Mac’te daha da iyi olacak 5 çılgın PC konsepti

Macworld köşe yazarı Jason Snell yakın zamanda Apple’ın ürünleri konusunda nasıl daha fazla risk alması gerektiğini yazdı ve ben de tüm kalbimle katılıyorum, özellikle de konu Mac olduğunda. Windows PC üreticileri genellikle kalabalık bir pazarda öne çıkmak için tuhaf özellikler uygular; Apple’ın yapmasına gerek olmayan bir şeydir çünkü Apple, Mac’in zarafetine, güvenilirliğine ve iyi çalışan […]

Mac’te daha da iyi olacak 5 çılgın PC konsepti

Macworld köşe yazarı Jason Snell yakın zamanda Apple’ın ürünleri konusunda nasıl daha fazla risk alması gerektiğini yazdı ve ben de tüm kalbimle katılıyorum, özellikle de konu Mac olduğunda. Windows PC üreticileri genellikle kalabalık bir pazarda öne çıkmak için tuhaf özellikler uygular; Apple’ın yapmasına gerek olmayan bir şeydir çünkü Apple, Mac’in zarafetine, güvenilirliğine ve iyi çalışan bir ekosistemdeki rolüne güvenir.

Ancak benzersiz ve cesur özellikler Mac’e yeni bir soluk getirebilir ve büyümesine yardımcı olabilir. Mevcut PC dizüstü bilgisayarlarında bulunanlardan ve son Tüketici Elektroniği Fuarı’nda gösterilenlerden ipuçları alarak, Apple’ın Mac ürünlerinde yorumlayıp kullanmasını görmek istediğim beş özelliği burada bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları çok çılgın ve çok fazla satılmıyor; tıpkı Apple Vision Pro gibi. Ancak gelecekte vazgeçilmez olacak yeniliklere ve ürünlere yol açabilirler.

Yüz tanıma

Tamam, henüz çok vahşileşmiyoruz. Face ID, bir süredir bunun üzerinde durduğumuz bir özellik. Evet, Touch ID Mac’te iyi çalışıyor ancak Face ID daha güçlü ve daha kullanışlı. PC’lerde, oturum açmak için yüz tanıma, parmak izi veya parola kullanmanıza olanak tanıyan Windows Hello bulunur. Zaten gezegendeki en iyi mobil yüz tanıma biyometrisini yaptığına ve Mac’te zaten bir çentik bulunduğuna göre, Apple neden Face’i kullanamıyor? ID’nin Mac’teki Gerçek Derinlik sensörü? Ve daha önce de önerdiğim gibi, Air için çok pahalıysa Apple bunu profesyonel bir özellik haline getirebilir; ancak Mac’imin kilidini sadece ona bakarak açabileceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Çıkarılabilir ekranlar

Vision Pro’nun en iyi özelliklerinden biri, Mac’i Vision Pro’ya bağlayabileceğiniz ve VisionOS’te dev bir çalışma alanı açabileceğiniz Mac Virtual Display’dir. Bu özellik açıkken Mac’in ekranı kararır. Bu özelliğin uygulanması çok iyi ve hem Mac hem de Vision Pro’ya çok büyük olasılıklar açıyor.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid, klavyeyi harici bir ekrana takarken ekranı tablet olarak kullanmak üzere ayırmanıza olanak tanır..

Lenova

Burada özellikle Vision Pro ile kullanılmak üzere bir Mac yapma fırsatı varmış gibi görünüyor. Yalnızca yerleşik bir klavye ve izleme dörtgeniyle, yani ekranı olmayan bir MacBook ile taşınabilir olabilir. Kulağa tuhaf mı geliyor? Evet. Apple bunlardan çok satacak mı? Muhtemelen değil. Ancak birkaç Vision Pro kulaklığının daha satılmasına yardımcı olabilir.

Apple, onu daha da çok yönlü bir ürün haline getirmek için üzerine bir HDMI bağlantı noktası ve Thunderbolt/USB 4 konektörleri yerleştirerek bir ekran ekleyebilir. Veya, burada kalıpların dışında düşündüğümüz için, Apple bunu çıkarılabilir bir ekranla yapabilir. Vision Pro’yu kullanırken çıkarın ve tipik bir MacBook gibi kullanırken takın. Harici bir ekrana bağlandığında ekranı tablet, klavyeyi ise PC olarak kullanmanıza olanak tanıyan Lenovo ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid’e benzer bir şey düşünüyorum.

Holografik MacBook’lar

Bu, Vision Pro’nun doğal bir uzantısı olan başka bir üründür. Kulaklık, işleri yapmanın yeni yollarını sunarak mekansal ortamlar gerektiren işler yapanlar için bir nimet olacak; Apple’ın ekosistemine özgü bir iş akışı yaratabilir. Peki ya kulaklığınız takılı değilken bu işe ne dersiniz? Holografik ekrana sahip bir Mac mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

Mekansal gösterimler üçüncü şahıslar tarafından yapılıyor. Örneğin Looking Glass, 16 inçlik Spatial OLED ürününü bu yaz piyasaya sürmeyi planlıyor. Ekranı 3.000 ABD Doları olan (yaklaşık bir Vision Pro kadar maliyetli) uzaysal ekrana sahip bir MacBook son derece pahalı olabilir, ancak Apple’ın ürün gamında öne çıkacak ve Apple’a dünya çapında bir yer daha kazandıracak çok harika bir ürün olacaktır. uzaysal hesaplama.

Görünümlü Cam 16 inç Uzaysal OLED

Looking Glass’ın yaz aylarında mekansal bir sergi yayınlama planları var. Uzaysal ekrana sahip bir Mac, Apple Vision Pro için harika bir iltifat olabilir.

Ayna

Kavisli iMac

iMac harika bir bilgisayar, ancak 24 inç boyutuyla birçok kullanıcı için çok küçük. 27 inçlik bir iMac’e çok talep var, ancak Apple’ın daha da büyüyerek 38 inç veya 42 inç kavisli ekrana sahip bir iMac yapması gerekiyor. Kavisli ekranlar oyunculara yönelik pazarlanma eğiliminde olduğundan, üst düzey M serisi Pro çipi ve üst düzey bellek seçeneklerine sahip bir oyun iMac’i görmek isterim.

Apple’ın bunu bir oyun iMac’i olarak pazarlaması gerekmiyor, ancak ihmal ettiği ana alana odaklanmak kesinlikle ilginin artmasına yardımcı olacaktır. Apple, Mac ile oyun yeteneğini öne çıkarmaya çalışıyor ve bunun gibi bir makine kesinlikle yardımcı olacaktır. Bol bol gördük CES’te kavisli monitörlerancak hiçbiri Apple tasarımı hepsi bir arada bilgisayar kadar harika değildi.

Işıklı trackpad kontrolleri

Apple geçen yıl 13 inç MacBook Pro’yu durdurdu, bu da bir zamanlar umut vaat eden Touch Bar’ın artık olmadığı anlamına geliyor. Touch Bar düzgün bir şekilde uygulanmasa da iyi bir fikirdi. Macworld köşe yazarı Jason Snell, programlanabilir tuşlara sahip bir Magic Trackpad görmek istiyor ama neden Acer’ın Swift Go 14 dizüstü bilgisayarından bir ipucu almayasınız? İzleme panelinde yerleşik medya kontrolleri vardır. Apple belki programlanabilir kontrollerle benzer bir şey yapabilir.

Acer Swift Go 14 izleme dörtgeni

Acer’ın Swift Go 14 dizüstü bilgisayarı, video veya müzik oynatırken ışığı yanan yerleşik medya kontrollerine sahip bir izleme dörtgenine sahiptir.

Akçaağaç

Mac’te daha da iyi olacak 5 çılgın PC konsepti

Teknory