LittleBigPlanet, Dreams Developer Media Molecule’ün 20 Çalışanını İşten Çıkarmayı Planladığı Bildirildi

Dreams ve LittleBigPlanet’in arkasındaki ekip olan PlayStation birinci taraf stüdyosu Media Molecule’ün yaklaşık 20 çalışanı işten çıkaracağı bildiriliyor. Yeni bir rapora göre bu Sports Illustrated’ın GLHF’siİşten çıkarmaların yaklaştığı haberinin bugün stüdyoda yapılan bir iç toplantı sırasında ortaya çıktığı belirtildi. İşten çıkarmalar ekip personelini %15 ila 20 oranında azaltacak ve personel sayısı da 135’ten 115’e düşecek. […]

LittleBigPlanet, Dreams Developer Media Molecule’ün 20 Çalışanını İşten Çıkarmayı Planladığı Bildirildi

Dreams ve LittleBigPlanet’in arkasındaki ekip olan PlayStation birinci taraf stüdyosu Media Molecule’ün yaklaşık 20 çalışanı işten çıkaracağı bildiriliyor. Yeni bir rapora göre bu Sports Illustrated’ın GLHF’siİşten çıkarmaların yaklaştığı haberinin bugün stüdyoda yapılan bir iç toplantı sırasında ortaya çıktığı belirtildi.

İşten çıkarmalar ekip personelini %15 ila 20 oranında azaltacak ve personel sayısı da 135’ten 115’e düşecek. GLHF. Raporda personel azaltımının ötesinde spesifik bir neden belirtilmiyor ancak oyun Bilgilendirici işten çıkarmaları ve ilgili sayıları, işten çıkarmaların neden olabileceğini ve etkilenen çalışanların kıdem tazminatı alıp almayacaklarını doğrulamak için PlayStation’a ulaştı; Daha fazlasını öğrenirsek veya PlayStation’dan yorum alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.

Media Molecule, PlayStation 2010’da satın alınmadan önce aslında bağımsız bir stüdyoydu. Ekip, LittleBigPlanet, LittleBigPlanet 2, Tearaway ve Dreams’ten sorumludur. Okumak oyun Bilgilendiricisi LittleBigPlanet 2 incelemesini buradan yapın ve ardından Dreams incelememize göz atın.

Media Molecule’de bildirilen bu işten çıkarmalar, 2023’te piyasaya sürülen oyunların arkasındaki stüdyoları etkileyen, ne yazık ki sürekli büyüyen işten çıkarmalar listesine katılıyor; bu, her bakımdan oyun dünyasının sürümler açısından en iyi yıllarından biri. Ocak ayında Microsoft, bu ayın başlarında tamamladığı Activision Blizzard’ı 69 milyar dolarlık satın alma işlemi kapsamında 10.000 çalışanını işten çıkarmıştı.

Ağustos ayında, geçen yılki Callisto Protokolü’nün arkasındaki ekip olan Striking Distance Studios, 30’dan fazla çalışanını işten çıkardı ve aynı ay Mass Effect ve Dragon Age geliştiricisi BioWare, uzun süredir stüdyo emektarları da dahil olmak üzere 50 çalışanını işten çıkardı. Ertesi ay, Eylül ayında, Immortals of Aveum geliştiricisi Ascendant Studios, personelinin yaklaşık %45’ini işten çıkardı.

Sadece bu ay, The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog en az 25 çalışanını işten çıkardı ve Telltale Games de işten çıkarmalar gerçekleştirdi, ancak işten çıkarılan gerçek çalışan sayısı henüz açıklanmadı.

Kalpleri oyun Bilgilendirici personel bu işten çıkarmalardan etkilenen ve halen stüdyoda olan herkesin yanındadır.

[Source: GLHF]

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow