Krallığın Gözyaşlarında Nasıl Daha Fazla Pil Gücü Elde Edilir

Pil gücü, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” (TotK) için tamamen yeni bir kavramdır. oyun her türlü aracı ve Zonai cihazını yapmanıza izin verdiğinden, bu kreasyonları çalıştırmak için pillere ihtiyacınız var. Başlangıçta yalnızca tek bir piliniz olacak, ancak oyun boyunca çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Bu kılavuz, daha fazla pil gücünün nasıl elde […]

Krallığın Gözyaşlarında Nasıl Daha Fazla Pil Gücü Elde Edilir

Pil gücü, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” (TotK) için tamamen yeni bir kavramdır. oyun her türlü aracı ve Zonai cihazını yapmanıza izin verdiğinden, bu kreasyonları çalıştırmak için pillere ihtiyacınız var. Başlangıçta yalnızca tek bir piliniz olacak, ancak oyun boyunca çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Bu kılavuz, daha fazla pil gücünün nasıl elde edileceğini gösterecektir.

Kalıcı Olarak Daha Fazla Pil Gücü Nasıl Elde Edilir

Öğretici bölüm boyunca elinizi tutmanıza ve Ultrahand gibi yeni yeteneklerin temellerini tanıtmanıza rağmen TotK, pil gücünüzü yükseltme konusunda fazla rehberlik sağlamaz. Oldukça karmaşık bir süreç ve birçok oyuncunun nasıl daha fazla pil alacağı konusunda kafası karışmış durumda.

Sürecin birden çok adımı vardır. İşte izlemeniz gereken temel yol:

  1. Kristal Yükler adı verilen öğeleri bulun.
  2. Kristalize Yüklerinizi Kristal Rafineriye götürün.
  3. Yüklerinizi rafinerideki Steward Construct’a teslim edin.
  4. Yapı, şarjlarınızı yeni Enerji Kuyularına dönüştürecek ve pil çubuğunuzun boyutunu kalıcı olarak artıracaktır.

Kristalleşmiş Yükler Nasıl Bulunur?

İlk adım, bazı Kristalize Yükler elde etmektir. Onları bulabileceğiniz birden fazla yer var, ancak hepsi genellikle The Depths’te bulunuyor. Derinlikler, TotK’nin yer altı alanıdır ve oldukça tehlikeli olabilir, bu yüzden yolu aydınlatmak için bol miktarda yiyecek ve Brightbloom Seeds getirmek akıllıca olacaktır. Kasvet hasarına karşı direnmenize yardımcı olacakları için birkaç Koğuş yemeğini de yanınıza almayı deneyin.

sandıklar

Kristal Yükleri avlamanın en iyi yollarından biri, Derinliklerde bulduğunuz sandıkları açmaktır. Özellikle, The Depths’in birçok terk edilmiş madeninin içinde ve çevresinde ve ayrıca Yiga Karakollarında sandık arayın. Hatta bazı sandıklar, 20 normal boyutta olana eşdeğer bir Büyük Kristal Yük içerir.

Patronlar

The Depths’in patronlarının ve Kasvetli düşmanlarının çoğu, onları yendiğinizde Kristalize Yükler düşürme şansına da sahiptir. Yine, bazıları büyük varyantları bile düşürebilir ve bazı patronlar, içinde 100’e kadar yük bulunan sandıkları korur. Belirli düşmanların zorluğu nedeniyle oyunda yeniyseniz bu en iyi yöntem olmayabilir. Bununla birlikte, iyi bir donanıma ve ekstra sağlığa sahip olduğunuzda kullanışlıdır.

demirhaneler

Ayrıca The Depths çevresindeki çeşitli ocaklardan Kristal Yükler satın alabilirsin. Her demirhanede, bir Steward Construct size Zonaite karşılığında bazı ücretler satabilir. Her şarjın maliyeti üç Zonaite’dir ve tamamen yeni bir pil için toplamda 300 şarja veya Enerji Kuyusu olarak da bilinen pilin 1/3’ü için 100 şarja ihtiyacınız olacaktır.

Kristal Rafinerisini Bulmak

Çok sayıda Kristal Yük topladıktan sonra, fazladan pil gücü için Kristal Rafinerisine gidip bunları nakde çevirmek isteyeceksiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki rafineri var. Biri, Nachoyah Mabedi’nin yanındaki Büyük Gökyüzü Adası’nda yer almaktadır. Diğeri, Lookout Landing’in hemen kuzeyinde yer alır; tepesinde Steward Construct bulunan küçük bir kayaya benziyor.

Bonus pil gücünüzü almak için, bu rafinerilerden herhangi birindeki Yapı ile konuşun. 100 yükü yeni bir Enerji Kuyusu ile takas edebilirsiniz ve üç Enerji Kuyusu HUD’nizde tamamen yeni bir pil sembolü oluşturur.

Toplam sekiz piliniz olabilir. Başlangıçta size yedi tane daha açma seçeneğiyle birlikte verilen bir tane var. Bu, toplamda 2.100 Kristalize Yük bulmanız gerektiği anlamına gelir. Oldukça fazla zaman alacak, ama buna değer.

Zonai Şarjları ile Pilinizi Geçici Olarak Nasıl Artırırsınız?

Yukarıdaki yöntem size nasıl daha kalıcı pil gücü elde edeceğinizi gösterir, ancak bu oldukça zaman alıcıdır. Hızlı bir şekilde bazı ekstra ücretlere ihtiyacınız varsa, farklı bir yöntem de kullanabilirsiniz. Bu teknik, sağlık çubuğunuzdaki geçici ekstra kalplere benzer şekilde, size geçici bir miktar bonus pil ömrü sağlar.

Bu yöntem aynı zamanda çok daha basittir. Tek yapmanız gereken Zonai Ücretlerini tüketmek. Tek bir şarj, pilinizi bir çubuk geri yükler. Piliniz zaten doluysa, bir şarjı tüketmek bunun yerine size fazladan bir geçici pil çubuğu verir ve gösterge panelinizde yeşil yerine sarı görünür.

Kendinize birden fazla geçici bonus pil vermek için Zonai Şarjlarını tüketme işlemini tekrarlayabilirsiniz. Kullandığınızda yeniden üretilmez veya yeniden doldurulmazlar, ancak bir cihazı veya aracı uzun süre kullanmanız gerektiğinde kullanışlıdırlar.

Zonai Yüklerini nerede bulacağınız açısından, onları genellikle Yapı düşmanlarını yendikten sonra veya sandıkları ararken alabilirsiniz. Oynarken bol miktarda bulabilmeniz gerekir, bu nedenle bitme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

SSS

TotK’da piller ne için kullanılır?

Araçlar, robotlar ve silahlar da dahil olmak üzere Zonai cihazlarınızı çalıştırmak için pilleri kullanıyorsunuz. Gölleri geçmek için tekneler veya oyunun en büyük canavarlarıyla mücadele etmek için özel silahlar gibi, oyun boyunca inşa edilecek ve kullanılacak birçok cihaz var. Bu cihazların tümü pil gücü gerektirir, bu nedenle pil çubuğunuzu mümkün olan en kısa sürede yeni Energy Wells ile güçlendirmeniz önemle tavsiye edilir.

Piller bittiğinde ne olur?

Tıpkı dayanıklılık çubuğunuz gibi, piller de bittikten sonra pasif olarak yeniden şarj olur. Ancak yeniden şarj etme zaman alır, bu nedenle Zonai Ücretlerini tüketerek anında yeniden şarj etmeyi tercih edebilirsiniz. Bu, pilleri yeniden doldurmanın en hızlı yoludur. Pillerin sonsuza kadar şarj olması veya bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü piller her zaman yeniden şarj olur ve onları kaybetmeniz mümkün değildir.

Kristal Yükler almanın en hızlı yolu nedir?

The Depths’te patronları yenerek ve sandıkları açarak hızla bir ton Kristalize Yük elde edebilirsiniz. Ancak bu, oyunun başlarında olan ve daha iyi silahlara ve teçhizata erişmeye vakti olmayan oyuncular için zor olabilir. Kusursuz bir yöntem istiyorsanız, sadece Zonaite’i çıkarın ve demirhanelere götürün. Madencilik zaman alacak, ancak acımasız patron savaşları veya meydan okumaları için endişelenmenize gerek kalmayacak.

TotK’da Pil Gücünüzü Artırın

Bu bir gecede olmayacak, ancak işe koyulup bulduğunuz her Kristalize Yükü toplarsanız, TotK’de pillerinizi yükseltmekte hiç sorun yaşamazsınız. Ardından, sekiz pilin tamamına sahip olduğunuzda, araçlarınız ve cihazlarınız çok daha uzun süre açık kalacaktır.

TotK’da şu ana kadar kaç piliniz oldu? Kristalize Yükler veya Zonaite bulmak için herhangi bir ekstra ipucunuz veya püf noktanız var mı? Yorumlarda bize bildirin.

Teknory