Google, Bard’daki değişiklikleri ifşa etmek için “deney güncellemeleri” sayfası oluşturur

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, deneysel konuşma AI hizmeti Bard için bir güncelleme sayfası oluşturdu. Güncellemeler sayfası, Bard sohbet robotunda yapılan değişiklikler hakkında daha iyi şeffaflık sağlayacaktır. Sayfa neyin neden değiştiğini anlatıyor. Google, konuşmalı yapay zeka sohbet robotu Bard’ı bir deney olarak tanımlıyor. Ve bir deney olarak, şirket hizmeti iyileştirmek için sürekli olarak […]

Google, Bard’daki değişiklikleri ifşa etmek için “deney güncellemeleri” sayfası oluşturur

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, deneysel konuşma AI hizmeti Bard için bir güncelleme sayfası oluşturdu.
  • Güncellemeler sayfası, Bard sohbet robotunda yapılan değişiklikler hakkında daha iyi şeffaflık sağlayacaktır.
  • Sayfa neyin neden değiştiğini anlatıyor.

Google, konuşmalı yapay zeka sohbet robotu Bard’ı bir deney olarak tanımlıyor. Ve bir deney olarak, şirket hizmeti iyileştirmek için sürekli olarak hizmet üzerinde çalışıyor. Ancak, Google’ın Bard’da yapacağı değişiklikler genellikle belirsizdi. Şirket, yapay zeka hizmeti için yeni bir güncelleme sayfası sunduğundan bu durum değişiyor.

Üzerinde Deneme güncellemeleri Bard için sayfa, Google sayfanın oluşturulduğunu ve neden yapıldığını açıkladı. Şirkete göre, sayfa “Bard deneyi için en son özellikleri, iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini” yayınlamak içindir. Neden oluşturulduğuna gelince, teknoloji devi, amacın, insanların test edebilecekleri ve geri bildirim sağlayabilecekleri güncellemeleri görmelerinin kolay olduğu merkezi bir yere sahip olmak olduğunu belirtiyor.

Her bölümde, her güncelleme için bir “ne” ve “neden” vardır. Şu anda sayfada iki duyuru daha yer alıyor. Bu duyurulardan biri, Bard’a bir “Google it” seçeneğinin eklendiğini ortaya koyuyor. Bu özelliğin, tıklandığında önerilen Arama konularını eklediği ve böylece insanların daha geniş bir ilgi alanı yelpazesini keşfedebileceği bildiriliyor.

Son duyuru, özellikle matematik ve mantık için Bard’ın yeteneklerine yönelik güncellemeleri içerir. Google, “Bard’ın matematik ve mantık istemlerinde her zaman doğru anlamadığını” belirtiyor. Ancak Mountain View merkezli kuruluş, “bu alanlarda daha kaliteli yanıtlar vermek için çalıştığını” söylüyor.

Şirket, Bard’ı başlattığında bu sayfayı oluşturmuş olsa da, geç olması hiç olmamasından iyidir. Google’ın yapay zekasını nasıl değiştirdiği konusunda biraz daha şeffaflık görmek güzel.

Google, Bard’daki değişiklikleri ifşa etmek için “deney güncellemeleri” sayfası oluşturur

Teknory