İşte PC’de Hogwarts Legacy’yi Çalıştırmak İçin Ne Gerekiyor?

JK Rowling’in 1800’lerin büyücülük evreninde geçen “Hogwarts Legacy”, Ultra bölgesindeki ayarları hızlandırmak için güçlü donanımlara ihtiyaç duyacak. 60 fps ve 1440p çözünürlükte oyun vaat eden standart Ultra ön ayarı için Intel Core i7-10700K veya AMD’nin canavar Ryzen 7-5800X işlemcisine ihtiyacınız olacak. Gerekli RAM miktarı da 32 GB’a kadar çıkarken, minimum GPU gereksinimi Nvidia GeForce RTX […]

İşte PC’de Hogwarts Legacy’yi Çalıştırmak İçin Ne Gerekiyor?

JK Rowling’in 1800’lerin büyücülük evreninde geçen “Hogwarts Legacy”, Ultra bölgesindeki ayarları hızlandırmak için güçlü donanımlara ihtiyaç duyacak. 60 fps ve 1440p çözünürlükte oyun vaat eden standart Ultra ön ayarı için Intel Core i7-10700K veya AMD’nin canavar Ryzen 7-5800X işlemcisine ihtiyacınız olacak. Gerekli RAM miktarı da 32 GB’a kadar çıkarken, minimum GPU gereksinimi Nvidia GeForce RTX 2080 Ti veya AMD’nin Radeon RX 6800 XT’sidir.

Savaş istasyonunuz için bir 4K panel satın aldıysanız ve oyun dünyasının tadını tüm 2160p görkemiyle çıkarmak istiyorsanız, 4K Ultra ön ayarı size tam da bunu sunacaktır. Ancak, en azından Nvidia’nın son nesil amiral gemisi GeForce RTX 3090 Ti’ye ihtiyacınız olacak. Team Red’e sadık kişiler için, PC’nizde en azından taze pişmiş AMD Radeon RX 7900 XT grafik kartı bulunmalıdır.

GPU pazarının mevcut durumu ve masaüstü işlemcilerin sürekli artan fiyatları göz önüne alındığında, Hogwarts’ı en yüksek görsel görkemiyle oynamak pek de ucuz olmayacaktır. Artı, Intel’in Arc grafik kartları, oyunun Ultra taleplerini karşılayacak kadar güçlü değil. Merak ettiyseniz, süpürge uçuşu gerçekten de oyunun bir parçası olacak ve hatta büyülü canavarlara binebilirsiniz, ancak maalesef orada herhangi bir Quidditch olmayacak eylem.

Teknory