Instagram ve Threads bazı siyasi içerik önermeyi durduracak

2024 ABD seçimleri yaklaşırken, sosyal medya platformları geçmişteki hatalarını tekrarlamaktan kaçınmaya çalışıyor: korkunç yanlış adımlar yanlış bilginin yayılmasına yardımcı oldu ve dezenformasyon ve siyasi öfkeyi körükledi ve böl. Bu platformların siyasi dezenformasyon ve aşırıcılıkla nasıl başa çıktığına dair yıllarca süren incelemelerin sonucunda, pek çoğu, sitelerindeki siyasi içerikle ilgili bir dizi kural ve düzenleme oluşturdu. İçinde […]

Instagram ve Threads bazı siyasi içerik önermeyi durduracak

2024 ABD seçimleri yaklaşırken, sosyal medya platformları geçmişteki hatalarını tekrarlamaktan kaçınmaya çalışıyor: korkunç yanlış adımlar yanlış bilginin yayılmasına yardımcı oldu ve dezenformasyon ve siyasi öfkeyi körükledi ve böl.

Bu platformların siyasi dezenformasyon ve aşırıcılıkla nasıl başa çıktığına dair yıllarca süren incelemelerin sonucunda, pek çoğu, sitelerindeki siyasi içerikle ilgili bir dizi kural ve düzenleme oluşturdu. İçinde Kasımörneğin, Meta dedi ki siyasi reklamcıları bir şeyin ne zaman olduğunu açıklamaya zorlayacaktır. Facebook veya instagram reklamın “yapay zeka kullanımı da dahil olmak üzere dijital olarak oluşturulduğu veya değiştirildiği”.

Daha yakın bir zamanda, Cuma günü, Instagram ve Threads dedi ki Bir blog yazısında artık “takip etmediğiniz hesaplardan siyasi içeriği proaktif olarak önermeyeceğini” belirtti. Gönderi, kullanıcıların siyasi içerik yayınlayan hesapları hâlâ takip edebileceklerini ve tavsiyelerinde hâlâ siyasi içerik görmek isterlerse bunu gelecekteki bir sunumda yönetebileceklerini kabul ediyor.

Sosyal medya, “Bu öneri güncellemeleri herkese açık hesaplar ve Keşfet, Makaralar, Yayın İçi Öneriler ve Önerilen Kullanıcılar gibi içerik önerdiğimiz yerler için geçerlidir; insanlara takip etmeyi seçtikleri hesaplardaki içeriği gösterme şeklimizi değiştirmez” dedi. dev bir blog yazısında şunu yazdı. “Potansiyel olarak yasalar, seçimler veya sosyal konularla ilgili olan siyasi içerik, tavsiye edilmeye uygun olmayan bir hesap tarafından yayınlanırsa, bu hesabın içeriği yine de Akış ve Hikayeler’deki takipçilerine ulaşabilir.”

Bir gönderide İş Parçacığı Değişikliği detaylandıran Instagram Başkanı Adam Mosseri, platformun “amacının, herkesin siyasi içerikle etkileşimde bulunmayı seçme yeteneğini korurken, her kişinin bu konudaki isteğine saygı duymak” olduğunu söyledi. Değişiklikler yavaş yavaş kullanıma sunulacak.

Bu çok büyük bir sürpriz olmamalı Meta’nın Bunun siyasi dünya üzerindeki etkisine verilecek yanıt, siteyi daha fazla içerik denetimiyle donatmak yerine siyasi gönderilerin daha az erişilebilir hale getirilmesidir. Ne zaman Threads ilk olarak X’e rakip olarak piyasaya sürüldüMosseri, “siyaset ve sert haberler kaçınılmaz olarak Threads’te ortaya çıkacak olsa da” platformun “bu dikeyleri teşvik edecek hiçbir şey yapmayacağını” söyledi.

Meta’nın haberler ve siyasi içerik yerine yaratıcılara ve viral anlara odaklandığı açık.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow