MCU’da Bir sürü İyi Baba Var Ama Annemizin Aşkı Nerede?

Marvel Studios aracılığıyla görüntüler bu MCU kozmosun dört bir yanından bir numaralı önceliği çocukları olan – ve her zaman olacak – dindar ebeveynler, veliler ve bakıcılarla olgunlaşmıştır. Bazılarının biz onları tanıdığımızdan beri çocukları var, diğerleri ise ebeveynlikteki temellerini yeni buluyor. Bununla birlikte, çoğu zaman çocukları, bu evreni ve diğer her şeyi yaklaşan tehditlerden koruyan ve […]

MCU’da Bir sürü İyi Baba Var Ama Annemizin Aşkı Nerede?

Marvel Studios aracılığıyla görüntüler

bu MCU kozmosun dört bir yanından bir numaralı önceliği çocukları olan – ve her zaman olacak – dindar ebeveynler, veliler ve bakıcılarla olgunlaşmıştır. Bazılarının biz onları tanıdığımızdan beri çocukları var, diğerleri ise ebeveynlikteki temellerini yeni buluyor. Bununla birlikte, çoğu zaman çocukları, bu evreni ve diğer her şeyi yaklaşan tehditlerden koruyan ve ebeveynlerinin izinden giden süper kahramanlardır – veya olacaklar. MCU’nun başarılı babalardan oluşan kapsamlı koleksiyonu konusunda bilgiliyiz, ancak Earth-616 ve ötesinin ilham verici annelerine biraz sevgi yaymanın zamanı geldi.

Tony Stark, Scott Lang, Clint Barton ve MCU’nun diğer hayranlık uyandıran babalarının büyüklüğünü her zaman takdir ediyoruz (ve hatta bizi evlat edinmelerini diliyoruz), ancak dedikleri gibi: “Her harika adamın arkasında, daha da büyük bir kadın var.” Ve tam da bunu kutlamak için buradayız; bez değiştiriciler, uykusuzlar, yaşayan stres topları ve her babanın en büyük varlığı ve suç ortağı: anneler.

Biber Saksıları

İşte annelik söz konusu olduğunda çaylaklara en iyi örneğimiz. O zamanki patronuyla gerçek anlamda on yıl boyunca bariz bir şekilde flört ettikten sonra, Pepper Potts sonunda gardını indirdi ve tüm New York City’deki en zengin, en çekici adamla çıkmaya başlamasına izin verdi. sonu arasında Demir Adam 2 ve ilk İntikamcılar 2012’de Tony ve Pepper’ın resmi olarak çıktıkları, yaşlı evli bir çift gibi durmaksızın ileri geri çekiştikleri ima edildi – sonunda onlar da böyle oldu.

Tony ve Pepper olaylarından sonra nişanlandıkları ortaya çıkar. Örümcek Adam: Eve Dönüşsonra sonunda evlendi Yenilmezler: Oyunsonu ve birlikte bir çocukları oldu: Morgan Stark. Tony ve Pepper’ın geleceğine bir göz atıyoruz, ancak Tony – sahip olduğu her şeyi kaybetmek istemiyor – Thanos’la savaşmak ve onu yok etmek için Sonsuzluk Taşlarını almak için zamanda geriye gidiyor. Ne yazık ki, ikinci kırılma sırasında Tony damarlarında dolaşan enerjiyi kontrol edemedi ve bu onu öldürdü. Pepper’ı son gördüğümüzden beri Morgan’ı tek başına büyütüyordu. Dışarıdaki herhangi bir bekar annenin onaylayabileceği gibi, her şeyi kendi başınıza yapmak kolay değildir, ancak öngörülemeyen koşullar nedeniyle Pepper’ın başka seçeneği yoktur – ve o harika bir iş çıkarıyor.

Wanda Maximoff

Belki de tüm MCU annelerinin en ünlüsü, Wanda Maximoff – olaylarda WandaVision – kocası Vision ve iki oğlu Billy ve Tommy ile birlikte günlerini mutluluk içinde yaşamasına izin veren bir büyü kullanarak Westview adında pastoral, hayali bir kasaba tasarladı. Kötüler için rahat yok, bu yüzden Wanda’nın bütün bir kasabayı köleleştirme konusundaki bencil kararı, eşit derecede güçlü bir cadı olan Agatha Harkness, Agnes kılığına girip Wanda’nın rüya dünyasını içeriden yıkmak için Westview’e sızdığında onu rahatsız etmek için geri gelir.

