Instagram Hikayelerinde Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir?

Instagram Hikayelerinize daha fazla görüntüleme ve takipçi çekmek istiyorsanız, yazı tipini değiştirmek gönderilerinizi canlandırabilir ve daha fazla ilgi uyandırabilir. Neyse ki, bu nispeten basit bir süreç ve insanların dikkatini çekmenin kesin bir yolu. Bu makale, Instagram Hikayelerinizdeki yazı tipini nasıl değiştireceğinizi açıklayacaktır. Instagram Hikaye Metninin Yazı Tipini Değiştirme Instagram Hikayelerine metin eklerken seçebileceğiniz dokuz yerleşik […]

Instagram Hikayelerinde Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir?

Instagram Hikayelerinize daha fazla görüntüleme ve takipçi çekmek istiyorsanız, yazı tipini değiştirmek gönderilerinizi canlandırabilir ve daha fazla ilgi uyandırabilir. Neyse ki, bu nispeten basit bir süreç ve insanların dikkatini çekmenin kesin bir yolu.

Bu makale, Instagram Hikayelerinizdeki yazı tipini nasıl değiştireceğinizi açıklayacaktır.

Instagram Hikaye Metninin Yazı Tipini Değiştirme

Instagram Hikayelerine metin eklerken seçebileceğiniz dokuz yerleşik yazı tipi vardır. Bir değişiklik yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Profilinize yeni bir hikaye eklemek için “+” işaretini tıklayın.
 2. Kullanmayı planladığınız resmi, videoyu veya resim/video grubunu seçin.
 3. Bir sonraki ekranda “Aa” simgesine dokunun. Bu, platformunuza ve cihazınıza bağlı olarak ekranın üstünde veya yanında görünebilir.
 4. Eklemek istediğiniz metni yazın. Bu, varsayılan yazı tipinde (Proxima Nova) başlayacaktır.
 5. Ekranda “Aa” daire simgelerinde değişen yazı tiplerini göreceksiniz. Bunlar, Instagram’da otomatik olarak kullanılabilen yazı tipi seçenekleridir. Seçenekleri görmek için yazı tipleri arasında kaydırın ve görüntülemek için bir yazı tipine dokunun.
 6. Ekrandaki renk tekerleğine dokunarak da yazı tipinin rengini değiştirebilirsiniz.
 7. Geçerli yazı tipi biçimini seçmek için “Bitti”ye basın.

Instagram Hikayelerine Özel Yazı Tipleri Nasıl Eklenir?

Dokuz yazı tipi seçeneği size yeterince çeşitlilik sunmuyorsa, Instagram hikayeleriniz için daha da fazla yazı tipi seçeneğine erişmenizi sağlayan üçüncü taraf uygulamaları vardır. Bu uygulamalarla ekstra tasarım seçenekleriyle hikayeler oluşturabilir ve ardından bunları Instagram’da yayınlayabilirsiniz.

fonto

Instagram’a hitap eden ücretsiz bir uygulama, fonto bir hikaye oluşturmanıza ve bunu uygulamanın kendisinden yayınlamanıza olanak tanır. Phonto, arka plan ve metin rengi özelleştirme dahil olmak üzere 400’den fazla yazı tipi sunar. Uygulamaya kendi yazı tipinizi yüklemenize izin verdiği için yazı tiplerini özelleştirmek bile mümkündür. Bu, çevrimiçi bir yazı tipi oluşturucuda bulduğunuz herhangi bir yazı tipini de kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Typorama

Typorama ayrıca ücretsizdir, ancak çok fazla yazı tipi seçeneği yoktur. Yine de çeşitli yazı tipleri arasından seçim yapabilir ve eserinizi Instagram hikayenize yükleyebilirsiniz. Typorama’nın olumlu değerlendirmeleri vardır, ancak özelliklerin tamamını elde etmek için satın alınması gerekebilir.

yazı tipleri

yazı tipleri temelde size Instagram Hikayeleriniz için yeni bir klavye sağladığı için biraz farklı çalışır. Sizin için ekstra yazı tipi seçenekleri vardır, ancak bunları kullanma fırsatı için tek seferlik bir ücrete tabidir.

Animoto

Kaydolmak ve zarafet ve profesyonellikte uzmanlaşmak için ücretsiz, Animoto Instagram Hikayeleri oluşturmak veya sıfırdan kendi hikayenizi oluşturmak için önceden oluşturulmuş şablonlara sahiptir. Bu basit bir yazı tipi aracı değil, profesyonel tasarımda size yardımcı olacak bir uygulamadır. Animoto ile en yüksek kalitede hikayeler yaratın.

Bu üçüncü taraf uygulamalardan herhangi biriyle, diğer akışlarda gördüğünüz benzersiz ve yaratıcı Instagram hikayeleri oluşturabilirsiniz. Hikayelerinizi sizin kadar ilgi çekici olacak şekilde özelleştirin.

Instagram Bios Yazı Tipini Değiştirme

Belki de Instagram biyografinizde farklı bir yazı tipiyle öne çıkmak istersiniz. Instagram’da biyografi yazı tipini değiştirmek için yerleşik bir araç yoktur, ancak çevrimiçi bir Instagram yazı tipi oluşturucu ile mümkündür.

