Yapay zeka, insan yardımı olmadan yasal bir sözleşmeyi başarıyla müzakere etti

Çığır açan bir anda yapay zeka, yapay zeka ile başarıyla bir sözleşme imzaladı. Yalnızca canlı bir demo olduğu için hiçbir gerçek risk söz konusu değildi, ancak yapay zeka şirketi parlaklık hukuk endüstrisi için geleceğin nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdi. Salı günü, İngiltere merkezli şirketin geniş dil modeli (LLM), “iki karşıt taraf arasında insan müdahalesi […]

Yapay zeka, insan yardımı olmadan yasal bir sözleşmeyi başarıyla müzakere etti

Çığır açan bir anda yapay zeka, yapay zeka ile başarıyla bir sözleşme imzaladı.

Yalnızca canlı bir demo olduğu için hiçbir gerçek risk söz konusu değildi, ancak yapay zeka şirketi parlaklık hukuk endüstrisi için geleceğin nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdi. Salı günü, İngiltere merkezli şirketin geniş dil modeli (LLM), “iki karşıt taraf arasında insan müdahalesi olmadan” bir sözleşme müzakeresini otomatikleştirdi. Luminance, bunun tamamen yapay zeka destekli ilk sözleşme müzakeresi olduğunu iddia ediyor. Model, hukuki bilgi edinmek için 150 milyon hukuki belge üzerinde eğitildi.

Sektöre özel LLM’ler, ChatGPT gibi genelci modellerin en son gelişmelerinden biridir. Bu özelleştirilmiş yapay zeka modellerinin daha fazlasının ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Pazartesi günü OpenAI, kullanıcının herhangi bir kodlama deneyimi gerektirmeden kendi amaçları için bir model oluşturmasına ve eğitmesine olanak tanıyan özel GPT’leri duyurdu. GPT’ler, ChatGPT kullanıcılarının yanı sıra dahili olarak ChatGPT’nin özel bir sürümünü kullanan ChatGPT Enterprise müşterilerine de pazarlanmaktadır.

Ismarlama bir model kullanmanın faydası yalnızca veri gizliliği değil, aynı zamanda görevleri otomatikleştirmek isteyen şirketler için odaklanmış uzmanlıktır. Bunu yasal sözleşmeler için yapan Luminance, avukatların müzakere şartları için harcadığı saatleri azaltmayı hedefliyor.

Yasal belgelerin incelenmesi avukatlar için zaman alıcı bir süreçtir. Luminance’ın tescilli hukuk odaklı modeli Autopilot gibi LLM’ler, büyük miktardaki bilgiyi saniyeler içinde anlayıp analiz edebiliyor.

Gizlilik anlaşmaları gibi rutin sözleşmelerin incelenmesinin otomatikleştirilmesi, hukuk uzmanlarına tonlarca zaman kazandırabilir. Luminance personel şefi Jaeger Glucina, “Günlük müzakereleri yasal olarak eğitilmiş ve işinizi anlayan bir yapay zekanın ellerine vererek, avukatlara yaratıcılıklarını gereken yere odaklamaları için özgür bırakıyoruz” dedi. duyuru.

Bu, gözetimin sıfır olduğu anlamına gelmez. Buna göre CBNC’den Ryan BrowneCanlı demoyu izleyenler için, maddelerde yapılan değişiklikleri ve önerilen değişiklikleri vurgulayan canlı bir kayıt bulunmaktadır; böylece avukatlar süreci inceleyebilir ve hatalara karşı tekrar kontrol edebilir.

Konular
Yapay zeka

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow