Pixel 8’in ekranı beklenenden daha küçük olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Temel model Pixel 8’deki ekran, daha önce önerilen söylentilerden bile daha küçük olabilir. Yeni bir söylenti, Pixel 8’in ekranının 6.16 inç olabileceğini iddia ediyor. Pixel 8 Pro’nun Pixel 7 Pro ile aynı boyutta kalması bekleniyor. Küçük telefonlar, bu günlerde amiral gemisi telefon pazarında biraz nadir bir cins. Tam olarak […]

Pixel 8’in ekranı beklenenden daha küçük olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Temel model Pixel 8’deki ekran, daha önce önerilen söylentilerden bile daha küçük olabilir.
  • Yeni bir söylenti, Pixel 8’in ekranının 6.16 inç olabileceğini iddia ediyor.
  • Pixel 8 Pro’nun Pixel 7 Pro ile aynı boyutta kalması bekleniyor.

Küçük telefonlar, bu günlerde amiral gemisi telefon pazarında biraz nadir bir cins. Tam olarak kompakt bir telefon olmasa da – Zenfone 9 gibi – Google’ın Pixel 5’i cepte taşınabilen altı inçti. Daha küçük cep telefonlarına yönelenlere hitap edecek kadar küçük. Artık Google, standart Pixel 8 ile bu rotayı tekrar izleyebilecek gibi görünüyor.

Fark etmediyseniz, Pixel serisinde boyut açısından biraz trend oldu. Cihazın hemen hemen her yinelemesinde bir öncekinden biraz daha büyük bir ekran bulunur. Ancak, temel model Pixel 7 ile bu durum değişti ve Pixel 6’nın 6,4 inç’ten 6,32 inç’e küçüldü. Ve söylentiler, Google’ın Pixel 8 için ekranı 6,2 inç’e kadar daha da küçülteceğini ileri sürdü.

Ancak ekran analisti Ross Young’dan gelen yeni bir söylenti, ekranın beklenenden daha da küçük olacağını iddia ediyor. Young’a göre temel model Pixel 8’deki ekran aslında 6.16 inç olabilir. Bu, her ikisi de 6.1 inç olan standart Galaxy S23 ve iPhone 14 Pro ile uyumlu hale getirir.

DSCC’nin yeni aylık OLED akıllı telefon hizmetinden:
– Google Pixel 8 – 6.16″, Pixel 7’de 6.32″’den düştü
– Google Pixel 8 Pro – 6.7″, Pixel 7 Pro ile aynı
Her ikisi de Mayıs ayında panel üretimine başlar.

Temel model küçülüyor olsa da, Pro sürüm için durum böyle olmayacak. Görünüşe göre Young, Pro’nun ekran boyutunun Pixel 7 Pro ile aynı boyutta olan 6,7 inç olacağını tahmin ediyor.

Pixel 8’in ekranı beklenenden daha küçük olabilir

Teknory