James Cameron’ın Avatarı ve Titanik Tuhaf Bir Rekor Tutuyor (Düşündüğünüz Gibi Değil)

Ev SR Orijinalleri James Cameron’ın Avatarı ve Titanik Tuhaf Bir Rekor Tutuyor (Düşündüğünüz Gibi Değil) James Cameron’ın Avatar ve Titanik filmleri en çok hasılat yapan filmler arasında yer alıyor, ancak diğer en iyi filmlerden çok farklı bir gişe rekoruna sahipler. Tüm zamanların en çok hasılat yapan üç filminden ikisi olarak, titanik ve avatarı bir dizi […]

James Cameron’ın Avatarı ve Titanik Tuhaf Bir Rekor Tutuyor (Düşündüğünüz Gibi Değil)

James Cameron’ın Avatar ve Titanik filmleri en çok hasılat yapan filmler arasında yer alıyor, ancak diğer en iyi filmlerden çok farklı bir gişe rekoruna sahipler.


Tüm zamanların en çok hasılat yapan üç filminden ikisi olarak, titanik ve avatarı bir dizi gişe rekoru tutun, ancak onları diğer tüm filmlerden gerçekten ayıran, beklediğiniz gibi değildir. Her iki film de James Cameron tarafından yönetilse de, aralarında bir dizi başka ortak benzerlik var. avatarı ve titaniktüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filmi listesindeki diğer filmlerden sıyrılan gişe performansı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

avatarı2,9 milyar dolar ve Titanik’in 2,2 milyar dolarlık gişe toplamı kendi başına yeterince etkileyici, ancak bu rakamlara ulaşma biçimleri diğer ilk 10 filmden temelde farklı. İkisi de tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olmalarına rağmen (titanik o zamandan beri en yüksek üçüncü sıraya kaydı), iki film aslında önemli bir farkla ilk 10 listesindeki herhangi bir film arasında en düşük açılış hafta sonu kazancına sahip.

İlgili: James Cameron’ın Gişe Verilerinin Tam Dağılımı (& Avatar 2 İçin Nasıl Uygulanır)


Avatar ve Titanic, Diğer En İyi 10 Filmden Daha Küçük Hafta Sonu Gişe Açılışı Yaptı

İlk 10’daki her Cameron dışı film için ortalama açılış hafta sonu hasılatı 234,7 milyon dolar iken, avatarı sadece 77 milyon dolara açıldı (ortalamanın yüzde 33’ü) ve titanik 28,6 milyon dolara açıldı. Yenilmezler: Oyunsonu 357,1 milyon dolarla tüm zamanların en yüksek açılış haftasonuna sahip, bu da dünya çapındaki toplam 2,8 milyar dolarlık gişe gelirinin yüzde 41’ini oluşturuyor. En çok hasılat yapan ilk 10 film arasında, Cameron dışı filmlerin ortalama açılış hafta sonu, toplam yurt içi gişe hasılatının yüzde 35’ini oluşturuyor. Bu sırada, avatarı‘nin 77 milyon $’lık açılışı, toplam 2.9 milyar $’ın yüzde 9.8’i ve titanik‘nin 28,6 milyon dolarlık açılışı, toplamının sadece yüzde 4,3’ü.

Avatar ve Titanic’in Gişe Performansı Avatar İçin Ne İfade Ediyor: The Way of Water’s Potential

Gişe analitiği, geleneksel olarak açılış haftasonunun toplam gelir yüzdesini bir “çarpan” olarak ölçer; burada çarpan ile açılış haftasonunun çarpımı toplam brüttür. Yenilmezler Oyunsonuçarpanı 2.4’tür. Cameron olmayan ilk 10 film ortalama çarpanı 2,91’dir. avatarı‘s, 9.81’dir ve titanikJames Cameron tarafından yönetilen sekiz filmin 9,89 gibi şaşırtıcı derecede yüksek bir ortalama çarpanı var. avatarı ve titanikortalama hala 7.2 iken, tüm zamanların en iyi 10 filmi (Cameron filmleri hariç) ortalama 2.91.

şüpheli Avatar: Suyun Yolu Cameron’ın 9,89 ortalamasına ulaşarak 134 milyon dolarlık açılışını yalnızca yurt içi kazançta 1,3 milyar dolara dönüştürdü Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor936,7 milyon dolar. İle Avatar: Suyun Yolu Kazancının yüzde 30-35’ini yurt içinde beklemek saçma bir şekilde toplamını 4 milyar doların üzerine çıkarırdı. Cameron’ın en düşük çarpanı olan 6.65 ile eşleşirse Gerçek yalanlar, küresel brütünün 30-35’ini oluşturuyor, toplamda çok daha mütevazı bir 2,2 milyar ila 2,6 milyar dolar kazanacaktı. Yani, tarihsel çarpanları ile eşleşmese bile avatarı veya titanik, Avatar: Suyun Yolu açıkça büyük gişe kazançları yolunda.

Sonraki: Avatar 2 Gişede Karlı Olacak Kadar Kazanabilir mi?

Teknory