Elon Musk, Substack Spat Ortasında Twitter Dosyaları Yazarıyla DM’leri Tweetledi

8 Nisan’da görünen Substack kısıtlamasıyla ilgili bir tweet’te, Elon Musk diğer şeylerin yanı sıra, “Matt’in bir Substack çalışanı olduğu / olduğu ortaya çıktı” dedi, ancak bu ifadeyle ne ima etmeye çalıştığı belli değil. İki gün hızlı ileri sarın ve aynı zamanda bir Twitter Dosyaları yazarı olan Michael Shellenberger’in altındaki bir sohbet dizisine gönderilen bir tweet’e […]

Elon Musk, Substack Spat Ortasında Twitter Dosyaları Yazarıyla DM’leri Tweetledi

8 Nisan’da görünen Substack kısıtlamasıyla ilgili bir tweet’te, Elon Musk diğer şeylerin yanı sıra, “Matt’in bir Substack çalışanı olduğu / olduğu ortaya çıktı” dedi, ancak bu ifadeyle ne ima etmeye çalıştığı belli değil. İki gün hızlı ileri sarın ve aynı zamanda bir Twitter Dosyaları yazarı olan Michael Shellenberger’in altındaki bir sohbet dizisine gönderilen bir tweet’e yanıt olarak – Musk paylaştı Taibbi ile değiş tokuş ettiği DM’lerin birkaç ekran görüntüsü. Bunlarda Taibbi kendisini bir Substack çalışanı olarak tanımladı ve Musk, kendisinin gerçekten bir çalışan olup olmadığını sordu ve Substack’e sadık olduğunu ve oradaki abonelerinin topluca onun “işvereni” olduğunu söyleyen Taibbi’den açıklama istedi.

Musk, o zamandan beri ekran görüntülerini sildi, ancak ilk etapta bunları halka açık bir şekilde paylaşma kararına yönelik eleştiri eksikliği yok. Bu arada Musk, Pazartesi günü sohbette yayınlanan bir tweet’te, Substack’in “Twitter klonlarını önceden doldurmak için yasa dışı olarak büyük miktarda veri indirdiğini” iddia etti ve bunun üzerindeki geçici kısıtlamaları suçladı. Substack, Twitter’a eylemlerini tersine çevirdiği için alenen teşekkür etti. ayrı tweet yaklaşmakta olan Notes platformunu doğrudan bir Twitter rakibi olarak görmediğini.

Teknory