Kindle Paperwhite 6 olacak mı? Tüm söylentiler, görmek istediklerimiz

Rita El Khoury / Android Otoritesi Amazon’un Kindle Paperwhite’ı piyasadaki en iyi e-okuyuculardan biridir ve tüm e-kitap ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uygundur, ancak aynı zamanda neredeyse iki yaşındadır. Yeni nesil modeli ne zaman göreceğiz? Henüz kesin bir şey bilmesek de Kindle Paperwhite 6’yı ne zaman göreceğimize dair bazı tahminlerde bulunabiliriz. Ayrıca gelecekte görmek istediğimiz bazı yeni […]

Kindle Paperwhite 6 olacak mı?  Tüm söylentiler, görmek istediklerimiz

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Amazon’un Kindle Paperwhite’ı piyasadaki en iyi e-okuyuculardan biridir ve tüm e-kitap ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uygundur, ancak aynı zamanda neredeyse iki yaşındadır. Yeni nesil modeli ne zaman göreceğiz? Henüz kesin bir şey bilmesek de Kindle Paperwhite 6’yı ne zaman göreceğimize dair bazı tahminlerde bulunabiliriz. Ayrıca gelecekte görmek istediğimiz bazı yeni özelliklere de daha yakından bakacağız. .

Kindle Paperwhite 6: Bir bakışta

  • Ne zaman çıkması bekleniyor? Amazon Kindle Paperwhite 6 muhtemelen 2024’ün ikinci yarısından önce gelmeyecek.
  • Hangi yeni özellikler olabilir? Henüz bilmiyoruz, ancak muhtemelen oldukça yinelenen bir yükseltme olacak.
  • Ne kadara mal olabilir? Paperwhite’ın şirketin fiyatını nesil başına 10 dolar artırma geleneğini sürdürerek fiyat etiketini 149,99 dolara çıkarması çok muhtemel.

Kindle Paperwhite 6 olacak mı?

Kindle'daki Goodreads için Kindle Paperwhite 2021 ana sayfası

Dhruv Butani / Android Otoritesi

Kindle Paperwhite serisi 2012 yılında başladı ve en son sürümü 2021’de piyasaya sürüldü. Uzun geçmişi göz önüne alındığında serinin yakın zamanda ortadan kalkacağını düşünmüyoruz. Yani evet, Kindle Paperwhite 6 olacak. Belirlenmesi daha zor olan ise bunun ne zaman gerçekleşeceği.

Kindle Paperwhite 6’nın çıkış tarihi büyük olasılıkla nedir?

  • Kindle Paperwhite 3 — 30 Haziran 2015
  • Kindle Paperwhite 4 — Kasım, 2018
  • Kindle Paperwhite 5 — Ekim, 2021

Kindle Paperwhite 6’nın çıkış tarihi hakkında resmi bir bilgiye sahip değiliz ancak bazı tahminlerde bulunabiliriz. Orijinal Kindle Paperwhite nesilleri biraz daha düzensiz olsa da, Paperwhite 3’ün piyasaya sürülmesinden bu yana yayın yılları oldukça tutarlıydı. Tipik olarak, sürümler her üç yılda bir gerçekleşiyor, ancak aralıklar yukarıda görebileceğiniz gibi oldukça fazla.

Ekim-Kasım zaman diliminde piyasaya sürülen son iki nesil göz önüne alındığında, 2024 sonbaharında çıkış tarihinin oldukça muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Bu, son neslin gelmesinden yaklaşık üç yıl sonra olurdu. Tabii ki sektör ekonomiyle birlikte biraz yavaşladı, bu yüzden Amazon’un biraz daha beklemeye karar vermesi (örneğin 2025) çok da garip bir hareket olmaz.

Kindle Paperwhite 6’nın hangi özellikleri ve özellikleri olabilir?

Paperwhite 6 oldukça uzakta olduğundan beklenen teknik özellikler veya özellikler hakkında gerçek bir açıklama yapmak zor. Paperwhite’ın genellikle yeni sürümleri parlaklık, renk sıcaklığı, pil ömrü ve ağırlık/boyut konularında iyileştirmeler sağlar. Güncellemeler genellikle oldukça tekrarlıdır ve Paperwhite 6’nın farklı olacağına inanmak için hiçbir neden yoktur.

Elbette Paperwhite serisi mükemmel değil ve geliştirilmeye açık alanları var. Bunu aşağıda biraz daha tartışacağız.

Kindle Paperwhite 6’nın fiyatı yeniden artacak mı?

  • Kindle Paperwhite 3 — 119,99$’dan başlayan fiyatlarla
  • Kindle Paperwhite 4 — 129,99$’dan başlayan fiyatlarla
  • Kindle Paperwhite 5 — 139,99$’dan başlayan fiyatlarla

Amazon Kindle Paperwhite’ın fiyatı her yeni nesilde sürekli olarak arttı, dolayısıyla Paperwhite 6’nın da bu trendi sürdürmesi bizi şaşırtmaz. Her yeni modeldeki 10 dolarlık fiyat artışına bakılırsa, fiyatın 149,99 dolardan başlaması çok muhtemel.

Kindle Paperwhite 6’yı beklemeli misiniz?

Seçilen kelimeyi ve sözlüğü gösteren Amazon Kindle Paperwhite 2021 ekranı

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Kindle Paperwhite 6’yı beklemenin hiçbir anlamı yok, özellikle de onu ne zaman göreceğimizi tahmin etmek zor. Paperwhite 5 almanızı öneririz (Amazon’da 139 dolar) Amazon’un standart Kindle’ına göre biraz geliştirilmiş özellikleriyle ilgileniyorsanız. Cihaz, bu haliyle oldukça sağlamdır ve her zaman iyileştirmeye yer olmasına rağmen, Paperwhite’ı piyasadaki en net ve okunması en kolay ekranlardan biriyle kullanmak bir zevktir.

Başka bir seçenek de farklı bir Kindle modeli almak olabilir. Kindle (2022) (Amazon’da 99,99 dolar) muhtemelen en bariz seçimdir. Paperwhite’dan daha hafiftir ve neredeyse ikincisi kadar iyi olan mükemmel bir ekrana sahiptir. USB-C gibi yerleşik hafif ve modern iyileştirmeler bile var. Paperwhite ayrıca her yinelemede giderek daha pahalı hale gelirken Kindle (2022) size yalnızca 100 $ geri getirecek.

Biraz daha lüks bir şey mi arıyorsunuz? Kindle Oasis, Kindle dünyasının birinci sınıf şampiyonu olup, özel sayfa açma düğmeleri, geniş ekranı ve kolay tutulabilen tasarımıyla dikkat çekiyor. 250 dolarlık perakende satış fiyatı da oldukça pahalı. Son olarak, ultra pahalı Kindle Scribe’ı da düşünebilirsiniz (Amazon’da 339,99 dolar) bir alternatif olarak, aynı zamanda dijital not defteri olarak da kullanılabilen bir e-okuyucunun E-Ink tablete dönüşmesi fikrini beğendiyseniz.

Amazon Kindle Paperwhite 6: Görmek istediklerimiz

Amazon Kindle Oasis profil çekimi

Dhruv Butani / Android Otoritesi

Kindle Paperwhite zaten harika bir e-okuyucu, ancak Paperwhite 6’dan kesinlikle görmek istediğimiz bazı şeyler var.

Özel sayfa çevirme düğmeleri

Kindle Oasis’in (yukarıdaki resimde) en iyi yanlarından biri, üzerindeki fiziksel sayfa çevirme düğmeleridir. Bu özelliğin Paperwhite’a da gelmesini görmek isteriz.

Daldırma Okuma modu

Daldırma Okuma Kindle’ın en sevdiğim özelliklerinden biri ama ne yazık ki Paperwhite bunu desteklemiyor. Farkında olmayanlar için bu mod, size yüksek sesle okurken kitaptaki metni vurguluyor.

8GB temel modelin ortadan kalkması gerekiyor

Ana Kindle temel modelde 16 GB içerirken Paperwhite yalnızca 8 GB’tan başlıyor. Paperwhite’ın daha premium bir deneyim olarak faturalandırıldığı göz önüne alındığında, bir sonraki yinelemenin bu konuyu ele alması gerekir.

Daha küçük/daha hafif bir varyant güzel olurdu

Paperwhite 5, 6 inçlik ekrandan 6,8 inçlik ekrana geçerek ekranı daha büyük bir boyuta yükseltti. Çoğu kişi için daha büyük boyut daha iyi bir deneyim sağlar. Elbette daha hafif ve daha küçük ekranı tercih edenler de var.

Bu tüketiciler kesinlikle standart bir Kindle alabilirken, Paperwhite’da kopyalanamayacak bazı özellikler var. Paperwhite 6’nın geniş ekranlı ve küçük ekranlı modelini sunmak, her iki kalabalığı da memnun etmenin kolay bir yolu olacaktır.

Kindle Paperwhite 6 olacak mı? Tüm söylentiler, görmek istediklerimiz

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow