iOS 17’deki Bekleme modu, iPhone’unuzu her zaman açık bir canlı monitöre dönüştürecek

Apple’ın bu yıl WWDC’de tanıttığı çok benzersiz bir özellik gözden kaçabilecek bir özellik: iOS 17’nin Bekleme görünümü. Temel olarak, Bekleme, iPhone’unuzu çeşitli uygulamaları ve widget’ları kullanarak her zaman canlı, gerçek zamanlı bir monitöre dönüştürür. Cihazınızı, bir dizi farklı şey için canlı izleme sağlayan neredeyse tamamen yeni bir ürüne dönüştürür. Kredi: Mashable ekran görüntüsü Zamanı mı […]

iOS 17’deki Bekleme modu, iPhone’unuzu her zaman açık bir canlı monitöre dönüştürecek

Apple’ın bu yıl WWDC’de tanıttığı çok benzersiz bir özellik gözden kaçabilecek bir özellik: iOS 17’nin Bekleme görünümü.

Temel olarak, Bekleme, iPhone’unuzu çeşitli uygulamaları ve widget’ları kullanarak her zaman canlı, gerçek zamanlı bir monitöre dönüştürür. Cihazınızı, bir dizi farklı şey için canlı izleme sağlayan neredeyse tamamen yeni bir ürüne dönüştürür.


Kredi: Mashable ekran görüntüsü

Zamanı mı yoksa hava durumunu mu istiyorsunuz? Peki, şarj olurken doğrudan iPhone’unuza bakabileceksiniz ve sizin için tam orada gösterilecek. İşte takıldınız ama en son beyzbol skorlarını izlemek mi istiyorsunuz? iPhone’unuzda beklemedeyken, sanki maçı canlı olarak büyük ekrandan izliyormuşsunuz gibi, her takımın koşuları sizin için gerçek zamanlı olarak görüntülenecek.

Ve Bekleme ile ilgili en ilginç kısım, daha önce telefonu kullanmadığınız bir zamanda iPhone’unuza fayda sağlayan bir özellik olmasıdır. Kullanıcıların tek yapması gereken, Bekleme modunu etkinleştirmek için telefonlarını yatay modda şarj etmek veya yuvaya yerleştirmektir.

bekleme modu


Kredi: Mashable ekran görüntüsü

Kullanıcılar, Bekleme modundayken iPhone’larında ne görmek istediklerini özelleştirebilir. Widget’lar, tarih, saat, takvim görünümü, fotoğraf gösterimi ve daha fazlası gibi temel özelliklerin yanı sıra çeşitli seçenekler sunar. Siri, sanal asistanın kullanıcıların sorgusu ne olursa olsun görsel sonuçlar sağlamasıyla Bekleme modunda da kullanılabilir.

Bekleme modu hava durumu


Kredi: Mashable ekran görüntüsü

Bekleme modu, iOS 16’nın her zaman açık görüntüleme seçeneğinden yararlanır ve bu Eylül ayında, iOS 17’nin geri kalanıyla birlikte kullanıma sunulacaktır.

Teknory