Devasa X işareti, flaş ışıkları ve güvensiz yapıyla ilgili çok sayıda şikayetin ardından Twitter Genel Merkezinden kaldırıldı

Elveda, Cuma gecesi San Francisco’daki Twitter genel merkezinin tepesine alelacele dikilen dev X logosu tabelası. Yerel haberlere göre, Elon Musk’ın sosyal medya platformunun yeni adını işaretlemek için büyük metal “X” logosunun inşa edilmesinden sadece birkaç gün sonra, işçiler çoktan tabelayı sökmeye başlamışlardı. raporlar. Pazartesi öğleden sonra tamamen kaldırıldı. Tweet silinmiş olabilir Kaldırılması, Musk’ın komşularının tabelanın […]

Devasa X işareti, flaş ışıkları ve güvensiz yapıyla ilgili çok sayıda şikayetin ardından Twitter Genel Merkezinden kaldırıldı

Elveda, Cuma gecesi San Francisco’daki Twitter genel merkezinin tepesine alelacele dikilen dev X logosu tabelası.

Yerel haberlere göre, Elon Musk’ın sosyal medya platformunun yeni adını işaretlemek için büyük metal “X” logosunun inşa edilmesinden sadece birkaç gün sonra, işçiler çoktan tabelayı sökmeye başlamışlardı. raporlar. Pazartesi öğleden sonra tamamen kaldırıldı.

Kaldırılması, Musk’ın komşularının tabelanın güvenli olmayan yapısı ve flaş aydınlatması hakkında bir dizi şikayet gördüğü kısa bir destanı sona erdirir. Şirket ayrıca son birkaç gün içinde izinsiz yapıyı kontrol etmek isteyen San Francisco Bina Departmanından müfettişleri defalarca geri çevirmişti.

Büyük X işareti geçen haftanın sonlarında yükseldi ve Elon Musk’ın Twitter’ı adından ve ikonik kuş logosundan kurtarıp platforma X adını verdiği beş günlük bir sürenin sonunu işaret etti. Musk, Cumartesi sabahı erken saatlerde, bir video yayınladı sosyal medya platformunda, sadece saatler önce dikilen parlayan X işaretini tasvir ediyor.

Musk, şirketin bulunduğu ana binanın tepesine yerleştirilmiş X logosunun yanıp sönen ışıklarının görseliyle birlikte, “Bu gece San Francisco’daki genel merkezimiz,” diye tweet attı.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk’ın 25 yıllık ‘X’ takıntısı, Twitter’a yaptıklarını açıklıyor

Ancak X logosu mahallede sürpriz oldu ve hemen istenmeyen misafir muamelesi gördü. Yerel San Francisco sakinleri hemen video yayınlamaya başladı betimleyen flaş aydınlatma efekti de dahil olmak üzere X logosundan yayılan parlak ışıklar.

Bazıları, ışığa duyarlı epilepsisi olan kişilerde nöbetlere neden olabileceğinden flaş ışıklarının özellikle tehlikeli olduğuna dikkat çekti.

Bir Twitter kullanıcısı, yan taraftaki dairelerden birinin bakış açısından bir video yayınladı.

Twitter’dan “Bu artık benim hayatım” tweeti attı. @realchrisjbeale apartman penceresinden parlayan parlak ışık efektlerinin bir videosu ile.

Çevredekiler tarafından çekilen tepeden fotoğraflar da başka bir nedeni gösterdi. kaygı: Çatıya dikilen dev X yapısının kum torbalarıyla basitçe ağırlıklandırıldığı ortaya çıktı.

Sosyal medya kullanıcıları, tesisatın yol açabileceği potansiyel tehlikeler nedeniyle o caddede yürümeyeceklerini kaydetti.

San Francisco Bina Dairesi, şikayetlere yanıt olarak Cuma günü Twitter genel merkezine bir müfettiş gönderdi, ancak bu müfettiş şirket tarafından geri çevrildi.

Olay yerindeki müfettişe göre, bir şirket temsilcisi çatıya erişim sağlamayı reddetti ve ışıklı tabelanın “bir etkinlik için geçici bir yapı” olduğunu açıkladı. Müfettiş, mülk yöneticisiyle konuştuğunu ve ertesi gün tekrar erişim sağlamaya çalıştığını kaydetti.

Müfettiş, Cumartesi günü bakanlığa sunulan kamu davası notlarında “Varışta erişim kiracı tarafından tekrar reddedildi” diye yazdı. Müfettiş, şirkete yapı ruhsatı olmaması nedeniyle para cezasına neden olabilecek bir ihlal bildirimi verdi.

Bugün, San Francisco şehri, X yapısının yükselmesinden bu yana aldığı yaklaşık iki düzine şikayeti daha yükledi. Birçok şikayetçi, kum torbalarının kullanımına ve X logosunun flaş aydınlatmasıyla ilgili sorunlara dikkat çekti. Ek bir notta, logoda “sarkmaya” başladığı iddia edilen ışıklandırmadan bahsediliyordu.

Musk’ın şirketi geçen hafta benzer sorunlar yarattı. kaldırmak binanın yan tarafından eski Twitter logosu işareti. Polis, kaldırımın ve caddenin kapatılmamasından kaynaklanan olası güvenlik sorunları nedeniyle tabelanın kaldırılmasını geçici olarak durdurdu.

Teknory