Meta, sorumlu AI ekibini kapatıyor

Raporlara göre teknoloji devi Meta, Sorumlu Yapay Zeka ekibini dağıtıyor ve onları üretken Yapay Zeka çalışmalarına kaydırıyor. Dahili bir not tarafından edinilmiş Bilgi Cumartesi gecesi geç saatlerde bu planları açıkladı. AYRICA BAKINIZ: Yeni dava, Mark Zuckerberg’in Meta platformlarında gençlerin ruh sağlığına yönelik girişimleri veto ettiğini iddia ediyor Raporda atıfta bulunulan dahili belge, Sorumlu Yapay Zeka […]

Meta, sorumlu AI ekibini kapatıyor

Raporlara göre teknoloji devi Meta, Sorumlu Yapay Zeka ekibini dağıtıyor ve onları üretken Yapay Zeka çalışmalarına kaydırıyor. Dahili bir not tarafından edinilmiş Bilgi Cumartesi gecesi geç saatlerde bu planları açıkladı.

AYRICA BAKINIZ:

Yeni dava, Mark Zuckerberg’in Meta platformlarında gençlerin ruh sağlığına yönelik girişimleri veto ettiğini iddia ediyor

Raporda atıfta bulunulan dahili belge, Sorumlu Yapay Zeka ekibinin çoğunun üretken Yapay Zeka’ya taşınacağını belirtiyor. Bir sözcüsü Meta anlattı Reuters yeniden yapılanmanın amacının “personeli temel ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine yaklaştırmak” olduğunu söyledi. Ayrıca diğer ekip üyeleri de Meta’nın yapay zeka altyapısı üzerinde çalışmaya yönlendirilecek.

Sorumlu Yapay Zeka ekibi, Meta’nın yapay zekasının eğitimindeki sorunları izlemek amacıyla 2019 yılında oluşturuldu. Bu, yapay zekanın çeşitli bir veri kümesiyle eğitildiğinden emin olmayı ve Facebook gibi platformlar için denetleme sorunlarını önlemeyi içeriyordu. Fakat, gelen raporlar İşletme İçeriği Bu yılın başlarında Sorumlu Yapay Zeka ekibinin çok az özerkliğe ve aşırı bürokratik düzenlemeye sahip bir “ekip kabuğu” olduğu tespit edildi.

Yapay zeka düzenlemesi henüz başlangıç ​​aşamasındayken Meta’nın bu hareketi, şirketin geçmişte yapay zekayı sorumlu bir şekilde geliştirme konusunda sesini yükselttiğini düşünmekle ilgili. Buna rağmen, Meta platformlarındaki denetim sorunları, WhatsApp’ta çıkartma görseli ve Instagram’da profil biyografileri oluşturma konusunda sivil hak ihlallerini ve taraflı çeviri sorunlarını tetikledi.

Teknory