LG META teknolojisi çok daha parlak OLED’ler vaat ediyor

Adam Birney / Android Yetkilisi TL;DR LG META, CES 2023’te tanıtılan yeni bir OLED panel teknolojisidir. Donanım/yazılım kombinasyonu, alttaki paneli güncellemeden %60’a kadar daha parlak OLED TV’ler vaat ediyor. Bu teknoloji ilk olarak LG’nin 2023 G3 serisi TV’lerinde kullanıma sunulacak. OLED televizyonunuzu açtığınızda, binlerce sensörden çıkan ışık, birkaç donanım katmanından geçerek yüzünüze doğru patlar. Işık […]

LG META teknolojisi çok daha parlak OLED’ler vaat ediyor

Adam Birney / Android Yetkilisi

TL;DR

  • LG META, CES 2023’te tanıtılan yeni bir OLED panel teknolojisidir.
  • Donanım/yazılım kombinasyonu, alttaki paneli güncellemeden %60’a kadar daha parlak OLED TV’ler vaat ediyor.
  • Bu teknoloji ilk olarak LG’nin 2023 G3 serisi TV’lerinde kullanıma sunulacak.

OLED televizyonunuzu açtığınızda, binlerce sensörden çıkan ışık, birkaç donanım katmanından geçerek yüzünüze doğru patlar. Işık bu donanım katmanlarından geçerken dağılır, yansıtılır ve parlaklığı önemli ölçüde azaltır. Ne yazık ki bu, sensörlerin gerçekte yapabileceğinden daha sönük bir resimle sonuçlanır.

CES 2023’te LG, META (korkunç bir isim olduğunu biliyoruz) adlı yeni teknolojiyi tanıttı. Basit bir ifadeyle LG META, sensörlerden göz kürelerinize çok daha fazla ışık girmesini sağlayarak TV’nizden %60’a kadar daha fazla parlaklık sağlar. Bunu yeni donanım ve yazılımın bir kombinasyonu aracılığıyla yapar.

LG’ye göre, bu teknolojiye sahip bir televizyon makul bir şekilde 2.100 nit parlaklığa ulaşabilir. Karşılaştırma için, Google Pixel 7 Pro’nun reklamı yapılan en yüksek parlaklığı 1.500 nit’tir. Yani bu çok, çok parlak.

Bununla birlikte, LG META’yı bu kadar ilginç kılan şey, bu avantajı görmek için temeldeki panel teknolojisinin değişmesine gerek olmamasıdır. Mevcut OLED TV’nizi alıp OLED panelin üzerindeki donanım katmanlarını değiştirirseniz, daha parlak bir görüntü elde edersiniz. Bu iyidir, çünkü hızlı bir sunuma ve resim kalitesinde kolayca tanımlanabilir kazanımlara olanak sağlamalıdır.

META’yı kendiniz kontrol etmek istiyorsanız, şirketin teknolojiyle geleceğini onayladığı tek model olduğu için 2023 G3 OLED TV satın almanız gerekecek.

LG META teknolojisi çok daha parlak OLED’ler vaat ediyor

Teknory