Krallığın Gözyaşlarında Dayanıklılık Nasıl Yükseltilir?

Link, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”da yüksek dayanıklılık olmadan pek bir şey yapamaz. Yükseltmek, Hyrule dünyasını daha etkili bir şekilde keşfedebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca dövüş gibi çeşitli etkinlikleri tamamlamanıza da olanak tanır. Neyse ki, iksirler, yiyecekler ve mabetler yoluyla daha fazla dayanıklılık çarkı elde etmenin birçok yolu var. Bu makalede, “Tears of […]

Krallığın Gözyaşlarında Dayanıklılık Nasıl Yükseltilir?

Link, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”da yüksek dayanıklılık olmadan pek bir şey yapamaz. Yükseltmek, Hyrule dünyasını daha etkili bir şekilde keşfedebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca dövüş gibi çeşitli etkinlikleri tamamlamanıza da olanak tanır. Neyse ki, iksirler, yiyecekler ve mabetler yoluyla daha fazla dayanıklılık çarkı elde etmenin birçok yolu var.

Bu makalede, “Tears of the Kingdom”da dayanıklılığınızı nasıl yükselteceğinizi öğreneceksiniz.

Gıda ve İksirlerle Dayanıklılığı Yükseltme

“Tears of the Kingdom”da yalnızca bir yeşil dayanıklılık çarkıyla başlarsınız. Daha sonra, bu sayıyı üçe yükseltebileceksiniz. Ancak bunu yapmak türbelerin kullanılmasını gerektirir. Tapınak yöntemi işe yarasa da, oyuncular hareket halindeyken önce hem iksirler hem de yiyeceklerle dayanıklılığı doldurmalıdır. Gerektiğinde yeniden doldurmak daha kolaydır ve tarife bağlı olarak benzer faydalar sağlayabilir.

İşte bu öğelerden dayanıklılık artışı elde etmek için birkaç ipucu:

 • Daha fazla malzeme kullanın. Daha fazla öğe eklemek, iksirler ve yemekler yaparken Bağlantıyı artıracaktır. Destekler rastgeledir, ancak bu yöntem şansınızı artıracaktır.
 • Kanlı Ay sırasında veya hemen sonrasında iksir ve yiyecek kullanın. Bu olay, her yedi oyun gününden sonra gerçekleşir. Kanlı Ay’ı sabaha kadar ayrılmayacak koyu kırmızı bir gökyüzünün görünümünden tanıyacaksınız.
 • Enerji verici iksirlere göre dayanıklılık iksirlerine öncelik verin. Her ikisi de dayanıklılığınızı iyileştirirken, dayanıklılık iksirleri size yeşil dayanıklılık çarkında sarı görünecek bir bonus verir. Ancak, onları yapmak daha zor olabilir.
 • Dayanıklılığı ve kalbi aynı anda yenilemek için pişmiş yemekler yapın. Bir savaştaysanız, hem dayanıklılığı hem de kalpleri artıracağı için pişmiş yemekler kullanmak en iyisidir. Staminoka bas ve Stamella Shroom’u kullanmayı deneyin.

Yukarıda belirtilen ipuçlarını kullanarak dayanıklılığınızı hızla artırabileceksiniz. Oyuncular özellikle uzun maceralar ve ağır savaşlar için onlara öncelik vermelidir.

Enerji Verici İksir ve Kalıcı İksir nasıl yapılır?

İksirler, ekstra dayanıklılık elde etmenin harika bir yoludur, ancak yine de onları yapmak için önce eşyalara ihtiyacınız olacak. Neyse ki, bu bileşenlerin çoğunu Hyrule’de bulmak kolaydır. İksir etkilerinin kesin olmadığını unutmayın. Bunun için seçtiğiniz yaratıkların miktarına bağlıdır.

Örnek olarak enerji verici iksiri ele alalım. Bir tane yapmak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız olacak:

 • Huzursuz Kriket Yaratık
 • Enerjik Gergedan Böceği Yaratık
 • Tercih ettiğiniz herhangi bir canavar parçası

İksiri yukarıdaki yaratıklardan sadece biriyle yapabilirsiniz, ancak canavar kısmı gereklidir. Ancak, üçünü de kullanmak, dayanıklılığınızı tamamen yükseltme şansınızı artıracaktır. Oyuncuların ayrıca kasabalarda veya ahırların yakınında bir tencere olması gerekir. Gerekli tüm öğeleri topladıktan sonra enerji verici iksiri nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bağlantıyı pişirme kabına getirin ve önünde durun.
 2. Öğe menüsüne gidin ve iksir malzemelerini seçin.
 3. İksirin oluşmasına izin vererek eşyaları tencereye yerleştirin.

İksiri aldıktan sonra, iksiri sonrası için saklayabilirsiniz. Oyuncular aynı şekilde kalıcı bir iksir yapabilirler. Ancak, farklı bileşenlere ihtiyacınız olacak:

 • yorulmaz kurbağa
 • Herhangi bir canavar parçası

Kalpleri artırmak için bu tarifte Endura Shroom veya Endura Havuç kullanmayı düşünün. Kalıcı iksirler aldatıcıdır çünkü Yorulmaz Kurbağaları bulmak zor olabilir. Hyrule Field, Zora Nehri ve sığ su kütlelerinde en yaygın olanlarıdır. Oyuncular ayrıca onları genellikle ahırların hemen yanında bulunan Beedle’den satın alabilirler.

Dayanıklılık Arttırıcı Yemekler nasıl yapılır?

İksirler dayanıklılığı artırmak için harika olsa da, yemekler tüm paketi almanın başka bir yoludur. Size daha fazla kalp verirken yeşil dayanıklılık çarkınızı sonuna kadar artıracaklar. oyun içinde farklı malzemeler gerektiren birden fazla tarif arasından seçim yapabilirsiniz. Dayanıklılığı artıran bazı yemek örneklerine hızlıca göz atalım:

 • Enerji Verici Buğulanmış Meyve Tarifi. Bu yemek iki Elma ve iki Stambulb gerektirir. Elmaları bulmak kolay olduğundan, dayanıklılığı artırmak için ilk tercih bu olmalıdır. Aynı zamanda, herhangi bir gökyüzü adasında Stambulb’ları keşfedebilirsiniz. Enerji verici buğulanmış meyve yemeği hem kalpleri hem de dayanıklılığı geri kazandırır.
 • Bal Şekeri. Basit, küçük bir tarif olan bal şekeri, yalnızca Balın pişirilmesini gerektirir ve az miktarda Link’in dayanıklılığını geri kazandırır.
 • Güzel kokulu deniz ürünleri güveci. Bu tarif için Balık, Yağ ve İstanbul’a ihtiyacınız olacak. Kalpleri artırır, ancak aynı zamanda maksimum dayanıklılığınızı da önemli ölçüde artırır.

Çoğu oyuncu listedeki ilk tarifi seçmelidir, çünkü tüm malzemeler göreli olarak bulunması kolaydır. Güzel Kokulu Deniz Ürünleri Yahnisi gibi diğer yemekler, tüm malzemeleri aramaya değmeyebilir.

Dayanıklılığı Yükseltmek için Mabetleri ve Tanrıça Heykelini Kullanma

Tapınaklardan kutsama toplamak ve onları Tanrıça heykeline sunmak, Link’in dayanıklılığını artırmanın başka bir yoludur. Türbeler her yerdedir ve bir tane bulduğunuzda, Link envanterinde kutsamalar alacaktır. Daha sonra bunu bir adak olarak Tanrıça heykeline götürebilirsiniz.

Minetak Mabedi’ni kullanarak dayanıklılığı şu şekilde elde edebilirsiniz:

 1. Eldin’e gidin ve ardından kuzeybatıya gidin.
 2. Deplian Badlands’e gidin. Kemiklerle süslenmiş uçurum mağarasına girin.
 3. Mağaranın ilk çatalından sola dönün ve sonra başka bir sola dönün.
 4. Düz git ve sonra sağa dön. Türbeyi sol tarafta bulacaksınız.
 5. Kutsamanızı almak için türbe ile etkileşime geçin.

Dört nimete sahip olduğunuzda, bunları Tanrıça heykeliyle bir dayanıklılık yükseltmesi için değiştirebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Lookout Landing’e gidin ve acil durum sığınağına girin.
 2. Tanrıça heykeliyle etkileşime geçin.
 3. Dayanıklılık yükseltmesi için kutsama alışverişinde bulunun.

Tapınakları ve Tanrıça heykelini kullanmak çok zaman alır ve maksimum dayanıklılığınızı yalnızca tekerleğin beşte biri kadar yükseltir. Maksimum üç ekstra dayanıklılık çarkına ulaşmadan önce çok sayıda kutsama alışverişi yapmanız gerekecek.

SSS

Tüm iksirler dayanıklılığı artırır mı?

Hayır, tüm iksirler Link’in dayanıklılığını artırmaz. Sadece enerjik ve dayanıklılık iksiri bu tutkunu sağlayabilir.

Tears of the Kingdom’daki bir türbeyi nasıl tanırım?

Bir türbeyi, üzerindeki yeşil-mavi ışıltısından tanıyabilirsiniz.

Krallığın Gözyaşlarında Dayanıklılığı Yükseltme

Dayanıklılığın yükseltilmesi, “Tears of the Kingdom” oynamayı çok daha yönetilebilir hale getirecek. Link, maceraları tamamlamak ve giderek daha zorlu düşmanları yenmek için bu yükseltmelere ihtiyaç duyuyor. Bunu artırmanın en kolay yolu yemek ve iksir pişirmektir. Daha fazla içerikle, Link hem kalp hem de dayanıklılık ilaveleri alacak. Ancak, bu buff’lar yalnızca geçicidir.

Kalıcı bir yükseltme için her zaman türbeleri bulabilir ve kutsama toplayabilirsiniz. Daha sonra, maksimum dayanıklılık yükseltmesi almak için onları bir Tanrıça heykelinde değiştirin.

İksir ve yemek malzemelerini bulmayı kolay buldunuz mu? Mabedi ve Tanrıça heykelini bulabildiniz mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory