Krallığın Gözyaşları Hestu Location

Hestu’nun Tears of the Kingdom karakterindeki karakterinin oldukça anlaşılmaz olduğu kanıtlandı. Bu Korok dansçısı ve Korok Ormanı’ndaki en iyi müzisyen (kendisine göre), Korok tohumları karşılığında envanterinizi genişletmekten sorumludur. Bu nedenle, oyunda ilerleyebilmeniz için onu bulmanız önemlidir. Ama henüz Korok Ormanı’nda Hestu’yu aramaya başlamayın. Eski ozanlara çok benzeyen Hestu sürekli hareket halindedir, bu yüzden siz onunla […]

Krallığın Gözyaşları Hestu Location

Hestu’nun Tears of the Kingdom karakterindeki karakterinin oldukça anlaşılmaz olduğu kanıtlandı. Bu Korok dansçısı ve Korok Ormanı’ndaki en iyi müzisyen (kendisine göre), Korok tohumları karşılığında envanterinizi genişletmekten sorumludur. Bu nedenle, oyunda ilerleyebilmeniz için onu bulmanız önemlidir.

Ama henüz Korok Ormanı’nda Hestu’yu aramaya başlamayın. Eski ozanlara çok benzeyen Hestu sürekli hareket halindedir, bu yüzden siz onunla tanıştıktan sonra oradan uzaklaşabilir. Onu haritada bulmak zor olabilir, ancak bu makale, Hestu’yu bulmanıza yardımcı olacak konum işaretçileri sağlayacaktır.

Tears of the Kingdom’da Hestu’yu Bulabileceğiniz Yerler

Oyunda tanıtılan ayırt edici Fusing sistemi, Hyrule’da karşılaştığınız düşmanları yenmenize yardımcı olacak yeni silahlar tasarlamanıza olanak tanır. Bununla birlikte, tüm bu silahlar boş envanter yuvalarınızı tüketecek ve çöp toplama ve strateji seçeneklerinizi sınırlayacaktır. İlerledikçe envanterinizi genişletmeniz gerekiyor ve size yardımcı olabilecek tek kişi Hestu.

Korok biraz hareket etse de belli bir düzen var ve genellikle tek bir yerden başlıyor. İşte liste.

Hyrule Sırtı

Hestu’yu bulabileceğiniz ilk yer burası. Hyrule Ridge’deki Lindor’s Brow Skyview Tower’ın hemen altında saklanacak. Kesin koordinatlar (-1714, 1067, 0202) şeklindedir. Hestu’nun ağaçlardan korkarak korku içinde büzüştüğünü göreceksiniz. Hestu ile etkileşim, ağaçları yenmenizi sağlayan “Hestu’nun endişeleri” görevini tetikler. Daha yakından baktığınızda ağaçlar size doğru hareket edecek ve saldırmaya başlayacak.

Bunları devirmek için keskin bir silah veya bomba çiçeklerle menzilli saldırılar kullanın. Bir balta veya kılıç genellikle yeterlidir. Ağaçlar, yenilgiden sonra kesip çantanıza ekleyebileceğiniz kütüklere dönüşür.

Hestu daha sonra kendisini Korok Ormanı’nın müzisyeni olarak tanıtır. Hestu, ne kadar minnettar olduğunu göstermek için sizin için dans etmeyi ve envanterinizi genişletmeyi teklif ediyor.

Hestu daha sonra kesenizi genişletmek için bir Korok tohumu ister. Hangi keseyi genişletmek istediğinizi seçebilirsiniz. Silah, yay ve kalkan deposu arasında seçim yapabilirsiniz. Hestu’ya Korok tohumlarını verdiğinizde, küçük bir dansa girer ve ardından envanterinizi genişletir. Envanteri tekrar yükseltebilirsiniz, ancak maliyet daha yüksek olacaktır.

İki yükseltmeden sonra Hestu doğuya gitmeye karar verir ve onu tekrar aramanız gerekir. Ama merak etmeyin uzun süre aramanıza gerek kalmayacak. Ateşli Korok dansçısının büyülü marakaslarını doldurmak için Korok tohumlarına ihtiyacı var, böylece onunla tekrar karşılaşacaksınız.

Herhangi bir Kuleyi etkinleştirirseniz, Hestu’nun bu konumu atlayacağını ve hemen ikincisine geçeceğini unutmayın.

Gözetleme İnişi

Hestu ile Skyview Tower’da buluştuktan sonra, (0220, 0063, 0018) koordinatlarında Lookout Landing’e hareket eder. Şaşırtıcı bir şekilde, bir ahırın arkasında büyük bir ağacın yanında duruyor olacak. Envanterinizi artırmanız için sizi tekrar ikna edecek.

