Mario + Rabbids Umut Kıvılcımları İncelemesi: Daha Zengin, Daha Büyük, Ama Ayrıca Daha Fazla Ubisoft-y

Mario + Rabbids Sparks of Hope – Perşembe günü Nintendo Switch’te çıkıyor – sizi daha zengin ve daha geniş bir dünyaya sokarak iyi karşılanan bir oyundan beklediğiniz şeyi yapıyor. İlk oyun Mario + Rabbids Kingdom Battle doğrusal bir şekilde ilerlerken, Sparks of Hope yarı açık bir dünya ile daha keşifçi olmaya çalışıyor. Artık üzerinde görevlerin […]

Mario + Rabbids Umut Kıvılcımları İncelemesi: Daha Zengin, Daha Büyük, Ama Ayrıca Daha Fazla Ubisoft-y

Mario + Rabbids Sparks of Hope – Perşembe günü Nintendo Switch’te çıkıyor – sizi daha zengin ve daha geniş bir dünyaya sokarak iyi karşılanan bir oyundan beklediğiniz şeyi yapıyor. İlk oyun Mario + Rabbids Kingdom Battle doğrusal bir şekilde ilerlerken, Sparks of Hope yarı açık bir dünya ile daha keşifçi olmaya çalışıyor. Artık üzerinde görevlerin işaretlendiği bir oyun içi harita var. Neyse ki, Ubisoft’un diğer açık dünya oyunlarından bazıları gibi simgelerle dolu değil. Tahmin edebileceğiniz gibi, biraz seviye atlama var – hiçbir zaman gerçekten yoluma çıkmadı, ancak kat ettiğiniz rotaya bağlı olarak kilometreniz değişebilir. Her yeni Sparks of Hope gezegeni, büyük kötülükle mücadele etmeden önce tamamlamanız gereken bir düzine kadar görev açar. Serbestçe dolaşabilir ve önce ne yapmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Ubisoft Milan ve Ubisoft Paris – Mario + Rabbids Sparks of Hope’un geri dönen geliştirici ekibi – oyunun sıra tabanlı arenasına yaklaşımlarını da yeniden gözden geçirdiler. Kahramanlarınızın ızgara tabanlı bir düzende hareket ettiği Kingdom Battle’ın aksine, Sparks of Hope tamamen serbest biçimlidir. Sıra sizdeyken, seçimlerinizi düşünürken durmadan hareket edebilirsiniz. Takım atlamasını etkinleştirdikten sonra, havaya kaldırılırsınız ve yere düşmeden önce hareket etmekte özgürsünüz. Ek olarak, Bob-omb gibi bazı yeni düşmanlar, siz onlara girdikten sonra alınabilir ve fırlatılabilir. Her iki durumda da (takım atlaması ve hızlı atıp fırlatma) karar vermek için birkaç saniyeniz var. Mario + Rabbids Sparks of Hope hala sıra tabanlı bir taktik oyunudur, ancak artık gerçek zamanlı bir unsur var.

Bunların çoğu hoş geldiniz tanıtımları olsa da, bazı istenmeyen fikirler de var. Mario + Rabbids Sparks of Hope artık üç oyun içi para birimine sahip: yeni eşyalar ve silahlar satın almak için mevcut “Paralar”, güçlendirme karakterlerini yükseltmek için kullanılan “Yıldızlar” Kıvılcımlar ve gezegene özel paralar – beş gezegen var Mario + Rabbids Sparks of Hope’da – tek seferlik kullanılabilir öğelerin kilidini açmak için. Krallık Savaşı’nda sadece Para vardı ikisi birden silahlar ve eşyalar. Hepsini yönetmeye yardımcı olmak için Ubisoft, Sparks of Hope’a bir oyun içi mağaza verdi. Tüccarı, her seviyenin başlangıcından önce ortaya çıkar ve size herkesin sağlığını Jetonla tamamlama seçeneği sunar. Diğer Ubisoft oyunlarında gördüklerimiz göz önüne alındığında, korkarım mikro dönüşümler ve sınırlı süreli kozmetikler çok uzak değil.

PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S/X’te Ekim Ayının En Büyük Oyunları

Kingdom Battle olaylarının ardından, Mario ve çete Mantar Krallığı’nda mutludur. En büyük felaket, Rabbid Mario’nun pantolonunun çalınması gibi görünüyor. Ancak, herhangi bir film veya oyunun devamını izleyen herkesin size söyleyeceği gibi, barış asla uzun süre dayanamaz. Mario + Rabbids Sparks of Hope’daki yeni kötü adam, zihin kontrolünü kullanarak ve her şeyi ele geçiren siyah yapışkan Darkmess’i uygulayarak galaksiyi ele geçiren Cursa adlı yüzen dokunaçlı bir varlıktır. Planlarını ilerletmek için Cursa, oynanabilir kahraman listemize bonuslar ve özel yetenekler veren Rabbids ve Lumas’ın bir kombinasyonu olan Kıvılcımların enerjisini kullanıyor. Sonunda, oynadıkça ve görevleri tamamlarken kilidi açılan toplam 30 Kıvılcım arasından seçim yaparak kahraman başına en fazla iki tane atayabilirsiniz.

Kahramanlardan bahsetmişken, çetenin hepsi başlangıçta mevcuttur: Mario, Luigi, Princess Peach, Rabbid Mario, Rabbid Luigi ve Rabbid Peach. Yeni kahramanlar Edge, Bowser ve Rabbid Rosalina yolculuk boyunca onlara katılıyor. Daha da önemlisi, Kingdom Battle’da olduğu gibi Mario’yu kullanmak zorunda değilsiniz. Sparks of Hope’da Mario’nun yerini farklı bir kahraman alabilir. Ubisoft’un karakter listelerini yeniden kilitlemek için yapmacık bir yöntem seçmemesine sevindim. Bununla birlikte, yetenekleri yeniden kilitlendi. Biraz zaman kazanmak için, bireysel beceri ağaçları, daha iyi fikirleri olduğu için şimdi kıskandığı Beep-O tarafından oluşturulan yeni bir AI olan Jeanie tarafından sağlanan önerilerle otomatik olarak doldurulabilir. Beep-O ve Jeanie’nin her ikisi de tamamen seslendirilmiştir, ilk oyunda durum böyle değildi.

Mario + Rabbids Sparks of Hope, yeni düşmanları ve onları yenmenin yeni yollarını da tanıtıyor. Anında tanınabilir Goomba’lar artık oyunun bir parçası ve hatta birden fazla Goomba’yı geçerek onları tek seferde alt edebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen Bob-ombs ile, onu aydınlatmak için bir tanesinden geçebilir ve ardından diğerlerine fırlatabilirsiniz. Bazen, bir Bob-omb’un diğerlerini havaya uçurması ve bu da daha fazla düşmana zarar vermesiyle, faydalı bir basamaklı efektle sonuçlanırsınız. Tabii ki, emrinizde olan çeşitli silahları da kullanabilirsiniz. Kıvılcımlarla saldırılarınızı hızlandırabilir, hasarı saptırabilir ve emebilir ya da ateş, donma ve sayısız temel efekt ekleyebilirsiniz. Tek seferlik öğeler iyileşmenize, alan hasarı vermenize ve hatta sıkıştığınızda bekleme sürelerini sıfırlamanıza yardımcı olabilir.

The Super Mario Bros. Filminin İlk Fragmanını İzleyin

mario rabbids umut kıvılcımları incelemesi tavşan şeftali bob omb mario tavşanları umut kıvılcımları incelemesi

Rabbid Peach, Mario + Rabbids Sparks of Hope’ta bir Bob-omb atar
Fotoğraf Kredisi: Ubisoft/Nintendo

Soğuma nedir? Kingdom Battle’da olduğu gibi, Mario + Rabbids Sparks of Hope, Kıvılcımların ve özel yeteneklerin OP olmalarını önlemek için birden fazla turlu bir zamanlayıcı koyar. Ve elbette, daha önce olduğu gibi, oyun aynı zamanda tur başına gerçekleştirebileceğiniz hareket sayısını da sınırlandırıyor. Dört seçenekten ikisini seçebilirsiniz: silahlar, Kıvılcımlar, eşyalar ve yetenekler. Karmaşıklıktaki artış, Kingdom Battle stratejilerinizi etkileyerek sizi yeni Mario + Rabbids oyununda başarılı olmanın yeni yollarını bulmaya zorluyor. Bunun üzerine, onlara ateş ettikten sonra hareket eden düşmanlar ve başa çıkmanız için yeni kötüler yaratan rastgele görünen portallar gibi diğer faktörleri de hesaba katmanız gerekir. Sen Yapabilmek yeni düşmanlarla savaşmaktan kaçınmak için bu tür portalları yok edin, ancak bu, yaklaşımınızı göz önünde bulundurmanız için başka bir faktör atar.

Size fazla gelirse, Mario + Rabbids Sparks of Hope, Kingdom Battle’da olduğu gibi daha düşük bir zorluk seçeneği sunuyor. Burada buna “Rahatlamış” denir. Hatta sadece hikaye için dahilseniz, Mario ve çeteyi yenilmez yapmayı bile seçebilirsiniz. (Bu seçenek, Rahat’ı seçseniz bile açılmaz. Seçenekler > Oynanış bölümüne dalmanız gerekir. Orada, en alta gidin ve Güvenlik Açığı’nı açın.) Ancak ilk oyunda yalnızca iki seçenek varken, Sparks of Hope’un üç. Ubisoft, bir meydan okuma isteyen oyuncular için, düşmanların daha sert olduğu ve daha fazla hasar verdiği ve savaştan sonra kahraman sağlığının geri yüklenmediği “Zorunlu”yu ekledi. Varsayılan zorluk ayarına “Ortalama” denir ve Sparks of Hope’u bu şekilde oynadım.

Sıra tabanlı dövüş seviyelerinin dışında, Mario + Rabbids Sparks of Hope, açık dünyada hafif çevresel bulmaca çalışmaları sunuyor. Bir kısmı Krallık Savaşı’ndan aktarılıyor. Bir akışın engellemesini kaldırmak için nesnelerin etrafında hareket edersiniz. Bir bilmeceyi cevaplamak için heykelleri yeniden yönlendiriyorsunuz. Zamana dayalı mücadelelerde jetonların peşinden koşuyorsunuz. Sparks of Hope açık dünyasında, keşfederken karşılaşacağınız köşeler ve çatlaklar var. (Bu sizi fazladan madeni para yardımına götürebilir veya bir savaş başlatan bir düşmanla karşılaşabilirsiniz.) Yeni bir alan dışarıdan barebone gibi görünse de, yalnızca etrafta dolaşmaya başladığınızda – ve işaretlemeye çalıştığınızda. ilk kapıdan girdiğinizden beri orada saatler geçirdiğinizi fark ettiğinizde.

Mario + Rabbids Kingdom Battle Nintendo Switch İnceleme

mario rabbids umut kıvılcımları incelemesi rosalina luigi rabbid şeftali mario rabbids umut kıvılcımları incelemesi

Rabbid Rosalina, Luigi ve Rabbid Peach, Mario + Rabbids Sparks of Hope’ta beş gezegenden birini keşfediyor
Fotoğraf Kredisi: Ubisoft/Nintendo

Ve oyunu satın almaya karar verirsen Altın versiyonu / Season Pass — temel oyuna göre 30$ (yaklaşık 2.500 Rs.) bir prim — ileride daha da fazla içerikle karşılanacaksınız. Ubisoft, Mario + Rabbids Sparks of Hope için üç hikaye tabanlı indirilebilir içerik (DLC) genişletmesi vaat ediyor, bunlardan birinde Rabbids’i yaratan kendi franchise’ına sahip bir Ubisoft karakteri olan Rayman yer alacak. Nintendo Store’a göre, 2023’te iki, 2024’te sonuncusu bekleniyor.

