Mark Zuckerberg, Apple’ın Vision Pro Hakkındaki Görüşünü Söyledi ve Bu Pek Gurur Verici Değil

Mark Zuckerberg, Quest’in içeriğinin çoğunun hareket gerektirdiğini ve sosyal bir ortama sahip olduğunu söylerken haklı. Ayrıca, Vision Pro ile Quest 2 arasındaki şaşırtıcı fiyat farkı ve Quest 2’nin fiyatının, aksi takdirde platform dışında fiyatlandırılacak olan milyonlarca insanın VR’yi denemesine nasıl izin verdiği konusunda geçerli bir görüşü var. Ancak odada Meta Quest Pro şeklinde üst düzey […]

Mark Zuckerberg, Apple’ın Vision Pro Hakkındaki Görüşünü Söyledi ve Bu Pek Gurur Verici Değil

Mark Zuckerberg, Quest’in içeriğinin çoğunun hareket gerektirdiğini ve sosyal bir ortama sahip olduğunu söylerken haklı. Ayrıca, Vision Pro ile Quest 2 arasındaki şaşırtıcı fiyat farkı ve Quest 2’nin fiyatının, aksi takdirde platform dışında fiyatlandırılacak olan milyonlarca insanın VR’yi denemesine nasıl izin verdiği konusunda geçerli bir görüşü var. Ancak odada Meta Quest Pro şeklinde üst düzey bir fil var.

Quest Pro, Vision Pro gibi, sosyal etkileşim ve oyun merkezli bir şey yerine üst düzey “iş odaklı” bir kulaklık olarak faturalandırıldı. Aynı zamanda inanılmaz derecede yüksek bir lansman fiyatına sahipti. 1.499 $, Apple’ın Vision Pro’sundan önemli ölçüde daha ucuz olsa da, Meta’nın ana tekliflerinden çok daha yüksek. Fiyat etiketini haklı çıkarmak için kulaklık, renk geçişi de dahil olmak üzere birçok ileri teknoloji ve üst düzey özellik içeriyordu.

Vision Pro’nun, Zuckerberg’in Quest Pro’nun olmasını istediği her şey olabileceğini söylemek doğru olur. Vision Pro’nun sosyal yönü açısından, kulaklığın FaceTime gibi şeyler için kullanacağı ayrıntılı avatarlar, Meta’nın birkaç yıl önce alay ettiği ancak henüz üretmediği bir şeye benziyor. Ayrıca, özellikle Apple’ın diğer cihazlarında zindeliğe odaklanması göz önüne alındığında, bir avuç lansman fragmanındaki aktivite seviyeleri gibi şeylere varsayımlar dayandırmak biraz haksızlık olur.

Teknory