Ücretsiz Bir VPN Kullanmalı Mısınız?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. VPN’ler (Sanal Özel Ağlar) 2021’de her zamankinden daha popüler hale geliyor. Gizlilik için ödeme yapmak istemiyorsanız, ücretsiz VPN hizmetleri kullanmaya değer mi? Şu anda, herhangi bir koruma, hiç korumamaktan daha iyidir, ancak her zaman olduğu gibi, bundan daha fazlası var. […]

Ücretsiz Bir VPN Kullanmalı Mısınız?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

VPN’ler (Sanal Özel Ağlar) 2021’de her zamankinden daha popüler hale geliyor. Gizlilik için ödeme yapmak istemiyorsanız, ücretsiz VPN hizmetleri kullanmaya değer mi?

Şu anda, herhangi bir koruma, hiç korumamaktan daha iyidir, ancak her zaman olduğu gibi, bundan daha fazlası var.

Ücretsiz VPN hizmetleri her zaman ortaya çıkıyor, ancak kaydolmadan ve kullanmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

 • Ürün bedavaysa, ürün sizsiniz.
 • Tüm VPN hizmetleri eşit yaratılmamıştır.
 • Çoğu, bir VPN’i ne kadar kullandığınıza bağlıdır.
 • Ücretsiz bir ürün kullanıyorsanız durum tespiti hayati önem taşır

Ücretsiz bir VPN kullanmalı mıyım? Karar vermeden önce lütfen aşağıdaki noktaları dikkate alınız.

Ücretsiz VPN hizmetleri kullanılmaya değer mi2

Ürün Bedavaysa Ürün Sizsiniz

VPN altyapılarının kurulması ve çalıştırılması çok maliyetlidir. Bir VPN uygulamasının oluşturulması, VPN sunucularının oluşturulması, sürdürülmesi ve çalıştırılması gerekir. VPN veri merkezine giren ve çıkan veri bağlantılarının ücretinin ödenmesi ve tüm operasyonun yönetilmesi ve çalıştırılması gerekir. Bütün bunlar paraya mal olur. Çok para.

Bu hizmet için ödeme yapmıyorsanız, kim yapıyor?

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

Pek çok ücretsiz VPN hizmetinde nakit olarak değil, ödeme yaparsınız. Tarama verileri üçüncü taraflara satılır, reklamlar sunulur ve eylemlerinizin birçoğu size pazarlama ve reklam yapmak isteyen tanımlama bilgileri tarafından izlenir. Artık tüm ücretsiz VPN hizmetleri bunu yapmayacak, ancak paranın bir yerden gelmesi gerekiyor.

Tüm Ücretsiz VPN Hizmetleri Eşit Değildir

Belirtildiği gibi, bir VPN oluşturmak ve çalıştırmak çok para gerektirir ve tüm ekipler üst düzey bir hizmeti çalıştırmak için gerekli bütçeye sahip değildir. Daha düşük ücretli bir VPN hizmetinde gerekli olan birkaç taviz vardır. PPTP veya WPA gibi eski veya zayıf şifreleme kullanmanız gerekir. Bazen HTTPS web sitelerine erişemezsiniz ve bazılarının veri limitleri vardır veya yoğun zamanlarda çok yavaş çalışır.

Neden bir VPN operatörü HTTPS kullanmanıza izin vermiyor? Çünkü şifreli ve paralarını geri kazanmak için verileri satamıyorlar.

Bazı önde gelen ücretsiz VPN hizmetleri, bazıları premium VPN’ler de sunan yasal şirketler tarafından işletilmektedir. Genellikle bunlar, veri limitleri, kendi varış noktanızı seçememe veya eski veya sızdıran protokolleri kullanamama gibi diğer tavizlerle birlikte gelir. Bazı ücretsiz VPN hizmetleri, şu anda gerçekten güvenli olan tek protokol olan OpenVPN seçeneğini bile sunmuyor.

Ücretsiz bir VPN kullanmak istiyorsanız gerçekten dikkatli alışveriş yapmalısınız.

Çoğu, Ne Kadar VPN Kullandığınıza Bağlıdır

Bir VPN’in coğrafi engellemeyi aşmasını veya biraz torrent istemcisi çalıştırmasını istiyorsanız, ücretsiz bir VPN hizmeti size göre değildir. Birçoğunun veri limitleri veya hız limitleri olacaktır ve bunların hiçbiri akış veya torrentler için elverişli değildir.

Diğer dezavantajı, seçebileceğiniz IP hedefleriyle sınırlı olmanızdır. Hedef, aradığınız içeriğe erişemeyebileceğinden, bu, coğrafi engellemeyi aşma girişiminizi tehlikeye atabilir.

Ücretsiz Bir Ürün Kullanıyorsanız Durum Tespiti Çok Önemlidir

Şimdiye kadar, ücretsiz VPN hizmetlerinin oldukça aşağılayıcı bir resmini çizdim ve haklı olarak öyle. Önemli bir soruya verilen yetersiz yanıtlardır. Yine de dikkatli alışveriş yaparsanız ve VPN’e yalnızca ara sıra web’de gezinmek için ihtiyaç duyarsanız, bilgisayarınızda bir yeri olabilir.

Bununla birlikte, daha az bilinen bazı VPN programlarının casus yazılım biçiminde hoş olmayan sürprizler içerdiği bulunmuştur.

Ücretsiz VPN hizmetleri kullanılmaya değer mi3

Peki Hangi Ücretsiz VPN Hizmetini Kullanmalıyım?

Ne yazık ki, ücretsiz bir VPN hizmeti size daha saygın bir hizmete abonelikten daha pahalıya mal olabilir. Ancak, ücretsiz ve oldukça güvenli olan bazı seçenekler vardır.

İyi incelemelere sahip birkaç ücretsiz VPN Tünel Ayı, Rüzgar yazısıVe Özel Tünel. Her birinin premium VPN’lere kıyasla sınırlamaları olsa da, hiçbirinin algılanabilir casus yazılımı yoktu, bağlantılar nispeten hızlıydı ve her birinin kullanımı kolaydı. Yine de başka birçok ücretsiz VPN hizmeti var, bu nedenle kilometreniz değişebilir. Yine, DİKKATLİ OLUN.

Bazı VPN’lerin ücretsiz deneme sunduğunu unutmayın. VPN dünyasında yeniyseniz, en azından ücretsiz deneme süresi boyunca ücretli bir hizmeti denemeye değer. Bir sonraki bölümde, ücretsiz deneme sürümüyle bir VPN’in nasıl kullanılacağını ele alacağız. Hizmeti 30 gün boyunca risksiz deneyebilirsiniz ve kullanmaya devam etmeye karar verirseniz, düşük bir fiyata saygın bir VPN alırsınız. Beğenmediyseniz, paranızı geri isteyin (denedik, işe yarıyor).

VPN Nasıl Kullanılır?

Ortalama bir teknoloji kullanıcısı için çoğu cihazda VPN kurmak basittir. Bir yazılımın veya uygulamanın nasıl kurulacağını biliyorsanız, bir VPN kurabilirsiniz.

Cihazlarınızda VPN’i şu şekilde kullanabilirsiniz:

PC’de VPN Nasıl Kullanılır?

 1. için kaydolun ExpressVPN risksiz deneme.
 2. ExpressVPN’nin Windows veya Mac sürümünü indirin. Oturum açın ve ‘Kurulum’u tıklayın.
 3. Windows seçeneğine tıklayın. Ardından, aktivasyon kodunu bilgisayarınızın panosuna kopyalayın.
 4. Etkinleştirme bağlantısını ExpressVPN uygulamasına yapıştırın.
 5. Artık uygulamayı VPN hizmetinizi açıp kapatmak ve sunucu konumlarını değiştirmek için kullanabilirsiniz.

iPhone ve Android’de VPN Nasıl Kullanılır? Telefon

Adımlar, akıllı telefonunuzun işletim sisteminden bağımsız olarak hemen hemen aynıdır. İşte nasıl kullanılacağı ExpressVPN telefonunda:

 1. gibi bir VPN’e kaydolun ExpressVPN
 2. Şu adresten ExpressVPN uygulamasını indirin: Google oyun mağazası veya Apple’ın App Store’u. Giriş yapın veya yukarıda yaptığımız gibi ExpressVPN web sitesinden aktivasyon kodunu alın.
 3. VPN’yi bağlamak için güç simgesine dokunun. Yeni bir konum seçmek için ‘Geçerli Konum’ kutusuna da dokunabilirsiniz.

Ücretli bir VPN’i test edebileceğiniz için bu seçeneği seviyoruz. Beğenmezseniz ilk 30 gün içinde paranızı geri alabilirsiniz. Ardından, ücretli bir VPN’in karşılaştırıldığında ne kadar daha kapsamlı ve güvenli olduğunu görmek için kendi elmalar arası testinizi yapabilirsiniz.

Yalnızca PC’nizin veya mobil cihazınızın ötesinde talimatlar arıyorsanız, bir Firestick’te nasıl VPN kurulacağını da kontrol etmek isteyebilirsiniz. Biraz daha karmaşık olabilecek talimatlar için oyun oynuyorsanız, Xbox veya Playstation 4’te VPN kurulumuyla ilgili kılavuzlarımıza göz atın.

Teknory