M3 MacBook Pro ve M2 MacBook Pro karşılaştırması

Yeni M3 MacBook Pro 14’ü mü yoksa M2 MacBook Pro 13’ü mü almalısınız? Apple, 14 inçlik Pro kasanın içine giriş seviyesi bir yonga seti yerleştirdi Şimdiye dek ilk kez. Tipik olarak 14 inç MacBook Pro, üst seviye M serisi “Pro” ve “Max” yonga setleriyle birlikte gelir. Örneğin son nesil 14 inç MacBook Pro, M2 Pro […]

M3 MacBook Pro ve M2 MacBook Pro karşılaştırması

Yeni M3 MacBook Pro 14’ü mü yoksa M2 MacBook Pro 13’ü mü almalısınız?

Apple, 14 inçlik Pro kasanın içine giriş seviyesi bir yonga seti yerleştirdi Şimdiye dek ilk kez. Tipik olarak 14 inç MacBook Pro, üst seviye M serisi “Pro” ve “Max” yonga setleriyle birlikte gelir. Örneğin son nesil 14 inç MacBook Pro, M2 Pro ve M2 Max çeşitleriyle geldi.

Bu yıl, 14 inç MacBook Pro’yu yalnızca M3 Pro ve M3 Max olmak üzere iki farklı versiyonla almakla kalmayıp, aynı zamanda giriş seviyesi M3 yonga setine sahip bir modeli de satın alabilirsiniz. Ancak bu, 13 inç MacBook Pro’nun öldüğü anlamına geliyor. Üretimi durdurulan bu model kullanılmış alabileceğiniz en ucuz Pro olmak için, ama şimdi bu taç yeni 14 inç MacBook Pro’ya gidiyor.

Soru şu: M3 çipli 14 inç MacBook Pro’nun M2 çipli 13 inç MacBook Pro’dan farkı nedir? Hadi bulalım.

M3 MacBook Pro 14 ve M2 MacBook Pro 13 karşılaştırması: Fiyat

M2 çipli 13 inç MacBook Pro, ilk kez 2022’de piyasaya sürüldüğünde 1.299 dolardan başlayan fiyatla satışa sunuldu. Temel düzey yapılandırma 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanıyla birlikte gelir.

M3 MacBook Pro 14
Kredi bilgileri: Apple

M3 14 inç MacBook Pro ise 8 GB RAM ve 512 GB SSD depolama alanıyla birlikte gelen 1.599 $ başlangıç ​​fiyatına sahip.

Evet, 14 inç MacBook Pro daha pahalıdır ancak en azından bu sıçramayla iki kat daha fazla depolama alanı elde edersiniz.

M3 MacBook Pro 14 ve M2 MacBook Pro 13 Karşılaştırması: Tasarım

13 inç MacBook Pro’da bir eskimiş Ve yorgun tasarım. Aslında bu modelin Gerçekten Intel çipli 2016 13 inç MacBook Pro’dan pek de farklı görünmüyor. Birkaç küçük değişiklik yapın veya yapın, şasi yedi yaşındaki selefine benziyor.

M2 Macbook Pro 13

M2 Macbook Pro 13
Kredi bilgileri: Apple

Üstelik bazı Apple hayranlarının hoşlanmadığı bir özellik olan tartışmalı Touch Bar’a da sahip çünkü bu, fiziksel işlev tuşlarının, özellikle de Esc düğmesinin yerini alan bir OLED dokunmatik ekran şeridi. Ve eğer dokunmatik daktilo iseniz, bu sizin için biraz can sıkıcı olabilir. Ancak diğerleri bunu takdir ediyor çünkü bunu emoji girmek, ses ve video arasında geçiş yapmak, tarayıcı sekmeleri arasında geçiş yapmak ve daha fazlası için kullanabiliyorlar.

Ancak ben tipik bir Apple kullanıcısının minimalist olduğunu savunuyorum; ne kadar havalı olurlarsa olsunlar gösterişli özelliklere önem vermezler. Onlar sadece işlevsel, şık, sofistike, hızlı, güçlü ve enerji tasarruflu bir şey istiyorlar. Apple’ın bunu fark ettiğinden şüpheleniyorum, bu yüzden Touch Bar’ı bırakıp yeni giriş seviyesi Pro dizüstü bilgisayarı olarak 14 inç MacBook Pro kasasını tercih ettiler.

Hayır, Touch Bar’ı yok, ancak şu anda sahip olduğum 14 inç MacBook Pro’ya (M2 Pro çipli olan) benziyorsa, tıklaması kolay, son derece dokunsal bir klavyesi ve şık, altı hoparlörü var onu çevreleyen ses sistemi.

Dokunmatik Çubuk

Dokunmatik Çubuk
Kredi bilgileri: Mashable

M3 MacBook Pro 14, M2 MacBook Pro 13’ten biraz daha ağırdır (3,4 pound’a karşı 3,0 pound), ancak aynı inceliği (0,61 inç) paylaşırlar.

M3 MacBook Pro 14 iki renkte gelir: Uzay Grisi ve Gümüş. Yeni Space Black’i istiyorsanız M3 Pro çipli 14 inç MacBook Pro’ya yükseltme yapmanız gerekecek.

M3 MacBook Pro 14 ve M2 MacBook Pro 13 karşılaştırması: Ekran

M3 MacBook Pro 14, 3.024 x 1964 piksel ekrana ve tartışmalı çentiğe sahip 14,2 inç mini LED ekrana sahip. HDR içerik için 1600 nitlik zirveye çıkabiliyor. Başka bir deyişle, doğrudan güneş ışığı altında oturuyorsanız ekranınıza bakmakta sorun yaşamazsınız. olmadan gözlerini kısarak. Ayrıca pürüzsüz, 120Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahiptir.

M3 MacBook Pro 14 kullanan kadın

M3 MacBook Pro 14
Kredi bilgileri: Apple

M2 MacBook Pro 13 ise 13,3 inç ekrana sahip ancak mini LED ekrana sahip değil. Mini LED’i neden seviyorum? Bu, yüksek parlaklığa sahip bir ekran sunarken pil ömrünü korumayı başaran bir ekran teknolojisidir. M3 MacBook Pro 14 ile karşılaştırıldığında M2 MacBook Pro 13, 2.560 x 1600 piksel gibi daha düşük bir çözünürlüğe sahiptir. Üstelik sadece 500 nit parlaklığa sahip.

M2 MacBook Pro 13 ayrıca daha az hareketli 60Hz ekrana ve daha büyük çerçevelere sahip. Ancak artı tarafta çentik yok.

M3 MacBook Pro 14 ve M2 MacBook Pro 13 karşılaştırması: Bağlantı Noktaları

M2 MacBook Pro 13’te yalnızca USB 4’ü destekleyen iki Thunderbolt bağlantı noktası bulunur. Öte yandan M3 MacBook Pro 14, iki Thunderbolt bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve bir SDXC kart yuvasıyla biraz daha cömerttir.

Ayrıca M2 MacBook Pro 13 şunları yapar: Olumsuz MagSafe’iniz var, bu da şarj etmek için bu iki Thunderbolt bağlantı noktasından birini kullanmanız gerekeceği anlamına geliyor. M3 MacBook Pro 14 yapmak Bağlantı noktalarınızı diğer çevre birimleri için serbest bırakırken şarj etmenize olanak tanıyan MagSafe’e sahiptir.

M3 MacBook Pro 14 ve M2 MacBook Pro 13 karşılaştırması: yonga seti

Bu karşılaşmadaki MacBook Pro 14 elbette yeni M3 çipine sahip.

M3 MacBook Pro 14

M3 MacBook Pro 14
Kredi bilgileri: Apple

Apple’a göre yeni M3 ailesi, son nesle (M2) göre yüzde 15 daha hızlı. Cupertino merkezli teknoloji devi, görüntü filtreleri ve efektlerin kullanımı söz konusu olduğunda M3 çipinin yüzde 40 daha hızlı olduğunu da iddia ediyor.

M3 MacBook Pro 14

M3 MacBook Pro 14’te “Mist” oyunu
Kredi bilgileri: Apple

M3 çipinin donanım hızlandırmalı ışın izleme yetenekleri sayesinde M3 MacBook Pro’da oyun oynamak da çok daha akıcı olacak. Bu size daha iyi aydınlatma ve gerçekçi gölgeler ve yansımalar sağlar.

M3 MacBook Pro 14 ve M2 MacBook Pro 13 karşılaştırması: Pil ömrü

Bir dizüstü bilgisayar incelemecisi olarak, M2 MacBook Pro 13’ün pil çalışma süresi, çalışma süresini ilk gördüğümde beni şaşırttı. Tek şarjla 18 saatten fazla dayandı (Wi-Fi’yi 150 nit parlaklık ayarında sürekli çalıştırarak). Bu, Apple’ın 20 saatlik iddiasından çok da uzak değildi.

Apple, M3 MacBook Pro 14’ün daha da uzun sürdüğünü iddia ediyor: tam olarak 22 saat. MacBook Pro 14’ü Mashable’ın laboratuvarına aldığımızda pil ömrünü kendimiz test etmemiz gerekecek, ancak Cupertino merkezli teknoloji devinin doğruyu söylediğini hissediyorum.

Son düşünceler

Daha fazla pil ömrü, daha iyi bir ekran, işlev satırı tuşları, MagSafe şarjı ve daha fazlasını istiyorsanız M3 MacBook Pro 14 burada açık ara kazanandır.

Ancak, eğer 300$ tasarruf etmeye kararlıysanız, kesinlikle M2 MacBook Pro 13’ü almaktan çekinmeyin. Hala mükemmel bir dizüstü bilgisayardır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow