OPPO ve OnePlus’ın İngiltere ve Avrupa’dan çıktığı bildiriliyor (Güncelleme: OnePlus yanıt veriyor)

Adamya Sharma / Android Yetkilisi TL;DR OPPO ve OnePlus da dahil olmak üzere alt markalarının Avrupa’nın büyük bir bölümünden çıktığı bildiriliyor. Gelen haberlere göre akıllı telefon üreticisi önce İngiltere, Fransa, Almanya ve Hollanda’dan çıkış yapacak. OPPO söyledi Android Yetkilisi AB’deki işinin şu anda normal olduğunu. OnePlus, İngiltere ve Avrupa’dan çıkmayı da reddetti. Güncelleme: 27 Mart […]

OPPO ve OnePlus’ın İngiltere ve Avrupa’dan çıktığı bildiriliyor (Güncelleme: OnePlus yanıt veriyor)

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

TL;DR

  • OPPO ve OnePlus da dahil olmak üzere alt markalarının Avrupa’nın büyük bir bölümünden çıktığı bildiriliyor.
  • Gelen haberlere göre akıllı telefon üreticisi önce İngiltere, Fransa, Almanya ve Hollanda’dan çıkış yapacak.
  • OPPO söyledi Android Yetkilisi AB’deki işinin şu anda normal olduğunu. OnePlus, İngiltere ve Avrupa’dan çıkmayı da reddetti.

Güncelleme: 27 Mart 2023 (07:36 ET): OnePlus, Avrupa ve İngiltere’den çıkış raporlarını tamamen yalanladı. Şirket e-posta gönderdi Android Yetkilisi aşağıdaki ifade:

OnePlus, Avrupa ve İngiltere’den çıkmayacak ve yerel pazarlarda istikrarlı operasyonlarını sürdürecek. OnePlus, Avrupa’ya yatırım yapmaya ve kullanıcılarına daha yenilikçi ürün ve çözümler sunmaya devam edecek.


Orijinal makale: 27 Mart 2023 (06:42 ET): adlı bir Çinli yayından gelen bir raporla başlayan şey 36Kripton gibi güvenilir endüstri muhbirlerinden bazıları da dahil olmak üzere çeşitli raporlara çığ gibi düştü. Max Jambor ve Twitter’ın SnoopyTech. Büyük haber nedir? Görünüşe göre OPPO ve OnePlus ve muhtemelen Realme de dahil olmak üzere alt markaları İngiltere, Fransa, Almanya ve Hollanda’dan çıkıyor.

Onaylayabilirim: OPPO ve OnePlus Avrupa’dan çekiliyor. İlk ayrılanlar Almanya, İngiltere, Fransa ve Hollanda.

Bölgedeki yüksek satış maliyetleri nedeniyle şirketin Avrupa’dan çekildiği bildiriliyor. Ürünler Avrupa ülkelerinde satılsa da yatırım getirisi yüksek değil. Konuya yakın bir kaynaktan alıntı yaparak, 36Kripton OPPO’nun Avrupa ticaretinin kan kaybettiğini bildiriyor (makine tercümesi).

2022 4. Çeyrek Avrupa Akıllı Telefon Sevkiyatları 2. Çeyrek

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

OPPO’nun AB’den çekildiği iddiasında makroekonomik nedenler de suçlanıyor. Rusya-Ukrayna savaşı ve artan enflasyon, bölgedeki tüketim gücünün düşmesine neden oldu. Kontrpuan Araştırması 2022’nin Avrupa’daki akıllı telefon sevkiyatları için en kötü yıl olduğunu belirtiyor. Özellikle OPPO’nun sevkiyatları, 2022’nin dördüncü çeyreğinde yıllık bazda %39 düştü.

OPPO ne diyor?

AB’deki işimiz şu anda normal

İddia edilen gelişmeyle ilgili olarak OPPO ile iletişime geçtik ve başta muğlak bir yanıt aldık. Bir sözcü bize firmanın Find N2 Flip’in Avrupa pazarında piyasaya sürülmesinden memnun olduğunu söyledi. Açıklamalarının devamı şöyle:

Avrupa pazarı her zaman kilit pazarlarımızdan biri olmuştur. 2023 yılına Avrupa pazarında iyi bir başlangıç ​​yaptık ve Avrupa’da işimiz her zamanki gibi. Find N2 Flip’in Londra’daki başarılı lansmanı ve MWC 2023’te en son teknolojilerimizin ve ürünlerimizin sunumu ile OPPO, kullanıcı ihtiyaçlarına odaklanmaya ve daha yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya devam edecek.

Bu, OPPO’nun Avrupa’dan çıkışının ne bir reddi ne de bir teyididir. Ancak şirketin sözcüsü daha fazla sorgulamanın ardından “Şu anda AB’deki işimiz normal” dedi.

Dedikleri gibi, OPPO’nun neden bu yıl Avrupa’da Find X6 serisini piyasaya sürmediğine dair daha fazla soru ortaya çıkıyor. Şirket kısa süre önce Çin’de tanıttı ve amiral gemilerinin anavatanlarının dışına çıkmayacağını kesin olarak açıkça belirtti. Hareket, Avrupa’dan tamamen çekilmenin habercisi olarak yorumlanabilir. Ancak şimdi OPPO her şeyin yolunda olduğunu söylediğine göre, perde arkasında gerçekte neler olup bittiğini söylemek zor.

OPPO’nun devre dışı kalmasıyla Avrupa pazarı, bölgedeki ana akıllı telefon satıcıları olarak Apple, Samsung, Xiaomi, Google ve Motorola’ya kalacaktı. Bunlardan Android akıllı telefon pazarındaki rekabet, en önemli pazar payına sahip oldukları için Samsung ve Xiaomi ile sınırlı.


OPPO ve OnePlus’ın İngiltere ve Avrupa’dan çıktığı bildiriliyor (Güncelleme: OnePlus yanıt veriyor)

Teknory