondan fazla tuğla sağladı. Otoyol Aralık 1909’da yeniden açıldı ve hemen “The Brickyard” lakabını kazandı.

Indianapolis Motor Yarış Pisti, tüm yarış pistinin yeni ve taze bir asfalt tabakası kazandığı 1938 yılına kadar tuğla pistini korudu. Ancak orijinal tuğla yolun 36 inçlik bir şeridi başlangıç/bitiş çizgisinde kalır.

Ünlü olarak “Yard of Bricks” olarak anılan NASCAR ve Indy 500 kazananları arasında, otoyolun şanlı tarihine bir saygı duruşu olarak Yard of Bricks’in önünde diz çökme ve yüzeye bir öpücük koyma geleneği vardır. İlk öpücük 1996’da NASCAR Şampiyonu Dale Jarrett tarafından verildi ve gelenek o zamandan beri devam ediyor.

Teknory