Xbox Hata Kodu 0x80190190 – Anlamı ve 6 Olası Çözümü

Xbox Hata Kodu 0x80190190 ile karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Çoğu zaman hata, konsolun Xbox Live Service’e erişmesini engelleyen zayıf veya dengesiz bir bağlantı nedeniyle oluşur. Wi-Fi kullanıyorsanız, bir ağ testi yapın. Ağ başarısız olursa, Wi-Fi yönlendiricinizi sıfırlamayı deneyin veya daha fazla yardım için internet servis sağlayıcınızla iletişime geçin. Uzaklık arttıkça […]

Xbox Hata Kodu 0x80190190 – Anlamı ve 6 Olası Çözümü

Xbox Hata Kodu 0x80190190 ile karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Çoğu zaman hata, konsolun Xbox Live Service’e erişmesini engelleyen zayıf veya dengesiz bir bağlantı nedeniyle oluşur. Wi-Fi kullanıyorsanız, bir ağ testi yapın.

Ağ başarısız olursa, Wi-Fi yönlendiricinizi sıfırlamayı deneyin veya daha fazla yardım için internet servis sağlayıcınızla iletişime geçin. Uzaklık arttıkça kapsama alanı azaldığından, örneğin konsolunuzu başka bir odaya taşımışsınız gibi, Xbox’ınızın yönlendiriciden çok uzakta olup olmadığını kontrol edin. Mutlak en iyi hızları elde ettiğinizden emin olmak için gecikmesiz bir deneyim için bir LAN kablosu kullanın.

Artık, aynı ağ üzerinden diğer cihazlarda internete erişebiliyorsanız, Xbox Live Service durumunu ziyaret ederek kontrol edin. resmi internet sitesi. Bir kesinti olursa veya hizmet bakım nedeniyle kapalıysa, Microsoft sorunu çözene kadar bekleyin. Xbox Live Hizmetinin de etkin olduğunu varsayalım; Sorunlar için kişisel Xbox Live hesabınızı kontrol edin. Bazen eski bir telefon numarası veya e-posta kimliği gibi bir hesap sorunu, Xbox Hata Kodu 0x80190190’a neden olabilir, ancak doğru bilgilerin sağlanması bu sorunu çözmelidir.

Teknory