Hestu bu sefer konumunu o kadar hızlı değiştirmeyecek. Bir süre Lookout Landing’de kalacak ve envanteri birkaç kez yükseltmenize izin verecek.

Deku Ağacı yan görevini tamamlamadığınız ve Korok Ormanı’na erişim sağlamadığınız sürece daha fazla ticareti reddedecektir. Sadece bir uyarı, bu oyundaki en karmaşık seviyelerden biridir. Görevi bitirdikten sonra Hestu tekrar görünecek.

Korok Ormanı

Burası Korok’un evi ve Hestu buraya ait. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, buraya gelmek için ter dökmeniz gerekecek. Kuzeyden Woodland tarafından çıkan patikayı takip ederek Great Hyrule ormanını bulabilirsiniz. Koordinatlarda (1033, 1660, -0613) Minshi Orman Uçurumlarından geçin. Bu yol sizi derinlere götürecek ve Minshi Korusu’na ineceksiniz.

Lightroot’a giden yolu bulurken yolunuzu aydınlatmak için Brightbloom tohumlarınızı idareli kullanın. Ormana varır varmaz Hestu’yu hemen görmeyeceksin. Sizi Büyük Deku ağacından geçirecek zorlu görevlerden geçmeniz gerekecek. İçindeki uçurumu temizlemeniz ve Orman Tapınağının efendisi Phantom Ganon ile savaşmaya hazırlanmanız gerekecek.

Gloom el savaşlarını bitirdiğinizde Great Deku ağacına geri dönebilirsiniz. Yol sizi Musanokir tapınağına götürecek ve işte! Hestu’yu burada bulacaksınız. Artık Korok tohumlarınızı boşaltmak ve silah zulanızı güçlendirmek için Hestu’yu tekrar nerede bulacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Kalıcı olarak Korok ormanında kalacak.

Envanterinizi Arttırmak İçin Korok Tohumları Nasıl Bulunur?

Tears of the Kingdom’da Korok tohumlarını toplamak, selefi “Breath of the Wild” ile nispeten benzer. Tears of the Kingdom’daki yolculuğunuz sırasında, bölgede Korok tohumlarının varlığına işaret eden farklı ipuçları fark edeceksiniz. Korok tohum koleksiyonunuzu artırmanıza yardımcı olması için aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

  1. Yerinde olmayan bir kaya.
  2. Bir su kütlesinin etrafında parıldıyor.
  3. Bir veya iki eksik olan bir yığın halinde toplanmış küçük kayalar
  4. Kırık sütun.
  5. Üzerine yaprak çizilmiş kahverengi bir ağaç kütüğü.
  6. Parlayan çiçekler.

Kendiniz için Korok tohumları toplamanın başka bir yolu da, ihtiyacı olan Koroklara onları taşıyarak veya arkadaşlarını bulmalarına yardım ederek yardım etmektir.

Envanter Yükseltmeleri Krallığın Gözyaşlarında Nasıl Çalışır?

Başlangıçta bir Korok tohumuyla ticaret yapsanız da envanterinizi artırmak için gereken Korok tohumlarının sayısı her yükseltmede artar. Artan maliyetin, artış için seçtiğiniz torbaya özel olduğunu unutmayın. Envanterinizdeki diğer kategorileri etkilemez.

Her kese için aşağıda gösterildiği gibi maksimum yuva sayısı vardır:

  • Yay – 9 yuva. Bu, tamamen yükseltmek için size 108 Korok tohumuna mal olacak.
  • Silah – 10 yuva. Bu, tamamen yükseltmek için size 153 Korok tohumuna mal olacak.
  • Kalkan – 16 yuva. Bu, tamamen yükseltmek için size 160 Korok tohumuna mal olacak.

Kingdom’ın gözyaşları içinde envanterinizi tamamen yükseltmek için toplam 421 tohuma ihtiyacınız var. Oyunda birçok silahla karşılaşacaksınız, bu nedenle silah envanter boyutunu genişletmeye öncelik vermek önemlidir. Ayrıca kırılma olasılıkları daha yüksektir, bu nedenle iyi stoklanmış bir zula, Link’i güvende tutmanıza yardımcı olur. Ayrıca yeni Fuse yeteneği ile daha fazla deney yapabileceksiniz.

O Korok Tohumlarını Torbalayın ve Dansın Keyfini Çıkarın!

Hestu ile Korok tohumlarını takas etmek, envanterinizi yükseltmenin ve savaşa hazır kalmanın tek yoludur. Birkaç çekirdeğiniz olduğunda, ilk birkaç yükseltme için Lindor’s Brow Tower’a gidin. Bundan sonra Hestu, gerekli yükseltmelerin çoğu için envanter boyutunuzu geliştirmeye devam etmek üzere Lookout Landing’de kalır.

Savaşmaya hazır mısın? Hestu’yu ilk nerede gördünüz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow