Marvel’in Sevgili Düzenbaz Tanrısı, Nişanlısına Bir Süper Kötü Olarak ‘Harikalara’ Katılması İçin Sağlam Bir Öğüt Verdi

Marvel’in üç baş belası kadın süper kahramanla büyük bütçeli uzun metrajlı filmi kulağa rüya projesi gibi geliyor ve Marvel, kadroyu tamamlamak için sevgili düzenbaz tanrısının nişanlısını filmin kadın süper kötü adamı olarak bağladı. Zawe Ashton — Loki aktörüyle nişanlı olan Tom Hiddleston — içinde görülecek Harikalar hain Kree devrimcisi Dar-Benn olarak. İçinde ile son röportaj […]

Marvel’in Sevgili Düzenbaz Tanrısı, Nişanlısına Bir Süper Kötü Olarak ‘Harikalara’ Katılması İçin Sağlam Bir Öğüt Verdi

Marvel’in üç baş belası kadın süper kahramanla büyük bütçeli uzun metrajlı filmi kulağa rüya projesi gibi geliyor ve Marvel, kadroyu tamamlamak için sevgili düzenbaz tanrısının nişanlısını filmin kadın süper kötü adamı olarak bağladı. Zawe Ashton — Loki aktörüyle nişanlı olan Tom Hiddleston — içinde görülecek Harikalar hain Kree devrimcisi Dar-Benn olarak.

İçinde ile son röportaj EW, Ashton rolü “beklenmedik bir telefon görüşmesi” yoluyla almaktan bahsetti ve mümkün olan en büyük izlenimi bırakmak için “kendini hızla dublör eğitimine ve çizgi roman araştırmasına verdi.” Ancak Ashton, ortağından Dar-Benn olarak hazırlanmak için bazı uzman rehberliği de aldı. Nişanlısı ve dört yıllık ortağı – Tom Hiddleston – MCU’nun kötü adamdan kahramana dönüşen haylaz Loki’yi canlandırmada 22 yıllık deneyime sahiptir. Sevgili aktör, Ashton’a bazı değerli bilgiler verdi.

Oyuncu seçiminin ardından sohbetlerine ışık tutan Ashton, sohbetlerinden “ana çıkarım” ın “Marvel’e ne koyarsanız geri alırsınız” olduğunu açıkladı. Hiddleston’ın kendisine verdiği bilgeliği de paylaştı:

“Bu işe açık bir yürekle ve harika bir iş ahlakıyla girerseniz ve sadece hayranlar için harika bir deneyim sağlamak istiyorsanız, o setlerde harika bir deneyim yaşayacaksınız.”

Hiddleston’ın Marvel setlerindeki ilk elden deneyiminden Ashton’a verdiği bir başka bilge danışman, “Tuvalete kostümünle gitmek için yeterince fermuarın olduğundan emin ol” idi. Harikalar günlerce Kree kostümü içinde.

Fotoğraf: Karwai Tang/WireImage

Ashton’ın karakteri Dar-Benn aslında bir erkek olarak yazılmıştı ve çizgi romanlarda yalnızca küçük bir rolü vardı. Fakat, Harikalar karakteri genişletilmiş bir şekilde ele alacak ve Brie Larson’dan Captain Marvel, Teyonah Parris’den Monica Rambeau ve Iman Vellani’den Ms.

Ashton, yönetmen Nia DaCosta’nın erken bir sohbette “fiziksel görünüm yerine çevikliğe ve güce öncelik vermeye teşvik ettiği” yoğun dövüş sahnelerini canlandırırken görülecek. Ayrıca role hazırlanırken ikili arasında geçen komik bir alışverişten de bahsetti:

“Çalışmayı ve fiziksel olarak güçlenmeyi ne kadar sevdiğimi söylüyordum ve o, ‘Ne yaparsan yap, lütfen ilk gün buraya kalem gibi gelme’ dedi.”

Tom Hiddleston, Ashton’ın mükemmel bir Dar-Benn olmasına yardım etmede sürekli bir destek olmuştur, çünkü “bir filmin provasına yardım ettiği özellikle eğlenceli bir günü” hatırlamaktadır. Harikalar sahne” ve köpeklerinin kafası karışmış halde “iki korkunç Marvel kötü adamının neden onun üzerinde yüksek sesle sıralar koştuğunu merak ederek” durdu.

Ancak Ashton, şakaların yanı sıra, bu “tamamen kadınlardan oluşan bilimkurgu fantezisinin” bir parçası olduğu için minnettarlığını ifade etmeyi de ihmal etmedi. Aktris, “Aslında buna dahil olduğum için çok duygulandım” dedi. Harikalar 10 Kasım 2023’te sinemalarda gösterime girecek olan MCU’daki ilk çıkışını kutlayacak.

Teknory