iPhone’unuzu bulamadığınızda ışığının yanıp sönmesini nasıl sağlarsınız?

Apple Watch’a sahip olmanın en yararlı avantajlarından biri, iPhone’unuza ping atma yeteneğidir. Telefonların kolayca kaybolması herkesin bildiği gibi, kapıdan çıkmak üzereyken onları aramakla zaman kaybetmenize neden olur. Neyse ki Apple Watch’ta, iPhone’unuzun ses çıkarmasını ve böylece onu bulmanızı sağlayan, basabileceğiniz bir düğme var. Bu Apple Watch özelliği nispeten iyi bilinmektedir. Daha az bilinen şey ise, […]

iPhone’unuzu bulamadığınızda ışığının yanıp sönmesini nasıl sağlarsınız?

Apple Watch’a sahip olmanın en yararlı avantajlarından biri, iPhone’unuza ping atma yeteneğidir. Telefonların kolayca kaybolması herkesin bildiği gibi, kapıdan çıkmak üzereyken onları aramakla zaman kaybetmenize neden olur. Neyse ki Apple Watch’ta, iPhone’unuzun ses çıkarmasını ve böylece onu bulmanızı sağlayan, basabileceğiniz bir düğme var.

Bu Apple Watch özelliği nispeten iyi bilinmektedir. Daha az bilinen şey ise, kayıp iPhone’unuzu daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak için ışığını yakmasını da sağlayabileceğinizdir. Bu özellik başlangıçta sağır veya işitme güçlüğü çeken kişilerin telefonlarını bulmalarına yardımcı olmayı amaçlıyordu, ancak herkesin de bundan faydalanmaması için hiçbir neden yok.

Bulabilmeniz için iPhone’unuzun uzaktan ışığını yakmasını nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: Kontrol Merkezini açmak için Apple Watch’unuzdaki yan düğmeye basın.

Yan düğme saatinizin sağ tarafında, Digital Crown’un altında bulunur. Apple Watch Ultra’nız varsa bunu Eylem düğmesiyle karıştırmayın. Eylem düğmesi turuncu renktedir ve saatin sol tarafındadır.

Adım 2: iPhone’unuza Ping gönderin düğmesini basılı tutun.

iPhone’unuza Ping Atma düğmesi, her iki tarafına da dalgalar yayılan bir iPhone görüntüsüdür. Burada önemli olan tuşa basılı tutmaktır. Basitçe dokunmak yalnızca sesin ışık olmadan çalınmasına neden olur.

Telefonunuz konumu konusunda sizi uyarmak için bir ses çıkaracak ve el feneri beş kez yanıp sönecektir. Ancak devam etmeyecektir, dolayısıyla cihazınızı hala bulamadıysanız tekrar tetiklemeniz gerekecektir. Mashable’ın testleri ayrıca iPhone ekranınızın kilidi açıksa ışığın yanıp sönmeyeceğini de ortaya çıkardı; ancak eğer öyleyse, muhtemelen yanıp sönen ışığa ihtiyacınız olmayacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow