İngiltere’deki bir yatılı okul, öğrencilere sıkıcı eski Nokia telefonları kullandıracak

Birçok okul bölgesi, okul günü boyunca öğrenciler için akıllı telefon yasağı getirdi ancak bir İngiliz yatılı okulu bunu bir adım öteye taşıdı. Durun, bunu unutun. Bir adım geriye gittiler. Prens William ve Harry, Ian Fleming ve Tom Hiddleston gibi ünlü mezunlara sahip tarihi ve seçkin İngiliz yatılı okulu Eton College, Eylül ayından itibaren birinci sınıf […]

İngiltere’deki bir yatılı okul, öğrencilere sıkıcı eski Nokia telefonları kullandıracak

Birçok okul bölgesi, okul günü boyunca öğrenciler için akıllı telefon yasağı getirdi ancak bir İngiliz yatılı okulu bunu bir adım öteye taşıdı. Durun, bunu unutun. Bir adım geriye gittiler.

Prens William ve Harry, Ian Fleming ve Tom Hiddleston gibi ünlü mezunlara sahip tarihi ve seçkin İngiliz yatılı okulu Eton College, Eylül ayından itibaren birinci sınıf öğrencileri için yeni bir cep telefonu politikası başlattı. Bu öğrenciler akıllı telefonlarını evde bırakmak zorunda kalacak ancak SIM kartlarını okula getirip yalnızca telefon görüşmeleri yapabilen ve kısa mesaj gönderebilen basit bir sayısal tuş takımına sahip eski tip, çevrimdışı bir Nokia cep telefonuna takacaklar. CBS Haberleri.

İngiliz yatılı okullarının politikası, aşağıdaki yönergelere dayanmaktadır: İngiltere hükümeti okul müdürlerinin okul saatleri içerisinde öğrencilere akıllı telefon yasağı koymasına olanak sağlıyor.

Umarım kimse okul yetkililerine bundan bahsetmez Yılan ya da o zavallı çocukların gerçekten dikkat etmesi ve bir şeyler öğrenmesi gerekebilir.

Akıllı telefon yasakları ve yönergeleri Amerikan okul bölgelerine de sızmaya başlıyor. Govspend’den alınan verilere göre, 41 eyalette öğrencilerin akıllı telefonlarını okula koymalarını gerektiren bir kural koyan en az bir okul bölgesi var. manyetik olarak kapatılmış Yondr poşetleri okula gittiklerinde.

Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi, Haziran ayında öğrenciler için bölge çapında okul telefonu yasağı çıkardı ve bu durum Kaliforniya Valisi Gavin Newsom’un eyalet düzeyinde de benzer bir yasa çağrısında bulunmasına yol açtı.

Bu arada New York CityKentin kamu okulları şansölyesi David Banks, önümüzdeki haftalarda telefon yasağı getirmeyi planladığını söyledi. New York Valisi Kathy Hochul eyalet meclisiyle birlikte, öğrencilerin yalnızca internet erişimi olmayan telefonları taşımalarına izin verecek iki yeni yasa tasarısını geçirmek için çalışıyor

Hatta Florida bile (evet, O Florida, 10 milyon Florida erkeğine ev sahipliği yapan yer) okullarda eyalet çapında akıllı telefon yasağı Ayrıca okulların öğrencilerin Wifi ağları üzerinden sosyal medyaya erişmesini engellemesi gerekiyor.

İngiltere’deki bir yatılı okul, öğrencilere sıkıcı eski Nokia telefonları kullandıracak

Teknory