Kullanıcıların pek ilgilenmemesine rağmen, Meta’nın sanal gerçeklik için devasa planları var

Meta, bu yıl Quest sanal gerçeklik başlığının yeni bir sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor ve ardından iki gelişmiş modeli daha sonra piyasaya sürecek. Bu, tarafından elde edilen ayrıntılı bir yol haritası sunumuna göredir. Sınır(Yeni bir sekmede açılır)Meta’nın Salı günü çalışanlarıyla paylaştığı. Sunum sırasında çalışanlara, yeni Quest 3 kulaklığının şirketin mevcut modeli Quest 2’den iki kat daha […]

Kullanıcıların pek ilgilenmemesine rağmen, Meta’nın sanal gerçeklik için devasa planları var

Meta, bu yıl Quest sanal gerçeklik başlığının yeni bir sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor ve ardından iki gelişmiş modeli daha sonra piyasaya sürecek.

Bu, tarafından elde edilen ayrıntılı bir yol haritası sunumuna göredir. Sınır(Yeni bir sekmede açılır)Meta’nın Salı günü çalışanlarıyla paylaştığı.

Sunum sırasında çalışanlara, yeni Quest 3 kulaklığının şirketin mevcut modeli Quest 2’den iki kat daha ince ve en az iki kat daha güçlü olacağı söylendi. Şirket ayrıca Quest 3 için 41 yeni uygulama ve oyuna sahip olmayı planlıyor.

Yine de bu sadece başlangıç. 2024’te Meta, kod adı Ventura olan daha ucuz bir kulaklığı piyasaya sürmeyi planlıyor. Ve geçen yılın sonlarında piyasaya sürülen 1.499 $ ‘lık Meta Quest Pro’nun devamı için bir plan olmasa da, şirket Ventura’dan bir süre sonra daha gelişmiş bir kulaklık piyasaya sürmeyi planlıyor. Kod adı La Jolla olan bu oyun, fotogerçekçi Codec Avatarlarına sahip olacak.

Sunumdan çok ilginç bir bilgi, Meta’nın VR’den sorumlu başkan yardımcısı Mark Rabkin’den geldi ve çalışanlara şirketin şimdiye kadar yaklaşık 20 milyon Quest kulaklık sattığını söyledi. Ancak, yakın zamanda Quest 2’yi satın alanların, daha önce satın alanlar kadar “ilgi duymadıklarını” da söyledi.

AYRICA BAKINIZ:

Meta Quest 2 ve PSVR2: İki VR başlığı nasıl bir araya geliyor?

Bu ilginç. Meta olduğunu biliyoruz. para kaybetmek(Yeni bir sekmede açılır) sanal ve artırılmış gerçeklik çabalarında ve gördük raporlar(Yeni bir sekmede açılır) Kullanıcıların ilk kez denedikten sonra Meta’nın VR deneyimlerinden bazılarına geri dönmek için çok istekli olmamaları hakkında, ancak bunu şirketin kendisinden duymak farklı.

Meta ayrıca, Ray-Ban’ın ebeveyni Luxottica ile birlikte yarattığı artırılmış gerçeklik gözlüklerinin bu sonbaharda devamını planlıyor. İlk sürümü beğenmedik, ancak Meta’nın herhangi bir satış rakamı paylaşmadığı göz önüne alındığında, kullanıcılar üzerinde büyük bir etki yaratıp yaratmadıklarını söylemek zor (kesinlikle kimse tarafından giyildiğini görmedim). Gözlüklerin ikinci versiyonu hakkında çok az ayrıntı var, ancak Meta şimdiden 2025 için kullanıcıların gelen metin mesajlarını görüntülemesine, metni çevirmesine ve QE kodlarını taramasına olanak tanıyan bir “vizöre” sahip olacak üçüncü nesli planlıyor. Ayrıca, kullanıcıların onları el hareketleriyle kontrol etmelerine olanak tanıyan bir “nöral arayüz” bandına sahip olacaklar.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Bu VR kıyafeti ile metaverse’de ‘Hisset’ — Future Blink


Son olarak Meta, akıllı gözlüklerle çalışacak bir akıllı saat de planlıyor ve onu nöral arayüz bandı üzerinden isteğe bağlı bir yükseltme olarak konumlandırıyor.

Fazlası var. Ray-Ban Hikayeleri ve onların halefleri yapabilecekleri konusunda oldukça sınırlıyken, Meta aynı zamanda Orion kod adlı bir çift gerçek artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Şirket, bunları 2024’te çalışanlar için dahili olarak başlatmayı planlıyor, ancak 2027’ye kadar halka sunmayı planlamıyor.

İşi Meta’ya teslim etmelisiniz: Son zamanlarda işten çıkarmalara (ve muhtemelen daha fazlasına) ve VR ve AR çabalarının birçoğunun (çalışanlardan gelen şikayetler dahil) ılık bir şekilde karşılanmasına rağmen, şirket oluşturma çabalarını ikiye katlıyor gibi görünüyor. Sanal evren.

Meta’nın VR ve AR çabaları, bu Haziran’da ilk karma gerçeklik kulaklığını piyasaya sürmeyi planladığı bildirilen Apple ile kesinlikle ilginç bir yarışa yol açacak.

Teknory