Microsoft Teams’de Toplantı Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Microsoft Teams, iş için en iyi ve en güvenilir işbirliği yazılımlarından biridir. 2016’dan beri Office 365’in bir parçası olmuştur ve o zamandan beri popülaritesi yalnızca artmıştır. Pek çok şirketin uzaktan çalışma için buna güvenmesinin nedenlerinden biri, bir toplantı planlamanın ne kadar kolay olduğudur. Bir bağlantı oluşturarak ve ardından bunu tek bir kişiyle veya tüm ekiple […]

Microsoft Teams’de Toplantı Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Microsoft Teams, iş için en iyi ve en güvenilir işbirliği yazılımlarından biridir. 2016’dan beri Office 365’in bir parçası olmuştur ve o zamandan beri popülaritesi yalnızca artmıştır.

Pek çok şirketin uzaktan çalışma için buna güvenmesinin nedenlerinden biri, bir toplantı planlamanın ne kadar kolay olduğudur. Bir bağlantı oluşturarak ve ardından bunu tek bir kişiyle veya tüm ekiple paylaşarak yapabilirsiniz.

Bu makalede, bir toplantı bağlantısının nasıl oluşturulup paylaşılacağı ve Teams hakkında sık sorulan bazı soruların yanıtları ele alınacaktır.

PC’de Microsoft Teams için Toplantı Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Microsoft Teams hem masaüstü hem de mobil cihazlar için mevcut olsa da, birçok kullanıcı zaten üzerinde çalıştıkları için bilgisayarlarını tercih ediyor.

Bir kişiyle veya hatta bir ekiple yeni bir toplantı planlamak sizin sorumluluğunuzdaysa, bu birkaç adım gerektirecektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Şunun için Microsoft Teams’i açın: masaüstü ve hesabınızda oturum açın.
 2. Tıkla Takvim pencerenin sol tarafındaki simge.
 3. Ardından seçin Yeni Toplantı Sağ üst köşedeki.
 4. Yeni açılan sayfa göründüğünde, ilgili tüm bilgileri girin. Toplantıyı adlandırın, tam zamanı ayarlayın ve tüm katılımcıları listeleyin.
 5. Tüm detayları girdikten sonra tıklayın. Kayıt etmek Sağ üst köşedeki.
 6. Toplantı oluşturulduğunda Teams Takvimine tekrar dönün. Az önce planladığınız toplantıyı seçin.
 7. Tıkla Detaylar toplantının sekmesini bulun ve Microsoft Teams Toplantısına Katılın seçenek.
 8. İmleci bu seçeneğin üzerine getirin ve ardından üzerine sağ tıklayın. seçeneklerini göreceksiniz Bağlantıyı kopyala veya Linki aç.

Toplantının bağlantısını kopyaladığınızda e-postanıza, Blackboard’a yapıştırabilir veya başka bir platform aracılığıyla gönderebilirsiniz. Bunu alan kişilerin planlanan Teams toplantısına katılmak için üzerine tıklaması gerekir.

Bir iPhone’da Microsoft Teams için Toplantı Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Teams’in bir iş yeri için çok yönlü bir platform olmasının yollarından biri, herhangi bir yerden bir toplantı planlayabilmeniz veya toplantıya katılabilmeniz gerçeğiyle kanıtlanmıştır.

Sabit bir internet bağlantınız olduğu sürece. Bunun anlamı, bilgisayarınızda Teams varsa iPhone ve bir toplantı oluşturmanın zamanı geldi, işte yapmanız gerekenler:

 1. Öğle yemeği Takımlar iPhone’unuzda ve simgesine dokunun. Takvim simgesi Ekranın alt kısmında
 2. Ardından üzerine dokunun + Ekranın sağ üst köşesinde
 3. Bu, yeni bir toplantı oluşturacaktır. Bir başlık, katılımcılar ve kullanacaksanız bir kanal ekleyin ve saat ile tarihi ayarlayın.
 4. Dokunmak Tamamlandı Ekranın sağ üst köşesinde

Bu, toplantıyı başarıyla oluşturmuş olacaktır. Ardından tek yapmanız gereken Takvim’e tekrar gitmek ve planladığınız toplantıya dokunmak. Ardından, toplantı için bir bağlantı oluşturmak üzere şu adımları izleyin:

 1. Takvim’den planladığınız toplantıya dokunduğunuzda, Takvim’e geçin. Detaylar sekme.
 2. Toplantı başlığı ve saat ve tarih ayrıntılarının altında, Toplantı davetini paylaş paylaşım simgesinin yanında.
 3. Paylaşım seçeneğine dokunduğunuzda, ekranın alt kısmında bir açılır pencere belirecektir.
 4. Bağlantıyı göndermek için kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin. E-posta, WhatsApp, kısa mesaj veya Google Drive olabilir ya da doğrudan Teams’teki birine gönderebilirsiniz.

Bağlantıyı paylaştığınız kişi bağlantıyı aldığında tek yapması gereken, bağlantıya dokunmak veya tıklamak ve toplantıya katılmak olacaktır.

Bir Android Cihazda Microsoft Teams için Toplantı Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Teams’i gittikleri her yere yanlarında götürme avantajına sahip olanlar yalnızca iPhone ve iPad kullanıcıları değildir. eğer bir Android kullanıcı, ayrıca Teams’i indirebilir ve yalnızca birkaç dokunuşla bir toplantı planlayabilir veya toplantıya katılabilirsiniz.

Neyse ki Android için Microsoft Teams mobil uygulaması, iOS cihazlarda olduğu gibi çalışır. Bu nedenle, bir Android kullanıcısıysanız şu adımları izleyin:

 1. Açık Microsoft ekipleri Android cihazınızda ve üzerine dokunun. Takvim Ekranın alt kısmında
 2. Şimdi, + sembolüne dokunun.
 3. Artık yeni bir toplantı oluşturdunuz. Toplantıyı adlandırmaya devam edin, katılımcıları ve kullanacağınız kanalı ekleyin ve saati ve tarihi ayarlayın.
 4. üzerine dokunun onay işareti Ekranın üst kısmında

Toplantı oluşturulduğunda, başkalarıyla paylaşabileceğiniz toplantı bağlantısını alma zamanı. Yapmanız gerekenler:

 1. Yeni planlanan toplantıya dokunun ve ardından toplantıya geçin. Detaylar sekme.
 2. Toplantının başlığı ve planlama ayrıntılarının altında Toplantı davetini paylaş’ı bulun.
 3. Paylaşım seçeneğine dokunun ve açılan pencereden toplantı bağlantısını nasıl paylaşmak istediğinizi seçin.

Alıcının Teams toplantısına katılmak için bağlantıya tıklaması gerekir.

Outlook’ta Microsoft Teams Toplantı Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Teams, Office 365’in bir parçasıdır, bu nedenle Outlook’a entegre olmasına şaşmamalı. Zaten iş için Outlook kullanıyorsanız, Outlook aracılığıyla bir toplantı oluşturabileceğinizi ve bir bağlantı gönderebileceğinizi bilmek sizi memnun edecektir. Öncelikle, Outlook’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ardından şu adımları izleyin:

 1. Outlook masaüstü istemcinizi açın.
 2. Takvimde, toplantıyı planlamak istediğiniz zamanı seçin.
 3. Yeni randevu penceresi açıldığında, üzerine tıklayın Takımlar Toplantısı pencerenin üstündeki araç çubuğundan.
 4. Ad, katılımcılar ve saat dahil olmak üzere tüm toplantı ayrıntılarını ekleyin.
 5. altında olduğundan emin olun Konumdiyor ki Microsoft Teams Toplantısı.
 6. Ayrıca mesajın gövdesine metin ekleyebilirsiniz.
 7. Tıklamak Göndermek Toplantı davetini içerecek e-postayı göndermek için sol üst köşedeki

Ancak, Outlook’tan bağlantı içeren bir e-posta göndermek ve otomatik olarak oluşturulan bağlantıyı kopyalamanız gerekebilir. Bu durumda, “Gönder”i tıklamak yerine aşağı kaydırın ve “Microsoft Teams Toplantısına Katılın” seçeneğini bulun.

Ardından, üzerine sağ tıklayın ve “Köprüyü Kopyala” yı seçin. Ardından, toplantı bağlantısını başka bir uygulamaya yapıştırın veya iletmeniz gerekirse daha sonra kullanmak üzere kaydedin.

Ek SSS

Bir Toplantı Bağlantısı Oluşturduğumda Toplantıyı Gelecek İçin Planlayabilir miyim?

Takımın toplantı bağlantısını oluşturduğunuzda, 60 gün boyunca kullanılabilecektir. Bu süreden sonra kimse onu kullanmazsa veya güncellemezse, bağlantının süresi dolar.

Birisi 59. günde kullanırsa, son kullanma tarihi 60 gün daha sıfırlanır. Böylece, gelecek için bir toplantı planlayabilir ve gerekirse zamanı değiştirebilirsiniz; o zaman diliminde toplantınız olduğu sürece bağlantı aktif kalacaktır.

Ekipler Toplantısına Tek Tuşla Katılma

Microsoft Teams ilk başta biraz bunaltıcı bir platform gibi görünebilir, ancak kısa süre sonra onun sezgisel olduğunu ve diğer Microsoft ürünleriyle çalışacak şekilde optimize edildiğini fark edeceksiniz. Bir randevuyu e-postayla göndermek ve planlamak için Outlook’u kullanırsanız ekipler doğal olarak uyum sağlar.

Değilseniz ve birine toplantıya katılması için bağlantı göndermek isteseniz bile, birkaç adımda toplantıyı oluşturabilir, bağlantıyı kopyalayabilir ve herhangi biriyle paylaşabilirsiniz. Ve bunu hem bilgisayarda hem de mobil cihazda yapabilirsiniz.

Teams’i daha çok bilgisayarınızda mı yoksa akıllı telefonunuzda mı kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow