Konu Nedir? Meta’nın Yeni Twitter Alternatifi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir Instagram hesabınız varsa, Threads’e katılmak çok kolaydır. Başlangıçta, bir Threads hesabı oluşturduğunuzda onu silemeyeceğinizi unutmayın (ancak bir geçici çözüm vardır). Bunu yapmanın tek yolu, Instagram hesabınızı da silmek olacaktır. Alos, diğer Meta uygulamaları gibi, Konular da arama geçmişi, konum, iletişim bilgileri ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok verinizi toplar. Bundan rahatsızsanız, bireysel bir […]

Konu Nedir?  Meta’nın Yeni Twitter Alternatifi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir Instagram hesabınız varsa, Threads’e katılmak çok kolaydır. Başlangıçta, bir Threads hesabı oluşturduğunuzda onu silemeyeceğinizi unutmayın (ancak bir geçici çözüm vardır). Bunu yapmanın tek yolu, Instagram hesabınızı da silmek olacaktır. Alos, diğer Meta uygulamaları gibi, Konular da arama geçmişi, konum, iletişim bilgileri ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok verinizi toplar. Bundan rahatsızsanız, bireysel bir hesabı silme özelliği kullanıma sunulana kadar Konular’a kaydolmayı erteleyebilirsiniz.

Hizmet, hem Android hem de iOS için kullanılabilen ayrı bir uygulamada çalışır. Başlatıldığında, kullanıcılar web’deki gönderileri okuyabilir ve belirli gönderileri paylaşmak için bağlantıları kopyalayabilir, ancak bir tarayıcı kullanarak Konular’da oturum açamaz veya bunlarla etkileşim kuramaz. Ücretsiz uygulamayı indirdikten sonra, aynı cihazdan Instagram’a giriş yaptıysanız, yeni bir şifre bile yazmanıza gerek kalmadan hesaplarınızı bağlayabilir ve bir Threads hesabı oluşturabilirsiniz. Yeni bir biyografi ve profil fotoğrafı oluşturabilmenize rağmen, her ikisi için de kullanıcı adınız ve hesap adınız aynı olacaktır. Twitter ve Bluesky’den farklı olarak şu anda kapak fotoğrafı seçeneği yok.

Instagram’da zaten takip ettiğiniz hesapları takip etmek (ve tersi) inanılmaz derecede basittir. Profilinizden “Takip ediliyor” sekmesine tıklarsanız, henüz takip etmediğiniz Instagram arkadaşlarınızı Konular’da görebilir ve tek dokunuşla ekleyebilirsiniz. Ayrıca “Takipçiler” sekmesinden sizi takip etmesini istemediğiniz hesapları kaldırabilir ve profilinizi gizli olarak ayarlayabilirsiniz.

Teknory