Nosferatu Yeniden Yapım Yönetmeni Willem Dafoe Vampir Avcısı Sahnesinin Çılgın Detaylarını Ortaya Çıkardı

Özet Yönetmen Robert Eggers, Willem Dafoe’nun karakterinin önümüzdeki dönemde gerçek alevler ve 2000 canlı fareyle dikkat çekici bir sahneye sahip olacağını paylaşıyor Nosferatu yeniden yap. Sahnede farelerin kullanılması, vampir Kont Orlok’un orijinal filme sadık kalarak onları bir kez daha veba yaymak ve korkunç etkisini genişletmek için kullanacağını gösteriyor. Eggers’ın Murnau’nun öyküsünü yeniden yaratmaya olan bağlılığı, […]

Nosferatu Yeniden Yapım Yönetmeni Willem Dafoe Vampir Avcısı Sahnesinin Çılgın Detaylarını Ortaya Çıkardı

Özet

  • Yönetmen Robert Eggers, Willem Dafoe’nun karakterinin önümüzdeki dönemde gerçek alevler ve 2000 canlı fareyle dikkat çekici bir sahneye sahip olacağını paylaşıyor Nosferatu yeniden yap.
  • Sahnede farelerin kullanılması, vampir Kont Orlok’un orijinal filme sadık kalarak onları bir kez daha veba yaymak ve korkunç etkisini genişletmek için kullanacağını gösteriyor.
  • Eggers’ın Murnau’nun öyküsünü yeniden yaratmaya olan bağlılığı, modern ve eski moda film yapım tekniklerini klasik vampir masalına benzersiz bir yaklaşımla birleştirmesiyle açıkça görülüyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Nosferatu Yönetmen Robert Eggers, Willem Dafoe’nun vampir avı Profesörü Albin Eberhart Von Franz’ı konu alan yeni korku filminde, karmaşık ama hayata geçirilmesi eğlenceli bir sahne olan önemli bir anı vurguluyor. 2024 yapımı vampir korku filmi, FW Murnau’nun 1922 tarihli Alman Ekspresyonist korku filminin yeniden yapımıdır. Nosferatu: Bir Korku SenfonisiBram Stoker’ın izinsiz yeniden anlatımı Drakula. Dafoe, korkunç Kont Orlok rolünü üstlenecek olan Nicholas Hoult, Lily-Rose Depp, Aaron Taylor Johnson ve Bill Skarsgard’la birlikte rol alıyor.

Uzun zamandır beklenen ile Nosferatu Yeniden yapım 2024’te yayınlanacak, Eggers açıldı Haftalık eğlence 21. yüzyılda ikonik bir vampir hikayesinin yeniden anlatılması ve yapım sırasında karşılaştığı zorluklar hakkında. Dikkatleri Dafoe’dan Von Franz’a çeviren Eggers, Dafoe’nun gerçek alevler ve 2000 canlı fareden oluşan bir grup içeren dikkat çekici bir sahneye sahip olacağını ve bunun beyazperdeye taşınması zor ama ödüllendirici bir an olduğunu söyledi. Aşağıdan Egger’in tüm teaserına göz atın:

“Bu sahnede gerçek alevlerin yanı sıra 2.000 gerçek fare vardı; bu hem zorlayıcı hem de eğlenceliydi.”


Dafoe’nun Ateşli Sıçanla Karşılaşması Nosferatu Unsurunun Geri Döndüğünü Doğrulayabilir

Nosferatu'daki bir gemide Orlock'u sayın

Murnau’nun orijinal uzun metrajlı filmindeki Bulwer (John Gottowt) karakterine dayanan Profesör Albin Eberhart Von Franz, Egger’in öyküsünde önemli bir rol oynayacak. Nosferatu yeniden hayal etmek. Orijinal romandaki Abraham Van Helsing’e dayanan Bulwer, baş kahramanlar Thomas Hutter (Gustav Vow Wangenheim) ve Ellen’ın (Greta Schroder) eski bir arkadaşıydı ve Orlok’a karşı tavır almaya çalışan kişilerden biriydi (Canlandıran: Max Shreck) 1922 filminde), getirdiği fare ve hastalık salgınlarını ve Ellen’a ziyafet çekme arzularını anlatıyor. Hal böyle olunca Von Franz’ın yeniden yapımda da benzer bir rolü üstleneceği varsayılabilir.

İlgili
Nosferatu 100 Yıl Sonra: Zaman İçinde İyileşmeye Devam Eden 10 Şey

Nosferatu, yüz yıllık olmasına rağmen şimdiye kadar yapılmış en iyi vampir filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. İşte filmin bu kadar zamansız olmasının nedeni budur.

Murnau’nun etkileyici uzun metrajlı filminin uzun zamandır beklenen yeniden yapımına ilişkin ayrıntılar az olsa da, Eggers’ın Von Franz’ın farelerle karşılaşmasıyla ilgili esprisi, orijinalin hangi unsurlarının olduğu konusunda ipucu veriyor Nosferatu yeniden yapımda kalacak. Profesörün fare ordularıyla yüzleşmek zorunda kalmasıyla birlikte, vampirin bir kez daha yaratıkları dolaştığı yerde salgın hastalıklar yaymak için kullanması ve korkunç etkisini filmin ortamı üzerinde daha büyük bir etki yaratacak şekilde genişletmesi muhtemeldir. Orlok’un fareleri kullanması yalnızca orijinal filme sadık kalmakla kalmıyor, aynı zamanda yaratabileceği daha geniş çaplı korkuya daha fazla ilgi göstererek canavarın diğer yeniden anlatımlardan ayrılmasını sağlayan bir unsur.

Robert Eggers orijinaline ne kadar hayran olduğunu vurgularken NosferatuYönetmenin Murnau’nun hikayesini yeniden yaratma konusundaki kararlılığını duymak şaşırtıcı değil. Sırasında Tanıtım materyalinde Orlok’un Rose’un Ellen’ına takıntılı olduğu belirtilse de yönetmenin yine de Kont’un getirdiği korkuyu öne çıkarmak istediği açık. Sahnenin kendisi Murnau’nun vampir hikayesinin orijinal hikayesine uysa da, Eggers’in alay konusu, modern ve eski moda film yapımcılığının benzersiz bir karışımının onun sahnesine getirildiğini gösteriyor. Nosferatu yeniden yap.

Kaynak: EW

Nosferatu 2024 Posteri
Nosferatu (2024)

Nosferatu, yönetmen FW Murnau’nun 1922 yapımı aynı adlı sessiz filminin yeniden yapımıdır. Robert Eggers, yazar ve yönetmen olarak yeniden başlatma için hikayenin kendi versiyonunu hazırlıyor ve Bill Skarsgård, Kont Orlok’un yerine geçiyor. Nosferatu, kendisine aşık olan bir vampirin kurbanı olan genç bir kadının hikâyesini anlatıyor.

Teknory