Twitter artık tweet’lerdeki yer imi sayılarını gösteriyor

Twitter, kullanıcıların tweet’lerine bir başka sosyal medya istatistiği daha ekledi: Yer imi sayımı. Perşembe günü Twitter, bir tweet’in kaç kez atıldığını gösteren analizleri tweet’lere sunmaya başladı. işaretlenmiş(Yeni bir sekmede açılır). Yayınlanma zamanı itibariyle, yer imi sayısı istatistiği yalnızca Twitter’ın iOS uygulamalarında gösteriliyor ancak yakında genişleyecek ve Web için Twitter’da ve diğer platformlarda da görüntülenecek. Bir […]

Twitter artık tweet’lerdeki yer imi sayılarını gösteriyor

Twitter, kullanıcıların tweet’lerine bir başka sosyal medya istatistiği daha ekledi: Yer imi sayımı.

Perşembe günü Twitter, bir tweet’in kaç kez atıldığını gösteren analizleri tweet’lere sunmaya başladı. işaretlenmiş(Yeni bir sekmede açılır). Yayınlanma zamanı itibariyle, yer imi sayısı istatistiği yalnızca Twitter’ın iOS uygulamalarında gösteriliyor ancak yakında genişleyecek ve Web için Twitter’da ve diğer platformlarda da görüntülenecek.

Bir tweet sayfasının alt kısmı şimdi böyle görünüyor. O kadar çok numara…
Kredi: Mashable Ekran Görüntüsü

“Tweetleri daha sonra tekrar ziyaret etmek üzere kaydetmek için Yer İşaretlerini seviyoruz” gönderildi(Yeni bir sekmede açılır) resmi @TwitterSupport hesabı. “Bugünden itibaren iOS’ta, Tweet ayrıntılarında bir Tweet’in toplam kaç kez işaretlendiğini göreceksiniz.

Ve açık olmak gerekirse: Bir tweet’in yer imlerine eklenme sayısı herkese açık olarak görüntülenir. Yer imlerinin özel olması amaçlandığından, kullanıcılar bir tweet’e kimin yer imi eklediğini göremezler.

Twitter, “Hangi hesapların Yer İşaretlerine bir Tweet eklediğini asla göstermeyeceğiz” dedi. katma(Yeni bir sekmede açılır) tweet açıklamasına.

Yer imi sayılarının eklenmesi, kullanıcıların sayıyı anlamsız bulmasıyla Twitter’da çok eleştirildi. diğerleri var alaylı(Yeni bir sekmede açılır) Twitter, bireysel tweet’lere o kadar çok farklı sosyal medya istatistiği ekliyor ki, tweet sayfası artık darmadağın oldu. Özellikle platformdaki kadınlar, nasıl olduğunu bulmaktan rahatsız oldular. bir cok zaman(Yeni bir sekmede açılır) paylaştıkları kendi fotoğrafları yer imlerine eklendi.

Tweetler, kaç kez retweetlendiğini, alıntılandığını ve beğenildiğini zaten gösteriyordu. Aralık ayında, Elon Musk şirketi satın aldıktan kısa bir süre sonra, Twitter kullanıma sunuldu. görüntüleme sayıları Tweetler için de. Yer imi sayılarının eklenmesiyle, artık her tweet’te görüntülenen beş farklı ölçüm var.

Jane Manchun Wong, genellikle uygulamalara resmi olarak kullanıma sunulmadan önce eklenen yeni özellikler bulan bir geliştiricidir. bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) Twitter’ın yer imi sayısının geçen ay tweet ayrıntılarına eklenmesi hakkında. O da algılanan(Yeni bir sekmede açılır) yer imi sayımlarının da herkese açık olduğu bir trend.

Wong, “Sadece porno tweet’lere bakıyorum ve yer imi-beğeni oranı daha yüksek görünüyor,” diye tweet attı Wong.

Bu özelliğe aşina olmayanlar için, Twitter ilk olarak yer imlerini kullanıma sundu. 2018. Bundan önce, birçok Twitter kullanıcısı bir tweet’i daha sonrası için saklamak üzere “beğenirdi”. Bununla birlikte, beğeniler herkese açık olduğundan, bir tweet’i “beğenmek” genellikle gönderideki ifadenin onaylanması olarak yanlış yorumlanır. Yer imi özelliği, kullanıcıların daha sonra tekrar başvurmak isteyebilecekleri bir tweet koleksiyonunu özel olarak oluşturmalarını sağladı.

Bu yılın Ocak ayında Twitter etkilenmiş(Yeni bir sekmede açılır) açılır menüden her tweet ile aynı sayfada görünen dokunulabilir bir simgeye kadar mobil uygulamalarındaki yer imi özelliği. Amaç, özelliğin platformda kullanımını teşvik etmekti. Çok geçmeden Musk tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) bir tweet’in kaç kez işaretlendiğini toplam “beğeni” sayısına dahil etme niyeti. Bununla birlikte, yer imi sayılarının kullanıma sunulmasıyla birlikte, iki metrik ayrı tutulacak gibi görünüyor.

Hepimizin bildiği gibi Musk, sosyal medya istatistiklerinin büyük bir hayranıdır.

Milyarderin, Super Bowl gecesi Twitter mühendisleriyle acil bir toplantı düzenlediği bildirildi. bir tweetin ardından Başkan Joe Biden onunkinden daha iyi performans gösterdi. Ertesi gün Twitter, Musk’ın tweet’lerini her kullanıcının akışının en üstüne ekleyen bir algoritma değişikliği yayınladı.

Musk ayrıca Twitter’ı “en büyük tıklama sürücüsü(Yeni bir sekmede açılır) “İnternette” ve daha sonra, doğruluk kontrolleri, sosyal ağın aslında rakiplerle karşılaştırıldığında oldukça düşük bir trafik sürücüsü olduğuna işaret ettiğinde tweet’i sildi.

Teknory