Kararlı başlatma yerine Android 14 beta 5.3 burada

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, bugün Android 14 beta 5.3’ü desteklenen Pixel cihazlarına sunuyor. Bu yeni betada yalnızca dokuz güncelleme var. Android 14’ün kararlı lansmanının bu hafta başlamasını bekliyorduk ancak bu gerçekleşmiyor. Geçtiğimiz yıl Google, Android 13’ün kararlı lansmanını Ağustos 2022’nin ortasında gerçekleştirdi. Android 14’ün zaman çizelgesinin aynı yörüngede ilerlediği göz önüne alındığında, […]

Kararlı başlatma yerine Android 14 beta 5.3 burada

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, bugün Android 14 beta 5.3’ü desteklenen Pixel cihazlarına sunuyor.
  • Bu yeni betada yalnızca dokuz güncelleme var.
  • Android 14’ün kararlı lansmanının bu hafta başlamasını bekliyorduk ancak bu gerçekleşmiyor.

Geçtiğimiz yıl Google, Android 13’ün kararlı lansmanını Ağustos 2022’nin ortasında gerçekleştirdi. Android 14’ün zaman çizelgesinin aynı yörüngede ilerlediği göz önüne alındığında, geçen ay istikrarlı lansmanını görmeyi bekliyorduk. Ancak bu olmadı ve biz bunu hala göremedik. Bunun yerine en az bir beta daha alıyoruz.

Google artık Android 14 beta 5.3’ü desteklenen Pixel telefonlara sunuyor. Bu küçük bir güncellemedir; yalnızca dokuz öğe vardır. resmi değişiklik günlüğüve hiçbiri çok önemli değil. Yine de beta programına kayıtlı, desteklenen bir Pixel cihazınız varsa yakın zamanda bir OTA güncelleme bildirimi alacaksınız. Henüz betanın bir parçası değilseniz Android 14’ü yükleme talimatlarımızı kullanarak bu en yeni betayı yükleyebilirsiniz.

Mishaal Rahman’a göre Google, Android 14’ün kararlı haliyle kullanıma sunulmasını erteledi. Şu an itibariyle Ekim ayında inmesini bekliyoruz. Google’ın Pixel 8 serisini 4 Ekim’de piyasaya süreceğini ve bu telefonların kesinlikle Android 14 önceden yüklenmiş olarak gönderileceğini göz önüne alırsak, Android 14’ün Android Açık Kaynak Projesi’nde (AOSP) istikrarlı bir şekilde piyasaya sürüleceğini göreceğimiz kesin. gün. Böyle bir durumda, Google’ın yeni Pixel’i piyasaya sürmeden önce yeni bir Android sürümünü önceden yayınlamaması ilk kez olacak.

Google’ın bu ekstra süreyi daha fazla beta ayrıntılandırması yayınlamak için kullanması oldukça olası. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda Android 14 beta 5.4 ve hatta 5.5 sürümünü görürsek şaşırmayın.

Kararlı başlatma yerine Android 14 beta 5.3 burada

Teknory