 1. Metninizi benzersiz bir yazı tipiyle yazmak için çevrimiçi bir yazı tipi oluşturucu kullanın.
 2. Oluşturucudan metninizi seçin ve kopyalayın.
 3. Instagram profilinizde “Profili düzenle”yi seçin.
 4. Metni bilgi kutularınıza yapıştırın.
 5. İşlemi tamamlamak için sağ üst köşedeki “Kontrol Et” simgesine tıklayın.

İlginç yazı tipleriyle Instagram profilinizin herhangi bir bölümünü öne çıkarmak çok basit.

Daha Fazla Instagram Yazı Tipi Bulma

Biyografiniz için Instagram’daki seçeneklerden memnun değilseniz, ilginç Instagram yazı tipleri için birçok üçüncü taraf kaynak vardır. Bunlar, beslemelerinizi veya hikayelerinizi yükseltmek için de kullanılabilir. Yazı tipi kaynağı seçeneklerinin bu derlenmiş listesi, aradığınız yazı tipini bulmanıza yardımcı olabilir.

Instagram Yazı Tipleri

Instagram Yazı Tipleri popüler bir seçimdir. Metninizi ekranın üst kısmındaki kutuya girin ve tüm metin seçeneklerini görmek için aşağı kaydırın. Site ayrıca ilginizi çekiyorsa harika bir Unicode açıklamasına sahiptir. Instagram Yazı Tipleri, hem tuhaf seçeneklere hem de profesyonel biyografilere bile uygun süslü seçimlere sahiptir.

Meta Etiketler Yazı Tipi Oluşturucu

Meta etiketleri yazı tipinin görünümünü sahte bir Instagram profilinde önizleyebildiğiniz için birçok kişinin favorisidir. Bu şekilde, profilinize kopyalayıp yapıştırmak zorunda kalmadan ona iyi bir göz atabilirsiniz. Yazı tipinin çalışırken nasıl göründüğünü görmek için alttaki “Önizlemeyi Aç” seçeneğini tıklayın. Yazı tiplerinin çoğu aptalca ve gösterişlidir, ancak birkaç güzel komut dosyası ve eski dünya görünümlü metinler vardır.

Süslü Yazı Tipleri

Yazı tipi ilhamına mı ihtiyacınız var? Süslü Yazı Tipleri bakılacak yerdir. Metninizi yazın ve seçenekler listesinde gezinin veya kategorize edilmiş yazı tipi fikirleri altında arama yapın. Tarza göre arama yapmak veya sadece etrafa bakıp ilham almak özellikle kolaydır.

Instagram Yazı Tipleri Oluşturucu

“Instagram Yazı Tipleri” ile karıştırılmaması gereken bu oluşturucu, Instagram’a kopyalanabilen emoji sayfalarının ekstra bonusuyla geri kalan çoğu şey gibi çalışır. İçindeki tüm yazı tipi seçenekleri arasında gezindikten sonra Instagram Yazı Tipleri Oluşturucuekranın altındaki sembolleri ve resimleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Havalı Sembol

Bu yazı tipi oluşturucu benzersiz bir şey sunar çünkü yazı tipinizi seçtikten sonra onu semboller ve çıkartmalarla “süsleyebilirsiniz”. Tıpkı diğer oluşturucular gibi, kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Havalı Sembol Instagram’daki hikayeler de dahil olmak üzere herhangi bir sosyal medyaya.

LingoJam tarafından Instagram için Yazı Tipleri

LingoJam yazı tipi seçeneklerinin uzun bir listesini sunar, aynı zamanda kendi yazı tipinizi tasarlama şansı sunar. Risk almak istiyorsanız, rastgele yazı tipleri bile oluşturabilirsiniz.

Influencer Pazarlama Merkezi

Influencer olmak, Instagram Stories üzerinde ekstra çalışma gerektiren bir hayaldir. Influencer Pazarlama Merkezi sosyal medya etkileyicileri için önde gelen kaynak olduğunu iddia ediyor. Bir Instagram hashtag oluşturucu da dahil olmak üzere birçok araca ev sahipliği yapar. Bazı yaratıcı hashtag’lerle hikayelerinizi süsleyin. Influencer Marketing Hub’da ayrıca ücretsiz bir yazı tipi oluşturucu ve hikaye yazı tipleriniz için bazı yaratıcı ipuçları ve püf noktaları bulunur.

Sprezz Klavye

Sprezz Klavye cihazınıza herhangi bir sosyal medya uygulamasında kullanılabilen özel bir klavye ekleyen bir uygulamadır. 50’den fazla yazı tipi ve beş sayfalık özel klavyeyle Sprezz, Instagram Hikayeleriniz için yararlı bir aksesuardır. Sprezz web sitesinde ayrıca uygulamanın indirilmesini gerektirmeyen bir yazı tipi oluşturucu vardır.

İlginç Yazı Tipleriyle Instagram’da Yayınlama

Instagram Hikayeleri, profilinizi karıştırmadan paylaşmanın harika bir yoludur. Hikayelerinizdeki yazı tipini değiştirmek, daha fazla izleyici çekerek ve takipçilerinizi artırarak bunlardan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabilir. İster resimlerinize yüklemeden önce harika yazı tipleri ekleyin, ister uygulamada yazı tiplerini düzenlemek için bu araçları kullanın, çekici yazı tiplerinizle etkileyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Instagram Hikayelerinizin yazı tiplerini hiç değiştirdiniz mi? Eğer öyleyse, birçok yeni takipçi oluşturdu mu? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory