Kanser Hastaları ve İtfaiyeciler Faydalı Kalp Sağlığı Araştırmalarında Apple Watch Kullanacak

Apple başına basın bülteniaracılığıyla birkaç başvuruyu zaten değerlendirdiler. Araştırmacı Destek Programı ve Apple araçları aracılığıyla devam eden işbirliği için seçilen iş ortakları. Araştırmacı Destek Programı’nın en önemli projelerinden biri, kanserden mustarip çocuklara hayati destek sağlayacaktır. Proje özellikle, uzun QT sendromu adı verilen kanser tedavisinin olası bir sonucunu ele alacaktır. Göre Mayo Kliniği, uzun QT, hızlı, […]

Kanser Hastaları ve İtfaiyeciler Faydalı Kalp Sağlığı Araştırmalarında Apple Watch Kullanacak

Apple başına basın bülteniaracılığıyla birkaç başvuruyu zaten değerlendirdiler. Araştırmacı Destek Programı ve Apple araçları aracılığıyla devam eden işbirliği için seçilen iş ortakları.

Araştırmacı Destek Programı’nın en önemli projelerinden biri, kanserden mustarip çocuklara hayati destek sağlayacaktır. Proje özellikle, uzun QT sendromu adı verilen kanser tedavisinin olası bir sonucunu ele alacaktır. Göre Mayo Kliniği, uzun QT, hızlı, düzensiz kalp atışlarına neden olabilen, bayılmaya, nöbetlere ve potansiyel ölüme yol açabilen bir kalp sinyal bozukluğudur. Uzun QT tedavi edilebilir ancak teşhis edilmesi zordur ve tarihsel olarak en az haftada bir tam ekokardiyogram gerektirir. Murdoch Çocuk Araştırma Enstitüsü’nde Dr. Rachel Conyers ve Dr. Claudia Toro liderliğindeki bir ekip, talep üzerine hastanın rahatlığına göre EKG sağlamak için Apple Watch’ları uyguluyor. Tek yapmaları gereken ekrana bir parmak basmak.

Texas A&M Üniversitesi’nden Dr. So-Min Cheong tarafından yönetilen bir başka planlı proje, orman yangını dumanının itfaiyecilerin sağlığı üzerindeki etkilerini inceleyen ilk programla, ilk müdahale ekipleri için benzer talep üzerine EKG’ler sağlayacak. Cheong, Stanford Medicine’de Dr. Brian Kim ve Dr. Marco Perez ile ortak olacak ve itfaiyecilerin Teksas ve Kaliforniya’daki orman yangını mevsimleriyle mücadele ederken kalp sağlığını ve diğer tıbbi göstergelerini izlemek için Apple Watch’ları kullanacak.

Apple, Apple Watch teşhislerinin, tüm popülasyonlarda kalp sağlığındaki eğilimlerin anlaşılmasını iyileştirmek için bu özel çalışmaların ötesine geçeceğini bile umuyor. Hollanda Kardiyoloji Merkezlerinde eSağlık direktörü Dr. Sebastiaan Blok, dünya çapında erken teşhis ve tedaviyi iyileştirmek için verileri kullanan bir çalışma planladı.

Teknory