Çizgi roman okuyucuları tarafından Wiccan ve Speed ​​olarak bilinen Billy ve Tommy, eski Maximoff ikizleri Wanda ve Pietro’yu anımsatan büyü ve süper hıza sahiptir. Pepper’ın aksine, Wanda erkek çocukları yetiştirmede yalnız değil çünkü Vision, ailenin koruyucusu olarak ağırlığını her zaman çekmeye hazır. yürek burkan finalinde WandaVision, Wanda kendi vicdanını temizlemek için eserini yok etmek zorunda kalır. İkizleri yatağa yatırır, anneleri olarak onu seçtikleri için onlara teşekkür eder, ardından Westview’i ve Billy, Tommy ve Vision da dahil olmak üzere içindeki herkesi silmeye devam eder. Zaman zaman ahlaki açıdan çelişkili olabilir ve doğru nedenlerle yanlış şeyler yapabilir (size bakıyoruz, Çılgınlığın Çoklu Evreni Wanda), ama iyi niyetli ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve bir annenin yapabileceği tek şey bu.

Maria Rambeau

Eski Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri pilotu Maria Rambeau ve SWORD’un kurucusu Maria, daha sonra Kaptan Marvel olarak tanınacak olan pilot arkadaşı Carol Danvers ile arkadaş oldu. İkili kısa bir süreliğine yollarını ayırsa da Kree-Skull savaşı sırasında yeniden bir araya geldiler, böylece Maria, Carol’ın geçmiş yaşamını hatırlamasına yardımcı olabilirdi. Rambeau’nun sonunda Monica adını verdiği bir çocuğu oldu, ancak Monica’yı tek başına büyütmek zorunda kaldığı için, Carol’ı vaftiz annesi olarak atadı.

rezil snap sırasında Sonsuzluk Savaşı, kızı Monica, nüfusun yarısı ile birlikte kayboldu. Monica, Tony Stark’ın kendini feda etmesiyle diriltildiğinde oyunsonu, annesinin ölümünü öğrenecekti. Yine de o kadar da kötü değil, çünkü Monica Rambeau, Maria’nın mirasını annesinin en iyi arkadaşı Carol ile birlikte savaşarak sürdürüyor. Harikalar. Westview’in Agatha’ya karşı savaşında Wanda Maximoff ve ikizlere yardım eden de Monica’ydı. Aslında, Billy ve Tommy’nin hayatlarını askeri güçlerden kurtardı, yani bu annelik içgüdülerinin devreye girmesine bir örnek.

Frigga Odinson

MCU’da tanıştığımız ilk anneyi nasıl dışarıda bırakabiliriz? Frigga Odinson ile ilk kez Thorancak Kara Elflerin baskınına kurban gitti ve Algrim tarafından Jane Foster’ın önünde öldürüldü. Thor: Karanlık Dünya. Gök Gürültüsü Tanrısı, Frigga’nın yasını asla yeterince tutmayı başaramadı; Yenilmezler: Oyunsonu, hala onun kaybının sersemletiyordu. Frigga, Thor’un babası ve Asgard kralı Odin’in bilge, yardımsever ve becerikli bir kraliçesiydi. Yaramazlık Tanrısı Loki, bir Buz Devi ve bir Laufeyson olarak doğmuş olsa da, Loki’nin yetiştirilmesinde Thor’unki kadar iyi bir eli olduğu için Frigga’yı yine de Loki’nin annesi olarak sayacağız.

Frigga’nın ölümü sadece Thor için değil, tüm MCU hayran kitlesi için bir kayıptı. O zamandan beri çok özlendi, ancak kısa kamera hücresi oyunsonu bize onun gerçekte ne kadar zeki ve derin olduğunu hatırlattı. Thor, yanlış yolda olduğundan korktuğunda, ölümde bile onu doğru yola yönlendirmek için her zaman yanındadır.

Janet Van Dyne

Michelle Pfeiffer, gerçek hayatta harika bir anne, bu yüzden onun kadar başarılı bir kurgusal anne olacağından kim şüphe duyabilir? Hank Pym’in karısı ve Hope van Dyne’ın annesi Janet, SHIELD altında Wasp kod adını kullanarak çalıştı ve onu Hope’tan önceki orijinal Wasp yaptı. Bir Sovyet ICBM’sini etkisiz hale getirmek için kendini feda etti ve böylece Kuantum Diyarında kayboldu. İçinde Karınca Adam ve Yaban Arısı, Janet nihayet Kuantum Aleminin sınırlarından kurtulur ve kızıyla yeniden bir araya gelir. Diğer bazı MCU annelerine kıyasla Janet’i çok fazla göremiyoruz, ancak kendi başına bir süper dahi olmasının yanı sıra, şüphesiz Hope ve ardından Hope’un çocuğu aracılığıyla yaşayacak olan Wasp mirasını da başlattı. (eğer varsa), vb.

Janet’in Fatih Kang’la olan geçmişi şu bölümlerde daha fazla inceleniyor: Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania, burada Janet’in hayatının Kuantum Aleminde nasıl olduğunu ve Kang tarafından Zaman Sandalyesini tamir etmesi için kandırıldıktan sonra Özgürlük Savaşçıları ile nasıl karşılaştığını görüyoruz. Nihayetinde Kang’ın fethine bir son vermede paha biçilmez bir rol oynuyor ve ‘o’ her ne ise, hâlâ ona sahip olduğunu süresiz olarak kanıtlıyor.

Kraliçe Ramonda

Tüm olayları göz ardı ederek Wakanda sonsuza kadar (şaka yapıyorum… ama biz yapabilir miyiz?), Kraliçe Ramonda, Wakanda’yı, ölmeden önce Kral T’Chaka’nın yanında demir bir yumruk ve kadife bir eldivenle yönetiyordu. Her zaman yanında olduğu T’Challa ve Shuri’nin annesidir. Ancak T’Challa, Erik Killmonger tarafından savaşta mağlup edildiğinde, Ramond Wakanda’dan sürüldü ve konseydeki iktidar konumundan vazgeçmek zorunda kaldı. Thanos’un patlaması sırasında hem T’Challa hem de Shuri “öldürüldükten” sonra, Ramonda, T’Challa’nın beklenmedik bir hastalıktan öldükten sonra beklenenden daha uzun süre elinde tuttuğu bir otorite olan kraliçe oldu. Wakanda sonsuza kadar.

Artık onsuz yaşamak zorunda kalacağı oğluna her zaman rehberlik etmiş olan Ramonda’nın kalbi kırılmıştı ve tüm inancını, Ramonda’nın ölümü üzerine Wakandan tahtının yaşayan son varisi olacak olan Shuri’ye bağlamıştı – ki bu ne yazık ki meyvesini verdi. Ramonda, Namor’un saldırısı sırasında öldürüldü ve daha sonra – kardeşinin mirasını onurlandıran bir sonraki Kara Panter olan – Atasal Düzlemde Shuri’ye göründükten sonra.

mayıs teyze

o değil teknik olarak bir anne, ama sanki öyleymiş gibi kesinlikle Peter Parker’ı utandırıyor. Parker hem anne babasını hem de amcası Ben’i kaybettikten sonra, onu tek başına büyütmek May Teyze’ye düştü, bu işi memnuniyetle üstlendi.

Peter, gizli kimliğini gizli tutmak için elinden gelenin en iyisini yapsa da, May sonunda yeğeninin Örümcek Adam olduğunu keşfetti, ancak gerçeği kabul etmeye başladı. Mayıs, Peter ile birlikte Thanos’un ani ölümü sırasında öldürüldü, ancak her ikisi de İntikamcılar’ın Endgame sırasındaki eylemleri nedeniyle yeniden dirildi. May, tehlikeli olduğunu düşünmesine rağmen Peter’ın maskaralıklarını desteklemeye devam ediyor ve Happy Hogan ile kısa bir süre ilişki kurduğunda, Happy, Ben Parker’ın bazen zorba bir yerine geçiyor.

Ying Li

Ying Li, Xu Wenwu’nun karısı ve Xu Shang-Chi ile Xu Xialing’in annesi Ta Lo’nun koruyucusuydu. Li, yetenekli bir savaşçı olmak için özel bir eğitim aldı ve Xu Wenwu ile kısa bir münakaşadan sonra, tatlı bir düşman-sevgili döngüsünde ona yavaş yavaş aşık oldu. Li sonunda Ta Lo’dan ayrıldı ve Wenwu ile bir aile kurdu, iki çocuk doğurdu ve hem halkını hem de Büyük Koruyucu tarafından kendisine bahşedilen güçleri terk etme kararına asla bakmadı.

Ying Li, çocuklarını korurken Demir Çete’ye hayatını kaybetti, bu da Wenwu’nun Shang-Chi’yi emirlerini yerine getirmesi ve Demir Çetesi liderinden intikamını alması için eğitmesine yol açtı – ki o da yaptı. Ancak Shang-Chi daha sonra intikam takıntısı haline gelen babasından uzaklaştı. Ying Li’nin ruhu Ta Lo halkı aracılığıyla yaşamaya devam etti ve kız kardeşi Ying Nan ve çocukları hayatta kaldı. Ying Li olmasaydı, Shang-Chi’nin tıpkı babası gibi olabileceğini söylemek güvenlidir.

Teknory