James Cameron, Leonardo Di Caprio’nun Titanik’te neden neredeyse rol almadığını açıklıyor

Eleni Thomas ❘ Yayınlanan: 2022-11-25T00:54:08 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-25T00:54:17 James Cameron, Leonardo Di Caprio’nun Titanik için oyuncu seçme sürecindeki “olumsuz” tavrının neredeyse ona role mal olacağını açıkladı. Ünlü yönetmen James Cameron, GQ ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda yakında çıkacak filmi Avatar: Way of the Water hakkında konuşmanın yanı sıra kariyeri ve birikmiş iş yükü hakkında […]

James Cameron, Leonardo Di Caprio’nun Titanik’te neden neredeyse rol almadığını açıklıyor

Yayınlanan: 2022-11-25T00:54:08

Güncellenmiş: 2022-11-25T00:54:17

James Cameron, Leonardo Di Caprio’nun Titanik için oyuncu seçme sürecindeki “olumsuz” tavrının neredeyse ona role mal olacağını açıkladı.

Ünlü yönetmen James Cameron, GQ ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda yakında çıkacak filmi Avatar: Way of the Water hakkında konuşmanın yanı sıra kariyeri ve birikmiş iş yükü hakkında sohbet etti. Tartışılan böyle bir film, şu anda tüm zamanların en çok hasılat yapan ve en sevilen filmlerinden biri haline gelen Titanic filmiydi.

İlk kez 1997’de vizyona giren James Cameron’ın yönettiği Titanic, ikonik gemide geçen bir kasırga aşkını konu alıyor, filmin ikinci yarısında trajik bir dönüş yapıyor ve Jack ile Rose’un kalp kırıklığıyla biten aşk hikayesi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ve bu filmin başarısının büyük bir kısmı hem Kate Winslet’in hem de Leonardo Di Caprio’nun fantastik kimyasına ve performanslarına bağlı olsa da, ikisinden ikincisi mükemmel olmayan bir ilk izlenim nedeniyle neredeyse rolünü kaybediyordu.

“Böylece Leo geldi, tabii ki ben dahil herkesi büyüledi ve ben de ‘peki, bakalım Kate ile kimyanız nasılmış’ dedim. Birkaç gün sonra geldi… test yapacağını bilmiyordu. İçeri girdi, Kate ile tanışmak için başka bir toplantı olduğunu düşündü. Ben de ‘tamam, o zaman yan odaya geçelim ve birkaç satır yazalım ve ben de videoya çekeyim’ dedim. O da ‘okuduğumu mu söylüyorsun?’ dedi, ben de ‘Evet!’ dedim. ‘Oh, okumuyorum’ dedi ve ben de iyi dedim, elini sıktım ve ‘peki, geldiğiniz için teşekkürler’ dedim.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Cameron daha sonra açıklamaya devam etti – Di Caprio’nun kendisi hakkında “negatif” bir enerjisi var gibi görünse de, sahne sırasında karaktere hızla dönüştü ve Winslet ile kendisinin zihnini kazandı.

“Böylece içeri giriyor ve sanki… tüm varlığının her zerresi çok olumsuz. Ta ki ‘Aksiyon’ diyene kadar, sonra Jack’e dönüştü. Ve Kate birden aydınlandı ve tüm bu şeye girdiler ve sahneyi oynadılar… Kara bulutlar açıldı ve bir güneş ışını indi ve Jack’i aydınlattı. ‘Tamam, o adam’ gibiyim.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow