iOS 17.4 beta 118 yeni emoji ekliyor. Anka kuşu ateştir.

Yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre Apple’ın iOS 17.4 beta sürümü 118 yeni emojiyle birlikte düştü Emojipedia blog yazısıevet veya hayır anlamına gelen iki baş sallama emojisi, ateşli bir anka kuşu, bir limon dilimi, bir mantar ve kırık bir zincir dahil. Bahsi geçen altısı, Emojipedia’nın da işaret ettiği gibi, “yepyeni emoji konseptleri”dir. Ancak geri kalan […]

iOS 17.4 beta 118 yeni emoji ekliyor.  Anka kuşu ateştir.

Yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre Apple’ın iOS 17.4 beta sürümü 118 yeni emojiyle birlikte düştü Emojipedia blog yazısıevet veya hayır anlamına gelen iki baş sallama emojisi, ateşli bir anka kuşu, bir limon dilimi, bir mantar ve kırık bir zincir dahil.

Bahsi geçen altısı, Emojipedia’nın da işaret ettiği gibi, “yepyeni emoji konseptleri”dir. Ancak geri kalan emojiler önceden belirlenmiş karakterlere dayanmaktadır.

iOS 17.4 beta yeni emoji

Yeni emoji konseptlerinin yanı sıra, aşağıdaki kombinasyonlara sahip dört adet “cinsiyet belirtmeyen” aile emojisi de bulacaksınız:

  • Yetişkin, Yetişkin, Çocuk

  • Yetişkin, Çocuk, Çocuk

  • Yetişkin, Çocuk

  • Yetişkin, Yetişkin, Çocuk, Çocuk

Emojipedia, “Tanıtılan bu cinsiyet belirtilmeyen dört yeni aile emojisine ek olarak, iOS 17.4 beta aynı zamanda mevcut tüm aile emoji tasarımlarını da değiştiriyor” dedi.

Yani aile emoji seti mevcut renkli estetiği yerine artık gri zemin üzerine beyaz siluet görünümüne sahip olacak.

iOS 17.4 beta ayrıca aşağıdaki karakterler için farklı cilt tonlarına ve cinsiyetlere sahip 108 yeni yön belirten kişi emojisi sunuyor:

iOS 17.4’ün bu baharda daha geniş bir kitleye sunulması bekleniyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow