Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3’ü yapay zekaya ağırlık veriyor yeni sızıntı ortaya çıkıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Qualcomm’un yarın yapacağı Snapdragon Zirvesi’nde yeni nesil Snapdragon çipini duyurması bekleniyor. Yeni bir sızıntı, yaklaşmakta olan işlemcinin özelliklerini açıkladı. Görünüşe göre Snapdragon 8 Gen 3 çok sayıda yapay zeka özelliğine sahip. Qualcomm yarın yıllık Snapdragon Zirvesi’ni düzenliyor ve burada yeni nesil Snapdragon çipini duyurması bekleniyor. Ancak işlemcinin tüm özelliklerini […]

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3’ü yapay zekaya ağırlık veriyor yeni sızıntı ortaya çıkıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Qualcomm’un yarın yapacağı Snapdragon Zirvesi’nde yeni nesil Snapdragon çipini duyurması bekleniyor.
  • Yeni bir sızıntı, yaklaşmakta olan işlemcinin özelliklerini açıkladı.
  • Görünüşe göre Snapdragon 8 Gen 3 çok sayıda yapay zeka özelliğine sahip.

Qualcomm yarın yıllık Snapdragon Zirvesi’ni düzenliyor ve burada yeni nesil Snapdragon çipini duyurması bekleniyor. Ancak işlemcinin tüm özelliklerini ortaya koyan yeni bir sızıntı yarınki sürprizi bozmuş gibi görünüyor. Görünüşe göre Snapdragon 8 Gen 3 çok sayıda yapay zeka özelliği sunacak.

Millet orada MSPowerkullanıcısı Snapdragon 8 Gen 3 için sızdırılan pazarlama materyallerini ele geçirmeyi başardılar. Sızıntıya göre işlemci, fotoğrafları genişletme, videolardan nesneleri kaldırma, yapay zeka arka planları oluşturma ve daha fazlası gibi işlevleri etkinleştirecek çeşitli yapay zeka araçlarına sahip olacak. .

snapdragon 8 gen 3'ün özellikleri sızdırıldı

Belgede ayrıca Stable Diffusion ve Meta’nın Llama 2’si gibi yapay zeka modellerini çalıştırabildiğinden de bahsediliyor. teknoloji endüstrisinin bu yıl yapay zekayı benimsediği göz önüne alındığında, tüm bu yapay zeka yeteneklerinin dahil edilmesi mantıklı görünüyor.

Tüm bunları mümkün kılmak için Qualcomm, çipe yükseltilmiş bir Hexagon sinir işlemcisi (NPU) verdi. Pazarlama materyalleri, yeni NPU’nun %98 daha hızlı ve %40 daha verimli olduğunu söylüyor. Bunun, Gen 3’ü Gen 2 ile karşılaştırdığı iddia ediliyor, ancak belgede belirtilmiyor.

Ancak her şey AI ile ilgili değil, aynı zamanda oyunla ilgili bazı güçlü özellikler de var gibi görünüyor. Buna, ışın izleme ile küresel aydınlatmaya olanak tanıyan yeni nesil ışık yansıtma sistemi, 240 FPS’de oyun oynama yeteneği ve 8K çözünürlüğe kadar yükseltme de dahildir.

Snapdragon 8 Gen 3 piyasaya sürüldüğünde muhtemelen görüneceği ilk cihazlardan biri, 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy S24 olacaktır. Bu çip, Qualcomm’un amiral gemisi olduğundan, aynı zamanda piyasada bulunan birçok premium telefonda da yerini alması bekleniyor. gelecek yıl yayınlanacak.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3’ü yapay zekaya ağırlık veriyor yeni sızıntı ortaya çıkıyor

Teknory