‘Jon Stewart’la İlgili Sorun’ yapay zeka ve Çin bölüm planları konusunda Apple’dan ayrılıyor

Jon Stewart, Hollywood’da dedikleri gibi, bir “başarılı” idi. O’ndan emekli oldu Günlük Gösteri 24 Emmy ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandıktan, diğer birçok kariyere sıçradı ve ABD haberleri ve siyaseti üzerinde inanılmaz bir etki yarattıktan sonra gece yarısı komedi TV’nin kralı oldu. Jon Stewart’ı yeni bir programla kamera karşısına çıkarmak adeta bir […]

‘Jon Stewart’la İlgili Sorun’ yapay zeka ve Çin bölüm planları konusunda Apple’dan ayrılıyor

Jon Stewart, Hollywood’da dedikleri gibi, bir “başarılı” idi. O’ndan emekli oldu Günlük Gösteri 24 Emmy ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandıktan, diğer birçok kariyere sıçradı ve ABD haberleri ve siyaseti üzerinde inanılmaz bir etki yarattıktan sonra gece yarısı komedi TV’nin kralı oldu.

Jon Stewart’ı yeni bir programla kamera karşısına çıkarmak adeta bir darbeydi. Jon Stewart’ın Sorunu farklı bir format kullandı (sık aralarla haftada bir kez tek bir konunun derinlemesine incelenmesi) ama yine de müjdelendi. Biraz zorlu bir ilk sezonun ardından, ikinci sezonda formatta yapılan bazı değişiklikler, gösterinin ilerleme kaydettiğini gördü. Daha hızlı, daha eğlenceli ve bazı gerçek bomba röportajlarla ikinci sezon üç Emmy adaylığı kazandı ve birçok bölüm internette viral oldu.

Artık Apple şovu kaybediyor gibi görünüyor. The New York Times’a göre, 3. sezon bölümlerinin çekimleri başlamak üzereyken Stewart ve Apple, planlanan bazı konular ve konuklarla ilgili anlaşmazlıklar nedeniyle yollarını ayırdı. Özellikle Çin ve yapay zeka ile ilgili bölümler Apple’ı tedirgin etti ancak Stewart yaratıcı kontrolden vazgeçmek ya da sansüre uğramak istemedi. Times, 2024 seçimlerindeki ısınmanın yeni anlaşmazlıklar konusunda bazı endişelere yol açtığını söylüyor.

Haftalık TV şovuna, yine iptal edilecek olan özel bir podcast eşlik etti. Stewart’ın yapım şirketi Busboy Productions’ın da gelecekteki potansiyel projeler için Apple ile ilk bakış anlaşması vardı. Durumu belirsizliğini koruyor ancak her iki tarafın da sözleşmenin tamamından çekilmiş olması muhtemel görünüyor.

‘Jon Stewart’la İlgili Sorun’ yapay zeka ve Çin bölüm planları konusunda Apple’dan ayrılıyor

Teknory