Ancak bunların hiçbirini – Sparks of Hope veya üç genişleme paketinden herhangi birini – arkadaşlarımla ve ailemle oynayamadığım için üzgünüm. Kingdom Battle’ın co-op’u ve PvP çok oyunculu modu birbirini tamamlayıcı ve kendi dezavantajları olsa da, bu Mario + Rabbids Sparks of Hope’da tamamen ortadan kalktı. Oyunun yapımcısı Xavier Manzanares diyor savaşa yapılan eklemelerin neden olduğu dengeleme sorunları nedeniyle, “asla gönderilmeyen bir oyuna” yol açabilecek olan, onu kestiler. Kitaplarımda hala affedilemez bir karar.

Joy-Cons’u geçerek büyük ekranda oynamayı planlayanlar için Mario + Rabbids Sparks of Hope’daki grafik kalitesinin o kadar etkileyici olmadığını bilmelisiniz. 55 inçlik bir TV’deki deneyimim harika bir şey değildi ve oyun, Switch’in kendi ekranında kol mesafesinde oynanacak şekilde tasarlandı. (Nintendo avuçiçi cihazının dahili bileşenleri, neredeyse piyasaya sürülmesinden bu yana grafikleri kısıyor.) Bununla birlikte, 5.1 hoparlör kurulumuna bağlı televizyonumla surround sesi takdir ettim.

Nihayetinde, yeni Mario + Rabbids oyunu, Ubisoft’un açık dünya dönüşü verme girişimleri karışık sonuçlarla sonuçlansa da, beş artı yaşındaki Kingdom Battle’ın sağlam bir devamı. Artan hırsı takdir ediyor muyum? Evet. Tartışmalı eklemelerden rahatsız mıyım ve başka yerlerde gördüğüm Ubisoft-y tuzaklarına karşı temkinli miyim? Buna da evet. Ama bu, içinde yaşadığımız dünya için ödediğimiz bedel. İlk kavramsallaştırıldığında, karakterlerin bir araya gelmesiyle oluşan bariz marka sinerjisine rağmen, Kingdom Battle masum bir küçük deney gibi geldi. Şimdi, sırtlarındaki başarı ile daha fazlası için açlık var ve hem Ubisoft hem de Nintendo gözlerinde dolar görüyor. Mario + Rabbids artık bir franchise’a benziyor – ve gösteriyor.

Artıları:

 • Daha zengin, daha geniş dünya
 • Alması kolay, ustalaşması zor
 • Serbest biçimli arena düzeni
 • Üç zorluk seçeneği
 • Başlangıçtan itibaren altı kahraman seçeneği
 • Mario kadrodan çıkarılabilir

Eksileri:

 • Oyun içi mağaza konsepti
 • Bir kerelik kullanılabilir öğeler
 • Gerçek zamanlı ve sıra tabanlı oyun karışımı
 • Üç oyun içi para birimi
 • İşbirliği veya PvP çok oyunculu yok

Derecelendirme (10 üzerinden): 8

Mario + Rabbids Sparks of Hope, 20 Ekim Perşembe günü Nintendo Switch’te yayınlandı. İndirme sonrası 5,8 GB depolama alanı kaplar.

Resmi olarak Rs’de fiyatlandırıldı. Hindistan’da 3999 Oyunlar Mağaza, Oyun Ganimetlerive Mcube Oyunları, Rs için Mario + Rabbids Sparks of Hope alabilirsiniz. 3.599 e2z Mağazası.

Mario + Rabbids Sparks of Hope, çevrimiçi olarak 59,99 $ (yaklaşık 4,930 Rs.) tutarındadır. Nintendo Mağazası.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory