James Gunn’ın Kaleme Aldığı 100 Milyon Dolarlık Bir Korku 20 Yıl Sonra Hala Sürüyor

Sinema tarihi boyunca başlayan akıllara durgunluk veren işbirliklerinin bolluğu dışında, 2004’ün son derece başarılı zombi fantezisi için Zack Snyder ve James Gunn arasındaki başarılı ittifakı itibarsızlaştırmak kesinlikle zor. Ölülerin Şafağı. Birçoğu için, Snyder’ın bugüne kadarki en iyi filmi – ilginç bir şekilde onun ilk filmi – ve filmin zamana karşı koymasına yardımcı olan Gunn’ın ilgi […]

James Gunn’ın Kaleme Aldığı 100 Milyon Dolarlık Bir Korku 20 Yıl Sonra Hala Sürüyor

Sinema tarihi boyunca başlayan akıllara durgunluk veren işbirliklerinin bolluğu dışında, 2004’ün son derece başarılı zombi fantezisi için Zack Snyder ve James Gunn arasındaki başarılı ittifakı itibarsızlaştırmak kesinlikle zor. Ölülerin Şafağı. Birçoğu için, Snyder’ın bugüne kadarki en iyi filmi – ilginç bir şekilde onun ilk filmi – ve filmin zamana karşı koymasına yardımcı olan Gunn’ın ilgi çekici senaryosu sayesinde birinci sınıf bir zombi filmi.

Üzerinde r/horror alt dizinindeTüm tüyler ürpertici projelerin dikkatlice parçalara ayrıldığı, korku fanatikleri, DCU tutkunları ve apaçık Snyder savunucularının hepsi bir araya gelerek ilk kez 2000’lerin başında sinemalara gelen ikonik zombi gösterisine övgüde bulundu. O zamandan beri nabız gibi atan proje, sinema tarihine tüm zamanların en büyük korku filmlerinden biri olarak geçti. Ancak Gunn’ın parlak yazısıyla projeye ortak liderlik etmesiyle, kült klasik durumu pek de şaşırtıcı gelmiyor.

Universal ile fotoğraf

2004 yapımı film, George A. Romero’nun 70’lerdeki orijinal filminin yeniden çevrimi olmasına rağmen, hem Snyder hem de Gunn, her yerdeki korku hayranlarının kalplerinde ve zihinlerinde yaşamaya devam eden unutulmaz bir sinema deneyimi sunmayı başardılar. Aslında, Reddit dizisindeki bazı yorumcular, filmin kendi kişisel “rahatlatıcı filmleri” olduğu konusunda ısrar ettiler.

Gunn ve Snyder bireysel olarak DC dünyasına adım atmış olsalar da, her iki yaratıcının da zirvesinin üzerinden yirmi yıl geçmesine rağmen hala tanınan korku türüne güçlü bir yardım eli uzattığı kesinlikle inkar edilemez.

Teknory