Jüri, Elon Musk’ı ‘fon güvenceli’ tweet davası davasında yöneterek onu dolandırıcılıktan temize çıkardı

Cuma günü San Francisco’da bir jüriye göre aşağıdaki kötü tweet dolandırıcılık teşkil etmiyordu: Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) (Yeni bir pencerede açılır) Ancak Elon Musk’ın ünlü “fon sağladı” tweet’inin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 2018’de dolandırıcılık olduğu düşünülüyordu. Musk’ı dolandırıcılıkla suçladı(Yeni bir pencerede açılır)tweet attıktan sonraki aylarda, böyle bir işlemin söylediğinden çok […]

Jüri, Elon Musk’ı ‘fon güvenceli’ tweet davası davasında yöneterek onu dolandırıcılıktan temize çıkardı

Cuma günü San Francisco’da bir jüriye göre aşağıdaki kötü tweet dolandırıcılık teşkil etmiyordu:

Ancak Elon Musk’ın ünlü “fon sağladı” tweet’inin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 2018’de dolandırıcılık olduğu düşünülüyordu. Musk’ı dolandırıcılıkla suçladı(Yeni bir pencerede açılır)tweet attıktan sonraki aylarda, böyle bir işlemin söylediğinden çok daha az kesin olduğunu bildiğini, “fiyat da dahil olmak üzere herhangi bir potansiyel finansman ortağıyla belirli anlaşma şartlarını tartışmadığını” söyledi.

Kısacası SEC yalan söylediğini düşündü, dava açtı ve Musk yerleşmiş(Yeni bir pencerede açılır) Tesla’nın başkanı olarak istifa ederek ve 40 milyon dolar ödeyerek bu dolandırıcılık davası.

Ancak bu son duruşmada işler yolunda gitti.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter hesabını kilitledi ve özele gitti. İşte nedeni.

Tesla ve Tesla yönetim kurulunun da sanık olarak yer aldığı bu dava, Tesla Investors tarafından, Musk’ın otomobil şirketinin hisse senedi fiyatının kursta hisse başına 420 dolara çıkacağına dair yanlış bir izlenim vererek kendilerini maddi olarak yaraladığını ileri sürerek açılmıştı. özele gitmekten

Görünüşe göre piyasa tweet’e tepki gösterdi ve Tesla hisselerini tweet attığı gün yüzde 11 artırdı, ancak 420 $ ‘a değil – sadece $387.46(Yeni bir pencerede açılır). Ardından, Tesla hissesi hemen 262 dolara düştü. yaklaşık bir ay sonra(Yeni bir pencerede açılır)yaklaşık zamanlarda Musk Joe Rogan Experience’a gitti ve kamera önünde ot içti(Yeni bir pencerede açılır). Bu düşüş şüphesiz hissedarlar için büyük bir acıya neden oldu, ancak jüriye göre bu acı Musk’ın yaptığı dolandırıcılığın sonucu değildi.

Üç hafta boyunca Tesla ve Musk, “finansman sağlandı” tweet’inin aslında doğru olduğunu ve iyi bir önlem olarak, hisse başına 420 dolarlık bir şey olduğunu savundu. ot şakası değildi(Yeni bir pencerede açılır)ve Musk’ın işlemin nasıl sonuçlanacağına dair en iyi tahmini oldu.

İsimsiz bir erkek jüri duruşmadan sonra ortalıkta dolandı ve jürinin neden Musk’ın olay versiyonunu kabul ettiğini açıkladı. New York Times’a söylüyorum(Yeni bir pencerede açılır)“Orada bana ‘aha’ anı verecek hiçbir şey yoktu” ve “Elon Musk hapşırabilen ve borsa tepki verebilen bir adam.

Son işlemlerden ilginç bir yeni ayrıntı, Musk’ın işlemin finansmanı hakkında en azından bir potansiyel finansman ortağıyla konuştuğunu artık biliyoruz: Suudi egemen servet fonu(Yeni bir pencerede açılır). Davacıların avukatları, Musk’ın bu grupla etkileşiminin toplantı tutanaklarında gösterildiğini söyledi. tam olarak gemide değillerdi ve yine de daha fazlasını öğrenmek istiyorlardı(Yeni bir pencerede açılır).

Ayrıca Musk, işlemi tamamlamak için Twitter’ı satın almak için yaptığına benzer bir şey yapacağını söyledi: büyük bir hisseye sahip olduğu başka bir şirketin hisselerinden yararlanmak: bu durumda, UzayX(Yeni bir pencerede açılır).

Teknory