Microsoft, Bing Chat İçin Reklamları Zaten Keşfediyor

29 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında, Microsoft Bing Chat ile ilgili olarak yayıncılar için trafiği ve genel “değeri” artırma konularını tartıştı. Şirket, yayıncıların içerik oluşturmada oynadığı rolü ve web sitelerinin arkasındakilerin maaş çeklerini finanse eden reklamların hayati önemini kabul etti. Şirket, “bu yeni arama dünyasında yayıncılara daha fazla trafik çekmeyi” “en önemli hedef” haline getirdiğini […]

Microsoft, Bing Chat İçin Reklamları Zaten Keşfediyor

29 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında, Microsoft Bing Chat ile ilgili olarak yayıncılar için trafiği ve genel “değeri” artırma konularını tartıştı. Şirket, yayıncıların içerik oluşturmada oynadığı rolü ve web sitelerinin arkasındakilerin maaş çeklerini finanse eden reklamların hayati önemini kabul etti. Şirket, “bu yeni arama dünyasında yayıncılara daha fazla trafik çekmeyi” “en önemli hedef” haline getirdiğini söylüyor.

Gelir, elbette, ikinci hedefin devreye girdiği önemli bir endişe kaynağıdır. Microsoft, yapay zekanın hakim olduğu bir internetle ilgili olduğu için “reklamcılığın geleceğine öncülük etmek” için çalıştığını söylüyor. Bunu nasıl yapacak? İki olasılık paylaşıldı: kullanıcı fareyi bir referansın üzerine getirdiğinde yayıncılardan gelen birden fazla bağlantının görüntülenmesi ve yayıncılarla, diğer şeylerin yanı sıra sohbet botuna reklam yerleştirilmesini içerebilecek bir gelir paylaşımı düzenlemesi. Şu anda sadece bir fikir olarak adlandırılan Microsoft tarafından sağlanan örnekte, gelir, içeriği kullanıcıya yanıt oluşturmak için kullanılan yayıncılarla paylaşılacaktı.

Tabii ki, Bing Chat arenada sadece bir oyuncu ve en dikkate değer rakibi Google Bard’dır – ancak ikincisi henüz emekleme aşamasındadır ve tüm hesaplara göre, rekabetçi kalabilmek için çaresizlikten ortaya çıkan aceleye getirilmiş bir projeydi. Görünüşe göre Google sonunda kendi başına bir tür gelir paylaşımı düzenlemesini benimseyecek, ancak bunun nasıl sonuçlanacağını yalnızca zaman gösterecek.

Teknory